آلمان: باید پذیرفت اروپا برای مقابله با کرونا آماده نبود

به گزارش مجله جاودان، وزیر امور خارجه آلمان روز شنبه در بیانیه ای به مناسبت روز اروپا گفت که باید پذیرفت اروپا به اندازه کافی برای مقابله با همه گیری کرونا آماده نبود.

آلمان: باید پذیرفت اروپا برای مقابله با کرونا آماده نبود

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل مجله جاودان، هایکو ماس وزیر امور خارجه آلمان روز شنبه گفت که باید پذیرفت اروپا به اندازه کافی برای مقابله با همه گیری کرونا آماده نبود.

وی طی بیانیه ای به مناسبت روز اروپا اظهار داشت: در مراحل اولیه شیوع ویروس کرونا، بسیاری از کشورها از جمله آلمان مشغول خودشان بودند اما این در راستای تضمین ظرفیت خود برای اقدام و همچنین توانایی برای یاری به دیگران ضروری بود.

وزیر امور خارجه آلمان افزود: از آن موقع، اتحادیه اروپا با گذر هر روز قدرتمندتر شده است. ما شاهد واکنش های مشترک در بسیاری از زمینه ها بودیم. ما در زمینه تامین تجهیزات پزشکی و پیشبرد تحقیقات بر روی واکسن همکاری داشتیم و در آلمان ما تعدادی بیمار از ایتالیا، فرانسه و هلند داشتیم.

هاس در ادامه تاکید نمود: واقعیت موضوع این است که این همبستگی میان اعضای اتحادیه اروپا در دنیا بی همتاست. این موضوع باید منبعی برای تشویق همه ما برای مسیری طولانی که روبروی ماست باشد.

وی گفت: اطمینان از این موضوع که اتحادیه اروپا از این بحران قدرتمندتر ظاهر خواهد شد اصول راهنمایی کننده برای دولت آلمان است. آلمان همچنان به ایفای نقش خود تا انتها این بحران ادامه خواهد داد.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 1 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: javedandld.ir شناسه مطلب: 1013

به "آلمان: باید پذیرفت اروپا برای مقابله با کرونا آماده نبود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آلمان: باید پذیرفت اروپا برای مقابله با کرونا آماده نبود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید