همتای چینی ظریف، واشنگتن را ریشه بحران دانست

به گزارش مجله جاودان، فارس نوشت: وزیر خارجه چین در ملاقات با همتای ایرانی خود ضمن تأکید بر چالش های پیش رو برجام تأکید کرد که اقدامات واشنگتن، دلیل ریشه ای و اصلی اوضاع پرتنشی است که برای توافق هسته ای ایران به وجود آمده است.

همتای چینی ظریف، واشنگتن را ریشه بحران دانست

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید و از قدیمیترین تاریخچه آسیا دیدن کنید.

وانگ یی وزیر امور خارجه چین در ملاقات با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در پکن واشنگتن را دلیل ریشه ای و اصلی بحران به وجود آمده برای برجام دانست.

بنا به گزارش لیجیان ژائو معاون دبیرکل اداره ارتباطات وزارت امور خارجه چین، یی توضیح داد: خروج یکجانبه آمریکا از برجام، طفره رفتن از تعهدات بین المللی اش و تحمیل فشارهای حداکثری به ایران، دلیل ریشه ای اوضاع پرتنشی است که در مورد موضوع هسته ای ایران به وجود آمده است.

این دیپلمات چینی در مورد برجام توضیح داد: تغییرات مهمی برای موضوع هسته ای ایران در حال رخ دادن است و اینکه برجام با چالش های جدی روبرو است.

وی ضمن تأکید بر لزوم حفظ برجام گفت: برجام مورد تأیید قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل قرار گرفته است و برآیند مهم دیپلماسی چندجانبه بود. حفاظت از اقتدار و اثربخشی برجام، حفاظت از چندجانبه گرایی و قوانین بین المللی و هنجارهای اساسی روابط بین الملل است.

وانگ یی ادامه داد: چین از تمامی کوشش های سازنده ای که به کاهش تنش ها و حفظ برجام یاری کند، حمایت می نماید. طرفین برجام باید به جهت درست پایبند باشند و در مقابل فشارهای بیرونی مقاومت نمایند و اختلافات فعلی را به وسیله مذاکره و گفت وگو مدیریت نمایند و همچنان به حفظ و اجرای برجام ادامه دهند.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 5 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: javedandld.ir شناسه مطلب: 628

به "همتای چینی ظریف، واشنگتن را ریشه بحران دانست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همتای چینی ظریف، واشنگتن را ریشه بحران دانست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید