فردا آخرین مهلت انتخاب رشته در تکمیل ظرفیت کنکور 96

به گزارش مجله جاودان، حسین توکلی - مشاور عالی سازمان سنجش اضافه نمود: با توجه به درخواست دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی برای پذیرش در ظرفیت های جدید و یا تکمیل ظرفیت بعضی از رشته های دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، مجازی، پردیس های دانشگاه فرهنگیان و همچنین پردیس های خودگردان و ظرفیت مازاد دانشگاه های علوم پزشکی در آزمون سراسری سال 96، مرحله تکمیل ظرفیت کنکور 96 اجرا شده است.

فردا آخرین مهلت انتخاب رشته در تکمیل ظرفیت کنکور 96

وی اضافه کرد: با توجه به مهلت تمدید شده، داوطلبان انتخاب رشته در رشته های با آزمون و بدون آزمون مرحله تکمیل ظرفیت کنکور 96 تا ساعت 24 روز یکشنبه 19 آذر فرصت دارند رشته های مورد علاقه خود را انتخاب نمایند.

توکلی گفت: تمامی داوطلبان حاضر در جلسه آزمون سراسری سال 96 با نمره کل مساوی و یا بیشتر از یک (با توجه به کارنامه نتایج علمی اولیه) می توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش کشور به نشانی http://www.sanjesh.org/ و مطالعه جدول رشته های تحصیلی و ظرفیت هر یک از آنها نسبت به ثبت نام در این رشته ها اقدام نمایند.

مشاور عالی سازمان سنجش گفت: در مرحله تکمیل ظرفیت دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، مجازی، پردیس های دانشگاه های فرهنگیان و پردیس خودگردان و ظرفیت های مازاد علوم پزشکی در کنکور 96 تعداد 13 هزار و 707 نفر برای 1359 کدرشته محل پذیرفته می شوند که تا به امروز تعداد 47 هزار و 820 نفر در این مرحله انتخاب رشته نموده اند.

توکلی گفت: همچنین بر اساس درخواست بعضی از دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی در بعضی از کدرشته های تحصیلی پذیرش صرفا بر اساس سوابق تحصیلی صورت می گیرد (به جز دانشگاه پیغام نور و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی که پیش از این تکمیل ظرفیت برگزار نموده اند).

وی گفت: به همین منظور داوطلبانی که علاقمند به شرکت در این قبیل رشته های تحصیلی هستند اعم از اینکه در آزمون سراسری شرکت نموده یا ننموده اند، می توانند با مراجعه به دفترچه راهنمای این گونه رشته ها که به صورت جداگانه در سایت سازمان سنجش منتشر شده است نسبت به ثبت نام در این کدرشته ها اقدام نمایند.

مشاور عالی سازمان سنجش یادآور شد: ظرفیت پذیرش در رشته های صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی نیز 7 هزار و 998 نفر اعلام شده است که تا به امروز 2 هزار و 664 نفر در این دوره ها انتخاب رشته نموده اند.

توکلی اضافه کرد: ثبت نام و انتخاب رشته منحصراً به وسیله سایت اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org انجام می پذیرد و تا امروز 18 آذر در مجموع 50 هزار و 484 انتخاب رشته نموده اند.

منبع: ویکی گرام
انتشار: 11 دی 1399 بروزرسانی: 11 دی 1399 گردآورنده: javedandld.ir شناسه مطلب: 1377

به "فردا آخرین مهلت انتخاب رشته در تکمیل ظرفیت کنکور 96" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فردا آخرین مهلت انتخاب رشته در تکمیل ظرفیت کنکور 96"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید