با تصویب افزایش حق مسکن حقوق کارگران چقدر افزایش می یابد؟

به گزارش مجله جاودان، مصوبه افزایش حق مسکن کارگران که در هفته های اخیر از سوی کمیسیون مالی دولت تصویب شده بود، امروز در هیات وزیران به تصویب نهایی رسید.

با تصویب افزایش حق مسکن حقوق کارگران چقدر افزایش می یابد؟

جهت دریافت خدمات آلاچیق آهنی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای آلاچیق های مختلف را به ما بسپارید.

به گزارش ایسنا، بر اساس تصویب هیات وزیران، حق مسکن کارگران به 300 هزار تومان افزایش یافت.

این تصویب در راستای تشکیل جلسه هفدهم خرداد ماه شورای عالی کار صورت گرفت که به موجب آن پیشنهاد افزایش 200 هزار تومانی یاری هزینه مسکن کارگران به تصویب رسیده بود.

مصوبه افزایش حق مسکن در هفته های اخیر از سوی کمیسیون مالی دولت به اتفاق آرا تصویب شد و اجرایی شدن مصوبه شورای عالی کار نیازمند تصویب هیات دولت بود که امروز این رخ داد.

مبلغ حق مسکن کارگران که تا پیش از این 100 هزار تومان بود با تصویب نهایی هیات وزیران به 300 هزار تومان افزایش یافت.

با افزایش حق مسکن چقدر به حقوق کارگران اضافه می گردد؟

حاتم شاکرمی معاون روابط کار و تنظیم مقررات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در گفتگوی تلفنی با شبکه خبر سیما، با اشاره به تصویب افزایش حق مسکن کارگران از 100 به 300 هزار تومان در جلسه امروز هیات دولت، گفت: با این افزایش، به طور متوسط 10 درصد به دستمزد کارگران اضافه می گردد.

وی اضافه نمود: در مجموع به طور متوسط 43.5 درصد، به دستمزد کارگران مشمول قانون کار اضافه می گردد. تفاوتی نمی کند که این کارگران در بخش های دولتی شاغل باشند یا خصوصی؛ چراکه هر دو گروه مشمول افزایش حق مسکن می شوند.

معاون روابط کار و تنظیم مقررات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پاسخ به این پرسش که مصوبه دولت به ماه های گذشته هم مربوط می گردد، گفت: پیشنهاد شورای عالی کار برای افزایش حق مسکن در نیمه خرداد ماه برای تصویب به هیات دولت رفت؛ اما، چون من ابلاغیه دولت را دریافت نکرده ام، نمی توانم اظهارنظر کنم.

شاکرمی در پاسخ به این پرسش که آیا دستمزد سال 99 کارگران مورد بازنگری قرار می گیرد، گفت: خیر، ما در شورایعالی کار چنین موضوعی را در دستور کار نداریم.

منبع: فرارو
انتشار: 3 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: javedandld.ir شناسه مطلب: 1107

به "با تصویب افزایش حق مسکن حقوق کارگران چقدر افزایش می یابد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با تصویب افزایش حق مسکن حقوق کارگران چقدر افزایش می یابد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید