شکایت از شرکت اماراتی به اتهام انتقال جوانان سودانی به جنگ لیبی

به گزارش مجله جاودان، وکلای سودانی علیه یک شرکت اماراتی به اتهام انتقال جوانان سودانی به جبهه های جنگ در لیبی به دستگاه قضایی سودان شکایت کردند.

شکایت از شرکت اماراتی به اتهام انتقال جوانان سودانی به جنگ لیبی

به گزارش گروه بین الملل مجله جاودان، بلاک شیلد یک شرکت اماراتی است که در زمینه نگهبانی و امنیت فعال است . دفتر این شرکت در سودان طی شهریور ماه گذشته گفت: این شرکت جوانانی که مایل به انجام کار در حوزه نگهبانی و حفاظت امنیتی در امارات هستند، استخدام می کند. بلاک شیلد 412 جوان سودانی را به امارات منتقل کرد و آنان را در اختیار ارتش این کشور قرارداد تا تحت آموزش های جنگی قرار بگیرند. این اقدام شرکت اماراتی بدون اطلاع و موافقت جوانان سودانی صورت گرفت. این جوانان به جبهه های جنگ در لیبی اعزام شدند تا در کنار نیروهای ژنرال خلیفه حفتر علیه دولت وفاق ملی لیبی بجنگند.

وکلای سودانی شرکت بلاک شیلد امارات را به فریب دادن جوانان سودانی و انتقال آنان به جبهه های جنگ در لیبی متهم و علیه این شرکت به دستگاه قضایی سودان شکایت کردند.

جوانان سودانی که قربانی شرکت بلاک شیلد شده اند، در یک نشست مطبوعاتی در خارطوم گفتند: در دادگاه های کشور و جهان علیه این شرکت شکایت خواهیم کرد چرا که بلاک شیلد ، ما را بدون اطلاع قبلی یا کسب موافقت مان به جبهه های جنگ در لیبی فرستاد تا در کنار نیروهای وابسته به ژنرال حفتر بجنگیم.

به نوشته روزنامه سودان تریبون، در این نشست خبری یکی از وکلای سودانی گفت: ما اقدامات قانونی لازم را برای برخورد با شرکت بلاک شیلد در خارطوم انجام دادیم و از رئیس دستگاه قضایی خواستیم بر اساس قوانین کیفری بین المللی این شرکت اماراتی را تحت پیگرد قرار دهد.

به دنبال تظاهرات خانواده قربانیان شرکت بلاک شیلد، دولت انتقالی سودان در پنجم بهمن ماه گذشته نشستی تشکیل داد تا مشکل پیش آمده بین این شرکت و افرادی که با آن قرار داد امضاء کرده اند، مورد بررسی قرار دهد.

در پی افزایش اعتراضات به اعزام جوانان سودانی به جبهه های جنگ در لیبی به تازگی تصاویری در شبکه های اجتماعی سودان منتشر شده که نمایانگر آن است 275 سودانی با یک فروند هواپیمای مسافربری شهر راس لانوف لیبی را به مقصد خارطوم ترک کرده اند.

شرکت بلاک شیلد با انتشار بیانیه ای گفت: بلاک شیلد یک شرکت نگهبانی و امنیتی خصوصی است و کسانی که ادعا می کنند این شرکت آنان را فریب داده، حقیقت ندارد.

روزنامه انگلیسی گاردین در آذر ماه گذشته طی گزارشی نوشت: ابوظبی با پول، مزدورانی را به استخدام در آورده است تا در کنار نیروهای وابسته به حفتر بجنگند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 31 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: javedandld.ir شناسه مطلب: 874

به "شکایت از شرکت اماراتی به اتهام انتقال جوانان سودانی به جنگ لیبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکایت از شرکت اماراتی به اتهام انتقال جوانان سودانی به جنگ لیبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید