اولتیماتوم دولت به دارندگان خانه های خالی ، مالیات چه کسانی 2 برابر است؟

به گزارش مجله جاودان، به گزارش خبرنگاران، محمود محمودزاده، معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: بهترین روش برای اینکه دستگاه های حقوقی و شرکت های دولتی اقدام به نگهداری واحدهای خالی نکنند، اعمال جرایم متعلقه در ماده 54 الحاقی قانون مالیاتهای مستقیم است. در ماده 54 اشاره شده که دستگاه ها و اشخاص حقوقی که مشمول همه دستگاه ها و شرکتها می گردد، اجازه ندارند واحد مسکونی داشته باشد؛ زیرا واحدها برای اسکان خانوار است.

اولتیماتوم دولت به دارندگان خانه های خالی ، مالیات چه کسانی 2 برابر است؟

با ما همراه باشید و درباره ساعت اینترنتی بیشتر بدانید.

وی اضافه نمود: جرایمی که قانون برای واحدهای خالی دستگاه های دولتی و اشخاص حقوقی در نظر گرفته، دو برابر جرایم اشخاص حقیقی است. برای افراد حقیقی اشاره شده که اگر خانه بیش از چهار ماه خالی بماند، مشمول مالیات در سال اول شش برابر، سال دوم 12 برابر و سال سوم 18 برابر ارزش اجاره است. این عدد برای اشخاص حقیقی به میزان دو برابر یعنی 100 درصد افزایش اعمال خواهد شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی توضیح داد: از 19 فروردین ماه تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی دو ماه فرصت دارند تا املاک خود را در سامانه املاک و اسکان به نشانی amlak.mrud.ir ثبت نمایند. اگر این کار را انجام ندهند، واحد آنها به سامانه خانه های خالی معرفی و مشمول مالیات می گردد. بنابراین برای هیچ شخصیت حقیقی و حقوقی قابل توجیه نیست که واحدها را خالی بگذارد.

محمودزاده تاکید نمود: قانون مالیات بر خانه های خالی فقط مشمول افراد حقیقی و حقوقی نیست. برخی موارد داریم که سند 100 واحد مسکونی به نام یک شرکت معدنی است. بحث سر این است که اجرای این قانون، نگهداری این واحدها را غیرمنطقی و غیرمالی می نماید.

منبع: ایسنا

آخرین اخبار مالی را از کانال تلگرام خبرنگاران دنبال کنید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 22 فروردین 1400 بروزرسانی: 22 فروردین 1400 گردآورنده: javedandld.ir شناسه مطلب: 1572

به "اولتیماتوم دولت به دارندگان خانه های خالی ، مالیات چه کسانی 2 برابر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولتیماتوم دولت به دارندگان خانه های خالی ، مالیات چه کسانی 2 برابر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید