مهمترین دلیل دولت برای اعلام نکردن آمار استانی از زبان حریرچی

به گزارش مجله جاودان، معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی یکی از دلایل اعلام نشدن آمار استانی بیماران کرونا را جلوگیری از موج سفرهای احتمالی به مناطق با شیوع کمتر و متوسط بیماری و در نتیجه گسترش میزان ابتلا به آن در کشور ذکر کرد.

مهمترین دلیل دولت برای اعلام نکردن آمار استانی از زبان حریرچی

به گزارش مجله جاودان به نقل از ایرنا، ایرج حریرچی اضافه کرد: اعلام آمارهای استانی باعث می شد تا سفر از استان های با شیوع بالای کرونا به سمت استان های با شیوع کم و متوسط افزایش یافته و در نتیجه این مناطق نیز با خطر شیوع بیشتر ویروس روبرو شوند.

وی بیان نمود: در تعطیلات عید، یکی از شهرهای 400 هزار نفری غیر توریستی به همین علت میزبان حدود 120 هزار نفر مسافر بود که این امر شرایط کل شهر را به هم ریخته بود و در این چنین اوضاعی خطر شیوع بیماری نیز بیشتر می گردد.

او اضافه کرد: یکی از دلایل دیگر اعلام نشدن آمارهای استانی موضوع آزمایش ها و تفسیر نتایج آن ها می باشد و ترجیح بر این است که این تفسیر به صورت کلی و کشوری اجرا شده و با شفافیت به مردم اعلام گردد.

از سه روز پیش دانشگاه های علوم پزشکی استان های کشور از ارایه آمارهای مربوط به ابتلا و جانباختگان بیماری کرونا خودداری می کنند.

  • بیشتر بخوانید:

چرا آمار کرونا در استان ها دیگر اعلام نمی گردد؟

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 21 خرداد 1399 بروزرسانی: 21 خرداد 1399 گردآورنده: javedandld.ir شناسه مطلب: 991

به "مهمترین دلیل دولت برای اعلام نکردن آمار استانی از زبان حریرچی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهمترین دلیل دولت برای اعلام نکردن آمار استانی از زبان حریرچی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید