حریرچی: عاجزانه از مردم می خواهیم فاصله اجتماعی را جدی بگیرند

به گزارش مجله جاودان، معاون وزیر بهداشت با تاکید بر اینکه جداسازی اجتماعی یکی از استراتژی های مقابله با کرونا است، گفت: عاجزانه از مردم می خواهیم که این موضوع را جدی بگیرند.

حریرچی: عاجزانه از مردم می خواهیم فاصله اجتماعی را جدی بگیرند

به گزارش مجله جاودان به نقل از ایسنا، ایرج حریرچی امروز چهارشنبه در مراسم افتتاح مجتمع بیمارستانی و نقاهتگاه 2000 تختخوابی شهید دکتر هجرتی نیروی زمینی ارتش در تهران، جداسازی اجتماعی و به حداقل رساندن تماس های اجتماعی را استراتژی مقابله با ویروس کرونا عنوان نمود و گفت: به همین دلیل برای جداسازی جامعه، ما مدارس، دانشگاه ها، پاساژها و مراکز اجتماع عمومی را تعطیل کردیم.

وی ادامه داد: جداسازی بیماران و قرنطینه افراد مشکوک، یکی دیگر از استراتژی های ما در مقابله با ویروس کرونا است و خوشبختانه تا به امروز کارهای بسیار بزرگی صورت گرفته است.

حریرچی گفت: اقدامی که امروز ارتش با برپایی بیمارستان و نقاهتگاه 2000 تختخوابی انجام داده است در راستای همین استراتژی جداسازی اجتماعی است و برای این است که ما دیگر بیمارانی را که بهبود یافته اند، به منازلشان نفرستیم و مدتی در این نقاهتگاه ها تحت نظر و درمان قرار دهیم تا به صورت کامل بهبود یابند و بعد به خانه بروند.

وی اظهار کرد: امیدوارم با همکاری که امروز شکل گرفته و با به میدان آمدن بخش خصوصی و نیروهای مسلح -که با برپایی بیمارستان در نقاط مختلف و کمک های مختلف را ارائه می دهند- بتوانیم بر این بیماری غلبه کنیم.

معاون وزیر بهداشت تاکید کرد: خواهش عاجزانه ما از مردم این است که جداسازی اجتماعی را جدی گرفته و تماس های خود را به حداقل برسانند و دوم اینکه در اقدامات دیگر ما را همراهی کنند و زمانی که برای غربالگری با شماره 4030 با آنها تماس می گیریم و از آنها می خواهیم که به مراکز بهداشتی ما مراجعه کنند تا علائم آنها بررسی شود، با ما همکاری لازم را داشته باشند.

وی با اشاره به شرایط بحرانی در برخی کشورهای پیشرفته بعد از شیوع ویروس کرونا گفت: امروز خوشبختانه با همکاری همه مسئولان و مردم توانستیم به جایی برسیم که میزان تخت آماده ما بیش از 40 هزار تخت است که البته امیدواریم هیچ یک از این تخت ها مورد استفاده قرار نگیرد اما در همین جا از همه کسانی که زحمت می کشند و اقدامات را برای کمک مردم انجام می دهند تشکر می کنیم و از خدمات سپاه، ارتش و دیگر نهادها و سازمان ها سپاسگزاریم.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 25 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: javedandld.ir شناسه مطلب: 934

به "حریرچی: عاجزانه از مردم می خواهیم فاصله اجتماعی را جدی بگیرند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حریرچی: عاجزانه از مردم می خواهیم فاصله اجتماعی را جدی بگیرند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید