تصاویر ، دیدار رئیس مجلس آذربایجان با ظریف

به گزارش مجله جاودان، اوکتای اسداف رئیس مجلس جمهوری آذربایجان که در چارچوب روابط پارلمانی ایران و آذربایجان به کشورمان سفر نموده است، با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه دیدار و مصاحبه کرد.

تصاویر ، دیدار رئیس مجلس آذربایجان با ظریف

به گزارش خبرگزاری مجله جاودان، ظریف در این دیدار با اشاره به تاثیر روابط پارلمانی در توسعه روابط مردمی بین دو کشور، این روابط را بسیار مهم دانست.

ظریف روابط سیاسی بین دو کشور را به دلیل اراده رهبران دو کشور در حال حاضر در عالی ترین سطح خواند و گفت: علی رغم افزایش 40 درصدی روابط اقتصادی و تجاری بین دو کشور در امسال در مقایسه با سال گذشته، این روابط با سطح سیاسی روابط فاصله دارد که امیدواریم با اجرای پروژه های مشترک و استفاده از ظرفیت کریدورهای ترانزیتی بین دو کشور، شاهد ارتقاء بیش از پیش روابط بین دو کشور در حوزه های اقتصادی و تجاری باشیم.

اوکتای اسداف رئیس مجلس جمهوری آذربایجان نیز در این دیدار روابط دو کشور را به دلیل اشتراکات تاریخی و جغرافیایی و فرهنگی بسیار خوب و با اهمیت توصیف کرد.

رئیس مجلس جمهوری آذربایجان با اشاره به اهمیت کریدور جنوب ـ شمال که منافع متقابل فراوانی برای دو کشور خواهد داشت، بر اجرا و نهایی کردن کامل این ظرفیت کریدوری تاکید نمود.

49311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 23 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: javedandld.ir شناسه مطلب: 124

به "تصاویر ، دیدار رئیس مجلس آذربایجان با ظریف" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصاویر ، دیدار رئیس مجلس آذربایجان با ظریف"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید