شنیدن شدن صدای 2 انفجار در استان مأرب یمن

به گزارش مجله جاودان، به گزارش خبرنگاران به نقل از المسیره، منابع رسانه ای از شنیده شدن صدای دو انفجار در استان مأرب واقع در شمال شرق یمن خبر می دهند. گفته می گردد که صدای انفجارهای مذکور از مرکز مأرب به گوش رسیده است.

شنیدن شدن صدای 2 انفجار در استان مأرب یمن

بر اساس این گزارش، تا به امروز جزئیات بیشتری در مورد انفجارهای مذکور منتشر نشده است. این در حالی است که نبرد میان نیروهای مقاومت یمن با مزدوران و متجاوزان سعودی در مأرب همچنان ادامه دارد.

پیشتر، محمدعلی الحوثی رئیس کمیته عالی انقلاب یمن در سخنانی تأکید نموده بود: ما به متجاوزان می گوئیم که نبرد مأرب تنها زمانی متوقف خواهد شد که بیگانگان و نیز گروه های تروریستی نظیر داعش و القاعده از این شهر خارج شوند. من به بیگانگان توصیه می کنم که از مأرب خارج شوند.

لازم به ذکر است، سلسله پیشروی های ارتش و کمیته های مردمی یمن در نبرد با متجاوزان سعودی در جبهه مأرب همچنان ادامه دارد. نیروهای مقاومت یمن طی روزهای اخیر دستاوردهای مهمی را در جبهه مذکور به دست آورده اند؛ دستاوردهایی که عربستان سعودی را بر آن داشته است تا برای نجات خود از باتلاق، به قدرت های بین المللی متوسل گردد.

در یکی از آخرین دستاوردها، نیروهای مقاومت یمن پیروز شدند سیطره خود بر رشته کوه های استراتژیک البَلَق را تکمیل نمایند. این در حالی است که یمنی ها پیشتر کنترل بخش هایی از این رشته کوه ها را به دست گرفته بودند. رشته کوه های البَلَق از موقعیت جغرافیایی استراتژیکی برخوردار هستند، چرا که در مقابل سدّ مأرب قرار گرفته اند.

دستاوردهای میدانی نیروهای یمنی به ویژه در جبهه مأرب موجب شده است تا عربستان سعودی به منظور نجات خود از باتلاق دست به دامان قدرت های بین المللی گردد. سعودی ها به همین منظور به شورای امنیت سازمان ملل متحد متوسل شدند تا شاید این نهاد بین المللی بتواند در عرصه سیاسی کاری برای آنها انجام دهد.

شورای امنیت سازمان ملل نیز با هدف یاری به ائتلاف متجاوز سعودی با انتشار نامه ای، در اقدامی عجیب عملیات های نظامی نیروهای مقاومت علیه متجاوزان را محکوم کرد و خواهان توقف هرچه سریع تر این عملیات ها شد! شورای امنیت سازمان ملل همچنین عملیات های نظامی مقاومت یمن را غیرقانونی توصیف کرد! این اقدام جانبدارانه شورای امنیت سازمان ملل متحد واکنش محمد علی الحوثی رئیس کمیته عالی انقلاب یمن را در پی داشت.

از سوی دیگر، جنگنده های رژیم سعودی به منظور ممانعت از تداوم پیشروی نیروهای مقاومت یمن در جبهه مأرب، مناطق مختلف این استان را طی روزهای اخیر هدف سنگین ترین حملات هوایی قرار داده اند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 4 خرداد 1400 بروزرسانی: 4 خرداد 1400 گردآورنده: javedandld.ir شناسه مطلب: 1647

به "شنیدن شدن صدای 2 انفجار در استان مأرب یمن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شنیدن شدن صدای 2 انفجار در استان مأرب یمن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید