تظاهرات هزاران هندی در اعتراض به قانون جدید شهروندی

به گزارش مجله جاودان، هزاران هندی در اعتراض به قانون جدید شهروندی دولت نارندرا مودی، مجددا به خیابان ها ریختند.

تظاهرات هزاران هندی در اعتراض به قانون جدید شهروندی

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور هند ما را تجربه کنید.

به گزارش به نقل از خبرگزاری رویترز، هزاران نفر در هند روز چهارشنبه در اعتراض به قانون جدید شهروندی که باعث ناآرامی های خشونت بار شده است، مجددا به خیابان ها ریختند.

بر این اساس، مقامات ایالتی در جنوب هند به منظور جلوگیری از تظاهرات بیشتر، محدودیت هایی در زمینه تجمعات عمومی اعمال کردند. دولت نارندرا مودی، نخست وزیر هند می گوید هدف از قانون اصلاح شهروندی پرداختن به مسئله آزار و اذیت اقلیت های غیرمسلمان همچون هندوها، سیک ها و مسیحیان افغانستان، بنگلادش و پاکستان است. این گروه ها، که بسیاری از آن ها سال هاست بدون برخورداری از حقوقی در هند زندگی می نمایند، هم اکنون در صورتی که قبل از سال 2015 از این سه کشور آمده باشند، به طور اتوماتیک تابعیت هندی را به دست خواهند آورد.

معترضان می گویند کنار گذاشتن مسلمانان نشان دهنده غرض ورزی ریشه دار علیه این گروه است، که 14 درصد جمعیت هند را تشکیل می دهند، و این که این قانون تازه ترین مورد در چارچوب یک رشته اقدامات دولت ملی گرای هندو برای به حاشیه راندن این اقلیت است.

با توجه به محتمل بودن اعتراضات بیشتر، مقامات در ایالت جنوبی کارناتاکا برای ممنوع کردن تجمعات عمومی بزرگ در دست کم سه شهر مهم اقدام کردند. این محدودیت ها صبح روز پنجشنبه از جمله در بنگلور مرکز ایالت به اجرا در خواهد آمد. محدودیت های مشابهی نیز در لکهنو مرکز ایالت شمالی اوتار پرادش به منظور جلوگیری از اعتراضات اعمال خواهد شد.

اقدام جدید در پی لغو وضع ویژه منطقه کشمیر هند که مسلمانان اکثریت جمعیت آن را تشکیل می دهند، و صدور حکم دادگاه برای زمینه چینی به منظور ساخت معبد هندو ها در مکان مسجدی که توسط افراط گرایان هندو تخریب شد، انجام می گردد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 30 دی 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: javedandld.ir شناسه مطلب: 611

به "تظاهرات هزاران هندی در اعتراض به قانون جدید شهروندی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تظاهرات هزاران هندی در اعتراض به قانون جدید شهروندی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید