حکم حبس برای یکی از مخالفین اردوغان به خاطر پیغام توییتری

به گزارش مجله جاودان، جانان کافتانجی اوغلو به دلیل انتشار چند پیغام توییتری علیه اردوغان٬ به حبس تعزیری محکوم شد.

حکم حبس برای یکی از مخالفین اردوغان به خاطر پیغام توییتری

به گزارش گروه بین الملل مجله جاودان به نقل از روزنامه جمهوریت٬ خانم جانان کتانجی اوغلو از سران حزب جمهوری خلق که در استانبول و در پیروزی اکرم امام اوغلو نقش مهمی داشت٬ روز گذشته در دادگاه استانبول محاکمه شد.

پیغام های توییتری این زن سیاستمدار مخالف اردوغان از سال 2012 تا 2017 توسط دادستانی استانبول آنالیز شده و بر اساس حکم دادگاه٬ این پیغام های توییتری٬ حاوی محتوای مجرمانه تشخیص داده شدند و نامبرده به اتهام عصیان در برابر حکومت٬ توهین به رئیس جمهور٬ توهین به مسئولین دولتی و حمایت از گروه تروریستی٬ به 9 سال و 8 ماه و 20 روز حبس تعزیری محکوم شد.

کافتانجی اوغلو پس از سرانجام نشست دادگاه٬ در برابر دوربین رسانه ها گفت: من به رئیس جمهور توهین ننموده و نخواهم کرد. چرا که او بر کرسی و مسندی نشسته که از آنِ مصطفی کمال آتاتورک بوده و کسی حق ندارد به آن مسند توهین کند. همچنین مرا به تبلیغ برای تروریسم متهم نموده اند. من اینجا شفاف می گویم٬ دعا می کنم هر کسی که برای ترور تبلیغی از آن حمایت می کند٬ دچار بلای الهی گردد.

کمال کلیچدار اوغلو رهبر حزب جمهوری خلق دیروز در یک سخنرانی عمومی بیان کرد: آزادی بیان در این کشور به شدت لگدمال شده است. همه ما می دانیم که جانان خانم در پیروزی اکرم بیگ در استانبول نقش ویژه ای داشت. این اتهامات همه واهی هستند و نیازی به گفتن نیست که حکومت با این اقدامات٬ در حال انتقام دریافت است. آنها نمی خواستند استانبول را از دست دهند و حالا که شکست خورده اند از این خانم انتقام می گیرند.

رهبر حزب جمهوری خلق همچنین سلیمان سویلو وزیر کشور ترکیه را مورد انتقاد قرار داده و گفت: وزیر کشور٬ رسماً شهردار استانبول را تهدید نموده و چنین چیزی غیر قابل قبول است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 14 مهر 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: javedandld.ir شناسه مطلب: 331

به "حکم حبس برای یکی از مخالفین اردوغان به خاطر پیغام توییتری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حکم حبس برای یکی از مخالفین اردوغان به خاطر پیغام توییتری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید