تخت روانچی: واضح است که آمریکا باید گام نخست را برای بازگشت به برجام بردارد، مردم ایران هیچ اعتمادی به آمریکا ندارند

به گزارش مجله جاودان، نماینده دائم کشورمان در سازمان ملل متحد با اشاره به اینکه آمریکا برجام و قطعنامه 2231 شورای امنیت را نقض نموده است، تأکید کرد که کاملاً واضح است که چه کسی باید گام نخست را برای بازگشت به برجام بردارد.

تخت روانچی: واضح است که آمریکا باید گام نخست را برای بازگشت به برجام بردارد، مردم ایران هیچ اعتمادی به آمریکا ندارند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، مجید تخت روانچی نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد روز سه شنبه در مصاحبه با شبکه خبری فرانس 24 تأکید کرد که آمریکا باید گام نخست را برای بازگشت به برجام بردارد و به تعهدات خود احترام بگذارد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در صفحه اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

تخت روانچی در ابتدای صحبت های خود توضیح داد: نخست باید بگویم که این ایران نبود که میز مذاکره را ترک کرد. ایران نبود که قطعنامه 2231 شورای امنیت را نقض کرد.

وی ادامه داد: این آمریکا بود که قطعنامه 2231 و برجام را نقض کرد. ما یکسال پس از خروج غیرقانونی آمریکا از توافق هسته ای صبر کردیم. این پیشنهادی بود که از طرف های دیگر برجام به ما رسید که برجام را همانگونه که در سال 2018 انجام داد، کنار نگذارید.

نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد با یادآوری اینکه هیچ اتفاق ملموسی پس از آن رخ نداد، اضافه نمود: وعده ای که به ما دادند محقق نشد و ما پس از آن، هیچ گزینه دیگری به جز کاهش تعهداتمان تحت ماده 36 برجام نداشتیم.

تخت روانچی با اشاره به قانون راهبرد لغو تحریم تاکید نمود: ما باید از قانون تبعیت کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که انگار نوعی تعارف بین ایران و آمریکا وجود دارد، گفت: وقتی که آمریکا از برجام خارج شد، یک زیرپاگذاشتن عظیم قوانین بین المللی و همچنین اعتماد به آمریکا در سراسر دنیا اعم از ایران بود.

سفیر ایران در سازمان ملل متحد اضافه نمود: مردم ما هیچ اعتمادی به اظهارات آمریکا ندارند. از این رو، آمریکا است باید به تعهدات خود پایبند گردد تا اعتماد در بین مردم ما افزایش یابد. وقتی ما از بازگشت به برجام حرف می زنیم به معنای آن است که آمریکا به تعهدات خود احترام بگذارد.

تخت روانچی ادامه داد: آمریکا تا امروز در حال نقض قطعنامه 2231 شورای امنیت و برجام است. این خیلی روشن است که چه کسی باید گام نخست را بردارد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 26 اسفند 1399 بروزرسانی: 26 اسفند 1399 گردآورنده: javedandld.ir شناسه مطلب: 1519

به "تخت روانچی: واضح است که آمریکا باید گام نخست را برای بازگشت به برجام بردارد، مردم ایران هیچ اعتمادی به آمریکا ندارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تخت روانچی: واضح است که آمریکا باید گام نخست را برای بازگشت به برجام بردارد، مردم ایران هیچ اعتمادی به آمریکا ندارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید