اداره آمار ملی انگلیس: تلفات کرونا 41 درصد بیشتر از آمار های رسمی است

به گزارش مجله جاودان، اداره آمار ملی انگلیس اعلام نمود با احتساب هزار و 662 مرگ بر اثر کووید-19 خارج از بیمارستان، آمار واقعی تلفات 41 درصد بیشتر از آمار رسمی اعلام شده در هفته منتهی به 10 آوریل بوده است.

اداره آمار ملی انگلیس: تلفات کرونا 41 درصد بیشتر از آمار های رسمی است

به گزارش گروه بین الملل مجله جاودان، آمار قربانیان کروناویروس در انگلیس و ولز 41 درصد بیشتر از آمار رسمی بوده که دولت انگلیس در هفته منتهی به 10 آوریل بیان نمود.

اداره آمار ملی انگلیس در گزارشی تلفات خارج از بیمارستان را به حساب آورده و آن را هزار و 662 مرگ بر اثر کووید-19 ثبت کرده است. مرگ های بیمارستانی در همین دوره معادل 8 هزار و 673 مورد بوده است.

اسکای نیوز گزارش داد از بیمارانی که خارج از بیمارستان جان خود را از دست دادند، هزار و 43 نفر در مراکز نگهداری از سالمندان و بیماران خاص بودند که این رقم در مقایسه با 217 موردی که هفته قبل از آن گزارش شده بود، افزایش قابل توجه ای داشته است. در همین دوره 466 نفر در خانه شخصی خود فوت شدند.

لیز کندال، وزیر مراقبت های اجتماعی دولت در سایه حزب کارگر گفت این ارقام نشان دهنده تلفات وحشتناک ویروس کرونا در میان افراد سالمند و ناتوانی است که در آسایشگاه ها زندگی می کنند.

وی اضافه نمود: این ارقام تنها بخش سطحی بحران اضطراری در مراقبت های اجتماعی را نمایان می کنند، زیرا با تاخیر 11 روزه منتشر شده اند.

این مقام انگلیسی تاکید کرد: دولت باید آمار تلفات کووید-19 خارج از بیمارستان از جمله در آسایشگاه ها را روزانه منتشر کند تا در جریان مقیاس واقعی مشکل قرار بگیریم. این مسئله در مقابله با شیوع ویروس ضروری است تا اطمینان حاصل شود که مراقبت اجتماعی منابع مورد نیاز را در دسترس دارد و همچنین بتوان تجهیزات حفاظت شخصی و تست های تشخیص برای مراقبت از کارکنان حوزه سلامت را تامین کرد.

روزنامه ساندی تایمز به تازگی بر اساس تحقیقاتی که انجام داده، دولت انگلیس را به دلیل تعلل در روز های نخست شیوع کرونا در این کشور مورد انتقاد قرار داد. بنابر گزارش این روزنامه، نخست وزیر انگلیس زمانی در جلسه کبرا، کمیته اضطراری دولت بریتانیا، شرکت کرد که بیش از 40 نفر در این کشور به کرونا مبتلا شده بودند.

بر اساس تحقیقاتی که این روزنامه انجام داده، هشدار های شدید دانشمندان از سوی دولت انگلیس نادیده گرفته شد و این کشور 5 هفته حیاتی برای مبارزه علیه شیوع کرونا را به رغم آمادگی کم دولت برای روبرو با آن از دست داد.

در پی آن، دولت انگلیس به انتشار گزارش انتقادی ساندی تایمز از عملکرد مسئولین در قبال شیوع ویروس کرونا، واکنش نشان داد.

پایگاه اینترنتی دولت انگلیس روز دوشنبه مدعی شد گزارش ساندی تایمز از قصور دولت در مبارزه با ویروس کرونا مملو از اطلاعات غلط است.

این پایگاه به نقل از سخنگوی دولت نوشت: این یک همه گیری جهانی بی سابقه است و ما گام های درستی را در مبارزه با آن برداشته ایم و همواره از راهنمایی های علمی بهره گرفته ایم.

این در حالی است که بسیاری کارشناسان معتقدند دولت انگلیس بسیار دیر دست به اقدام علیه این بیماری زد و در ابتدا حتی حاضر نبود مدارس را تعطیل کند.

انگلیس با 124 هزار و 743 مبتلا و بیش از 16 هزار و 500 فوتی، بعد از آمریکا، اسپانیا، ایتالیا، فرانسه و آلمان، در جدول آمار کشور های درگیر کرونا در جهان، در جایگاه ششم به لحاظ تعداد مبتلایان واقع شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 30 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: javedandld.ir شناسه مطلب: 1009

به "اداره آمار ملی انگلیس: تلفات کرونا 41 درصد بیشتر از آمار های رسمی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اداره آمار ملی انگلیس: تلفات کرونا 41 درصد بیشتر از آمار های رسمی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید