تاکید یک عضو کمیسیون بهداشت بر پیشگیری از وقوع بیماری های واگیردار در مناطق سیل زده

به گزارش مجله جاودان، یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با هشدار نسبت به پیشگیری بیماری های واگیردار در مناطق سیل زده گفت: طبق گزارش های وزارت بهداشت در مناطق سیل زده مشکلاتی در حوزه درمانی وجود ندارد و وضعیت ازاین لحاظ مطلوب است.

تاکید یک عضو کمیسیون بهداشت بر پیشگیری از وقوع بیماری های واگیردار در مناطق سیل زده

محمدحسین قربانی در گفت وگو با مجله جاودان درباره بررسی های کمیسیون بهداشت و درمان مجلس نسبت به وضعیت بیماری های واگیردار در مناطق سیل زده گفت: بعد از وقوع سیل، پیشگیری از وقوع بیماری های واگیردار در مناطق سیل زده دارای اهمیت بسیاری است لذا باید پیشگیری های لازم اجرا شده و از وقوع بیماری های واگیردار جلوگیری شود.

وی توضیح داد: امروز بحث بالا آمدن فاضلاب می تواند باعث شیوع بیماری های واگیرداری از جمله وبا و اسهال شود که در صورت عدم دقت کافی تلفات و آسیب آن بیشتر از تلفات سیل خواهد بود. البته طبق گزارش وزارت بهداشت، در حال حاضر در حوزه درمان در مناطق سیل زده مسئله ای وجود ندارد. وضعیت مطلوب است.

قربانی در خاتمه ابراز امیدواری کرد که با توجه به منابع دولت و توجه وزارت بهداشت و امکانات دارایی و تجهیزاتی بتوان با همین روند در آینده از وقوع بیماری های واگیردار در مناطق سیل زده جلوگیری کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 تیر 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: javedandld.ir شناسه مطلب: 196

به "تاکید یک عضو کمیسیون بهداشت بر پیشگیری از وقوع بیماری های واگیردار در مناطق سیل زده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکید یک عضو کمیسیون بهداشت بر پیشگیری از وقوع بیماری های واگیردار در مناطق سیل زده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید