خبرنگاران قربانی: اسکوچیچ باید تغییرات کمتری در ترکیب تیم ملی ایجاد کند

به گزارش مجله جاودان، تهران- خبرنگاران- کارشناس فوتبال ایران گفت: بهتر است اسکوچیچ تغییرات کمتری را در ترکیب حال حاضر تیم ملی ایجاد کند.

خبرنگاران قربانی: اسکوچیچ باید تغییرات کمتری در ترکیب تیم ملی ایجاد کند

به گزارش خبرنگاران، پیروز قربانی در خصوص بررسی فنی تیم ملی در بازی برابر سوریه گفت : کارهایی که در تیم ملی صورت می گیرد در شرایط نرمال طبیعی است اما شرایط حال حاضر متفاوت است و باید برای چهار مسابقه آماده شویم.

وی اضافه نمود: تیم ملی هشت سال با یک تدبیر و تفکر بازی نموده است. یکی از اشتباهات ویلموتس این بود تغییرات را خیلی سریع اعمال کرد. امیدوارم اسکوچیچ این اشتباه را نکند هر چند تغییرات زیادی در تیم اسکوچیچ شاهد هستیم. هر چقدر تغییر در تیم ملی کمتر باشد بهتر است.

کارشناس فوتبال ایران اضافه نمود: باید بدون ریسک این مرحله را پشت سر بگذاریم و در مرحله بعد شاید اسکوچیچ زمان بهتری داشته باشد تا استراتژی های جدیدی را تست کند. در سه بازی تدارکاتی با سه سیستم مختلف بازی کردیم. من نمی دانم استراتژی اسکوچیچ به چه نحو است. هر چه اسکوچیچ تغییرات کمتری ایجاد کند می تواند پیروز تر عمل کند.

وی اضافه نمود: سیستم 4-4-2 لوزی برای ما سخت است. عراق و بحرین سعی می نمایند دفاع نمایند و به حمله بازیکنان ما واکنش نشان دهند. هافبک دفاعی مانند امید ابراهیمی و سعید عزت اللهی بیشتر می توانند در سیستم بازی به تیم یاری کند. احمد نوراللهی ظرفیت تهاجمی دارد اما او برای سیستم فعلی تیم ملی به عنوان تک هافبک دفاعی بازیکن مناسبی نیست.

قربانی توضیح داد: انتقاد دیگر قرار دریافت بازیکنان در پست های نادرست بود. برای مثال وحید امیری در پست غیر تخصصی بازی می نماید. انتخاب پست های بازیکنان بر اساس خصوصیات آنها می تواند بیشتر به تیم ملی یاری کند.

کارشناس فوتبال ایران اضافه نمود: مقابل عراق و بحرین چون احتیاج به برد داریم باید استراتژی خوبی را مشخص کنیم. روندی که از تیم ملی شاهد هستیم اینگونه نیست که تیم ملی بر اساس استراتژی از پیش مشخص شده بازی کند.

وی گفت: در خط دروازه نفرات خوبی داریم هر چند حامد لک و اکبر منادی سایپا هم نفرات مستعدی هستند.

قربانی در خصوص خط دفاع تیم ملی اضافه نمود: شجاع خلیل زاده و کنعانی زادگان مکمل های خوبی برای هم هستند. البته تجربه های مرتضی پورعلی گنجی هم به تیم یاری نمایند. وقت آزمون و خطا نیست و باید به کسانی که امتحان پس داده هستند تکیه کنیم.

وی در خصوص دفاع راست تیم ملی توضیح داد: من نسبت به جعفر سلمانی شناختی نداشتم. خیلی بازیکنان مستعد شاید حضور داشته باشند. ابوالفضل جلالی سایپا هم گزینه مناسبی بود. بازیکنان جوان باید در موقعیت های مناسب تری دعوت شوند تا نسوزند. در دفاع راست صادق محرمی، رامین رضاییان و وریا غفوری گزینه های خوبی هستند.

قربانی گفت: تیم ملی ما باید در چهار بازی پیش رو به رجحان برسد و مجبور است در این سیستم هجومی بازی کند، باید به وسیله مدافعان کناری حمله نمایند. باید دفاع کنارهای ما به حمله اضافه شوند اما در بازی با سوریه این موضوع را ندیدم. امیدوارم اسکوچیچ طرح های بهتری برای گلزنی داشته باشد.

وی در خصوص بخش هجومی تیمش اضافه نمود: مسئله ای بابت وینگر نداریم. مطمئنا ایران می تواند بازی هایی که پیش رو داشته باشد را با پیروزیت پشت سر بگذارد اگر خودزنی نکنیم.

قربانی در رابطه با قطع همکاری اش با سایپا گفت: شاید در مقطعی دوستان خوب همکاران خوبی برای هم نباشند. من دیدم در مقطعی اگر بمانم شاید به مجموعه سایپا لطمه وارد می گردد و ترجیح دادم که در این مجموعه نباشم.

منبع: ایرنا
انتشار: 12 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 12 اردیبهشت 1400 گردآورنده: javedandld.ir شناسه مطلب: 1607

به "خبرنگاران قربانی: اسکوچیچ باید تغییرات کمتری در ترکیب تیم ملی ایجاد کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران قربانی: اسکوچیچ باید تغییرات کمتری در ترکیب تیم ملی ایجاد کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید