برای پیشگیری از کرونا در مترو نخندید

به گزارش مجله جاودان، ناهید خداکرمی، رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران درباره ضرورت لغو طرح ترافیک در پایتخت همزمان با خیز چهارم کرونا گفت: تصمیمات مرتبط با لغو یا اجرای طرح ترافیک در دوران اپیدمی کرونا چندان در اختیار مدیریت شهری نیست و دستورالعمل های لازم را ستاد ملی مقابله با کرونا یا ستاد تهران ارایه می دهد و اگر آن ها بخواهند طرح را لغو کنند ما هم مخالفتی نخواهیم داشت.

برای پیشگیری از کرونا در مترو نخندید

مگر اهواز و خوزستان مترو و طرح ترافیک دارند؟

به گزارش شهروند، او افزود: البته به نظر من لغو طرح ترافیک تأثیر چندانی در کاهش آمار مبتلایان و متوفیان کرونا ندارد و به صلاح نیست چراکه شهر هایی مانند اهواز و خوزستان اصلا مترو و طرح ترافیک مشابه تهران ندارند، ولی با وضع اسفناک کرونا روبرو شده اند.

اگر طرح لغو شود کرونا بیشتر می شود

خداکرمی گفت: بیشترین دلیل شیوع کرونا مسائل رفتاری و اجتماعی است و رعایت پروتکل ها هرچه بیشتر باید فرهنگ سازی شود. لغو طرح ترافیک سبب رفت وآمد بیشتر در سطح شهر می شود که بسکمک از آن ها غیرضروری است مثلا برای خرید به بازار ها و مغازه ها مراجعه می کنند در صورتی که ممکن است اصلا نیازی به این قضیه نداشته باشند.

مترو در رتبه 13 از نظر پرخطری در ابتلا به کرونا

او شرح داد: به شخصه معتقدم لغو طرح ترافیک تأثیری در کنترل بیماری کرونا ندارد و حتی اجرای آن در پیشگیری از کرونا کمک می کند. مطالعات نشان داده لغو یا اجرای طرح تأثیری در کرونا نداشته و حتی مترو هم در رتبه 13 از نظر پرخطری در ابتلا به کرونا در همه دنیا قرار گرفته است.

در مترو نخندید و حرف نزنید

او خاطرنشان کرد: استفاده از دو ماسک در مترو بسیار می تواند در پیشگیری از کرونا تأثیرگذار باشد. همچنین شهروندان بهتر است در کابین ها با یکدیگر صحبت نکنند یا نخندند تا از این طریق هم بتوان از کرونا پیشگیری کرد.

در ساعات غیرپیک با مترو سفر کنید

او در پاسخ به این پرسش که آیا خودتان هم در شرایط کرونا از مترو استفاده می کنید، گفت: در صورتی که بخواهم در مرکز شهر تردد کنم از مترو استفاده می کنم البته بیشتر مسافر اتوبوس هستم تا مترو، در صورتی که در پیک ساعت تردد سفر صورت نگیرد به نوعی مدیریت سفر اجرا شده و من هم به همین صورت عمل یا سعی می کنم یک ربع زودتر از آغاز پیک یا یک ربع ونیم ساعت بعد از ساعت پیک که ازدحامی وجود ندارد با مترو تردد کنم.

فوت بیش از 25 هزار تهرانی به دلیل کرونا

او از افزایش دو برابری فوتی های ناشی از کرونا در تهران خبر داد و گفت: امکان دارد این آمار در اردیبهشت ماه هم رشد کند.

خداکرمی درخصوص آمار مرگ ومیر تهرانی ها در یک سال گذشته بر اثر کرونا گفت: تا به امروز 25 هزار و 150 تهرانی بر اثر کرونا جان خود را از دست داده اند.

منبع: فرارو
انتشار: 5 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1400 گردآورنده: javedandld.ir شناسه مطلب: 1597

به "برای پیشگیری از کرونا در مترو نخندید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برای پیشگیری از کرونا در مترو نخندید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید