سازمان بهداشت جهانی: ووهان منشا کرونا نیست

به گزارش مجله جاودان، یکی از اعضای تیم سازمان بهداشت جهانی وجود هرگونه مدرکی مبنی بر معرفی شهر ووهان به عنوان منشا شیوع ویروس کرونا را رد کرد.

سازمان بهداشت جهانی: ووهان منشا کرونا نیست

با ما همراه باشید و با تور ارزان چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش اسپوتنیک، ولادیمیر ددکوف، یکی از اعضای تیم کارشناسی سازمان بهداشت جهانی امروز (شنبه) خاطرنشان کرد که این احتمال وجود دارد که ویروس کرونا از بازار غذای دریایی ووهان شیوع پیدا نموده باشد، اما این بدان معنی نیست که این شهر منشا ویروس بوده باشد

وی در این باره گفت: هیچ مدرکی وجود ندارد که منشا ویروس از آنجا باشد، اما از نظر تئوریک همه شرایط برای انتشار ویروس از آنجا وجود دارد.

این کارشناس سازمان بهداشت جهانی همچنین فرضیه نشت ویروس از لابراتوار ویروس شناسی ووهان را حین بازدید از این مرکز رد کرد.

اواخر دی ماه تیمی از سازمان بهداشت جهانی به منظور بازدید از مناطق مختلف شهر ووهان و آنالیز علل شیوع ویروس کرونا وارد این شهر شد. پیش از ورود این تیم پکن به صورت ناگهانی از ورود کارشناسان به این کشور جلوگیری نموده بود که این مسئله باعث نقدها از رفتار چین شده بود.

با اینحال تیم تحقیقاتی سازمان بهداشت جهانی در جریان ماموریت خود از بیمارستان شهر، بازار غذا های دریایی و حتی لابراتوار ویروس شناسی این شهر نیز بازدید کردند.

تا به امروز گزارش مبنی بر مقصر شناختن پکن در موضوع شیوع ویروس کرونا از سوی این تیم منتشر نشده و اظهار نظر جدید یکی از کارشناسان این تیم نیز انگشت اتهام از روی پکن را از سمت پکن دور خواهد نمود.

منبع: فرارو
انتشار: 22 اسفند 1399 بروزرسانی: 22 اسفند 1399 گردآورنده: javedandld.ir شناسه مطلب: 1511

به "سازمان بهداشت جهانی: ووهان منشا کرونا نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان بهداشت جهانی: ووهان منشا کرونا نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید