ارتش آمریکا تعداد مزدورانش را در بزرگترین میدان گازی سوریه افزایش داد

به گزارش مجله جاودان، یک خبرگزاری روسی گزارش داد که ارتش آمریکا برای سرقت منابع سوریه تعداد مزدوران خود را در بزرگترین میدان گازی افزایش داده است.

ارتش آمریکا تعداد مزدورانش را در بزرگترین میدان گازی سوریه افزایش داد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، خبرگزاری اسپوتنیک، شامگاه امروز (دوشنبه)، به نقل از منابع محلی سوریه گزارش داد که آمریکا حضور خود را در شرق سوریه تقویت کرده است.

بر اساس این گزارش، آمریکا بیش از 30 کامیون حامل مواد لجستیکی، تسلیحات، مهمات و تجهیزات نفتی وارد میدان گازی کونیکو در شرق سوریه کرده است؛ میدانی که این کشور از آن به عنوان پایگاه خود در منطقه استفاده می کند.

اسپوتنیک به نقل از محلی سوریه در این خصوص نوشت که نیرو های آمریکا در حال آموزش مزدوران در میدان کونیکو، بزرگترین میدان گازی سوریه، هستند؛ میدانی که 10 میلیون متر مکعب گاز تولید می کند.

در ادامه این گزارش آمده است که آمریکا از این نیرو ها برای حفاظت از تأسیسات گازی و نفتی منطقه یادشده استفاده می کند تا فرایند سرقت منابع سوریه و انتقال روزانه آن به کشور عراق را تسهیل کند.

اسپوتنیک همچنین گزارش داد که نیرو های آمریکا از میدان کونیکو به عنوان زندان عشایر منطقه استفاده می کنند و افرادی را که با حضور این کشور در سوریه مخالفت می کنند به زندان های موجود در این میدان و میدان نفتی العمر منتقل می کنند.

این گزارش در حالی منتشر شده است که خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) نیز پیشتر بار ها در گزارش داده است که نیرو های آمریکا منابع این کشور را به عراق قاچاق می کنند.

از سوی دیگر، عشایر منطقه به اسپوتنیک خبر دادند که یک نیروی مسلح گروه آسایش صبح امروز به ضرب گلوله تعدادی افراد ناشناس کشته شده و عاملان این تیراندازی از محله حادثه فرار کردند.

طبق این گزارش، این اقدام در راستای عملیات های مسلح ضد شبه نظامیان کُرد موسوم به نیرو های دموکراتیک سوریه (قسد) اجرا شده که آمریکا از آن ها حمایت می کند.

ساکنان استان های الحسکه و شهر قامشلی واقع در شمال شرق سوریه، پیشتر، چندین بار در حمایت از دولت این کشور و مخالفت با شبه نظامیان وابسته به آمریکا تظاهرات کرده اند.

بخش اعظمی از استان الحسک در اشغال شبه نظامیان کُرد قرار گرفته است که این عناصر وابسته به نظامیان تروریست آمریکا هستند.

مناطق شرق سوریه سرشار از منابع نفتی است و آمریکا با کمک عناصر وابسته خود، در حال غارت نفت سوریه و قاچاق آن است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 16 اسفند 1399 بروزرسانی: 16 اسفند 1399 گردآورنده: javedandld.ir شناسه مطلب: 1497

به "ارتش آمریکا تعداد مزدورانش را در بزرگترین میدان گازی سوریه افزایش داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتش آمریکا تعداد مزدورانش را در بزرگترین میدان گازی سوریه افزایش داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید