دهلی نو: فرایند غربالگری اتباع هند در ایران شروع شده است

به گزارش مجله جاودان، وزیر خارجه هند ضمن اعلام اینکه با مقام های ایران در مورد فراهم آوردن مقدمات بازگرداندن اتباع هندی وارد گفت وگو شدند توضیح داد که فرایند غربالگری شهروندان هندی برای ویروس کرونا شروع شده است.

دهلی نو: فرایند غربالگری اتباع هند در ایران شروع شده است

به گزارش گروه بین الملل مجله جاودان، سوبرامانیام جیشنکار وزیر امور خارجه هند در پیامی توییتری در مورد شرایط بازگرداندن اتباع هندی مستقر در تهران در پی شیوع ویروس کرونا توضیح داد که دهلی نو به تسهیل فرایند بازگرداندن اتباع خود از ایران متعهد است.

این دیپلمات هندی که پیش از این از ورود اولین تیم پزشکی هند به ایران برای غربالگردی اتباع خود و فراهم آوردن زمینه برای بازگشت آنها به کشورشان اطلاع داده بود در پیامی توییتری در مورد شرایط اتباع خود در تهران گفت: کوشش هایی برای بازگرداندن زائران هندی در قم، ایران، در دست اقدام است. فرایند غربالگری شروع شده است و با مقام های ایرانی در مورد تمهیدات بعدی بحث هایی در جریان است. این اولویت برتر ما است و تیم سفارت هند در ایران کاملاً در این قضیه مشارکت دارد.

وی ادامه داد: سفارتخانه ما در ایران همچنان ارتباطات و تماس های نزدیک با ملوان های هندی در ایران را حفظ نموده است. هیچ موردی از ابتلا به کووید 19 در بین آنها گزارش نشده است. همچنان به تضمین اینکه تدارکات کافی و مناسبی دریافت می کنیم، ادامه می دهیم و بر رفاه آنها نظارت خواهیم داشت.

جیشنکار در ارتباط با دانشجویان هندی مستقر در تهران گفت: ما خانواده های دانشجویان هندی در ایران در سرینگر ملاقات کردیم و به آنها اطمینان دادیم که سفارت ما در تهران بر آسایش و رفاه آنها نظارت داریم. ما به تسهیل بازگشت زودهنگام آنها به هند، متعهد هستیم.

در تاریخ 15 اسفندماه، وزیر خارجه هند از ورود اولین تیم پزشکی هند به ایران برای غربالگردی اتباع خود و فراهم آوردن زمینه برای بازگشت آنها به کشورشان اطلاع داد.

انتشار این اخبار در شرایطی بوده است که پیشتر، گزارش هایی منتشر شده بود مبنی بر اینکه با شیوع کرونا، دولت هند از پذیرش اتباع خود در ایران، امتناع ورزیده است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 7 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1399 گردآورنده: javedandld.ir شناسه مطلب: 887

به "دهلی نو: فرایند غربالگری اتباع هند در ایران شروع شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دهلی نو: فرایند غربالگری اتباع هند در ایران شروع شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید