امیدوارم قایق ها زودتر از گمرک ترخیص شوند، تمرینات انفرادی را شروع کردیم، شانس کسب سهمیه را داریم

به گزارش مجله جاودان، سرمربی تیم ملی روئینگ کشورمان گفت: امیدوارم خیلی زود این قایق ها که در واقع به نوعی اموال دولت هم محسوب می گردد، زود به دست ما برسد تا ورزشکاران با آن ها بتوانند افتخارآفرینی نمایند.

امیدوارم قایق ها زودتر از گمرک ترخیص شوند، تمرینات انفرادی را شروع کردیم، شانس کسب سهمیه را داریم

افشین فرزام در تبادل نظر با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری خبرنگاران، درباره اینکه قایق های روئینگ پس از سه سال بالاخره به ایران رسیدند، گفت: اتفاق خیلی خوبی است که پس از سه سال بالاخره قایق ها از چین به ایران رسید؛ اما امیدوارم که خیلی زود از گمرک هم ترخیص شوند و هر چه زودتر به دست ما برسد تا بتوانیم از آن ها استفاده کنیم. به هرحال اگر قایق ها در شرایط خوبی نگه داری نشوند، قطعاً کیفیت آن ها پایین می آید. در سال 2010 هم برای بازی های آسیایی تعدادی قایق خریداری شد؛ اما متأسفانه مدت زمان طولانی در گمرک ماندند و زمانی که به دست ما رسیدند، کیفیت مناسبی نداشتند. بنابراین امیدوارم خیلی زود این قایق ها که در واقع به نوعی اموال دولت هم محسوب می گردد، زود به دست ما برسد تا ورزشکاران با آن ها بتوانند افتخارآفرینی نمایند.

سرمربی تیم روئینگ کشورمان در خصوص شرایط ورزشکاران در ایام کرونا و نحوه تمرینات آن ها عنوان نمود: از ابتدای فروردین ورزشکاران را تحت پوشش قرار دادیم. طبق امکاناتی که داشتند فعالیت بدنسازی و تمرینات هوازی را پیگیری کردند بعد از آن هم منتظر بودیم تا شرایط کرونا کمی بهتر گردد؛ اما متأسفانه هنوز این اتفاق صورت نگرفته است. از اول تیرماه که مجوز تمرینات قایقرانی صادر شد، منتظر بودیم شاید به اردوها مجوز بدهند که این اتفاق به هر دلیلی رخ نداد. از طرفی دیگر ورزشکاران این مدت به دلیل نداشتن تمرینات از نظر شرایط روحی و روانی به هم ریختند به همین خاطر دست به کار شدیم و قرار شد ورزشکاران خارج از اردو و مجموعه آزادی فعالیت انفرادی خود را آغاز نمایند.

فرزام تأکید کرد: در حال حاضر نازنین ملایی چند روزی در تهران مستقر شده و تمرینات را آغاز نموده است و قرار است شاهین نصیری هم به زودی در تهران اسکان پیدا کند و تمرینات را آغاز کند. خوشبختانه به وسیله حامیان اقتصادی توانستیم اسکان این دو ورزشکار را در تهران فراهم کنیم. ضمن اینکه نازنین ملایی هم بورسیه IOC است و تا حدودی هزینه های خود را پوشش می دهد و از این بابت مسئله ای وجود ندارد.

سرمربی تیم ملی روئینگ کشورمان اظهار کرد: واقعاً به خاطر تمرین نکردن ورزشکاران نگرانی های زیادی به وجود آمده است. در حال حاضر شرایط هم معین نیست و نمی دانیم این زمان قرار است چقدر طول بکشد. البته نگرانی ها به دلیل تمرین کردن هم بی مورد نیست؛ به هرحال درست است که سلامتی ورزشکاران در اولویت است؛ اما خیلی از رقبای ما تمرینات را به صورت انفرادی آغاز نموده اند و با جدیت تمام در حال پیگیری هستند و اگر ما تمرینات را آغاز نکنیم درواقع فرصت را از دست داده ایم.

وی در خصوص تاریخ زمان برگزاری مسابقات از سوی فدراسیون جهانی قایقرانی عنوان نمود: در سال 2020 که هیچ مسابقه ای برگزار نمی گردد. اما زمان مسابقات جهانی در اردیبهشت ماه سال آینده به میزبانی سوئیس خواهد بود. فدراسیون جهانی مسابقات آسیایی و مسابقات سهمیه ای قاره ای را هنوز اعلام ننموده است. در واقع قرار است زمان و مکان این مسابقات را آنالیز نمایند و به ما اطلاع بدهند. معین هم نیست که چه زمانی خواهد بود؛ شاید اعلام کردند تا دو ماه دیگر این رقابت ها برگزار می گردد؛ بنابراین در این شرایط به ضرر ما خواهد شد. نمی توان دست روی دست گذاشت و منتظر ماند تا بالاخره تصمیم بگیرند.

سرمربی تیم ملی روئینگ کشورمان همچنین در خصوص شانس کسب سهمیه المپیک توکیو اعلام کرد: فدراسیون جهانی تغییرات جزئی در کسب سهمیه به وجود آورده اما تا زمانی که اعلام ننمایند ما نمی توانیم بفهمیم که این تغییرات به سود یا به ضرر ما خواهد بود. اما قطعاً در خصوص شانس کسب سهمیه این امکان برای ما وجود دارد و می توانیم به سهمیه المپیک برسیم البته درصورتی که تمرین کنیم و منتظر شرایط نباشیم. اما اینکه در هر دو جنسیت کسب سهمیه کنیم کار سختی است به این خاطر که فدراسیون جهانی شانس کسب سهمیه در هر دو بخش مردان و بانوان را در شرایطی قرار داده که دو مدال طلا بگیریم که طبیعتاً این کار را برای ما سخت می نماید اما ما هم کوشش خودمان را خواهیم کرد.

4057/پ

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 9 آبان 1399 بروزرسانی: 9 آبان 1399 گردآورنده: javedandld.ir شناسه مطلب: 1243

به "امیدوارم قایق ها زودتر از گمرک ترخیص شوند، تمرینات انفرادی را شروع کردیم، شانس کسب سهمیه را داریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امیدوارم قایق ها زودتر از گمرک ترخیص شوند، تمرینات انفرادی را شروع کردیم، شانس کسب سهمیه را داریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید