همکاری صنایع دستی ایران با بنیاد ساساکاوای ژاپن کلید خورد

به گزارش مجله جاودان، معاون صنایع دستی از شروع پروژه مشترک تحقیقاتی صنایع دستی ایران با بنیاد صلح ساساکاوای ژاپن اطلاع داد.

همکاری صنایع دستی ایران با بنیاد ساساکاوای ژاپن کلید خورد

به گزارش مجله جاودان به نقل از ایرنا، پویا محمودیان معاون صنایع دستی اضافه کرد: در نشستی با مدیران منابع خاورمیانه، برنامه ریزی خاورمیانه و کشورهای اسلامی و مدیر بخش تحقیقات بنیاد ساساکاوا منعقد شد تا معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث فرهنگی با این بنیاد در زمینه های فرهنگی علمی آموزشی همکاری کند.

او اضافه کرد: از آنجا که بیش از 75 درصد از فعالان حوزه صنایع دستی ایران را بانوان تشکیل می دهند و نیز معتقدیم هنرمندان ما سفیران صلح هستند، مقرر شد اولین برنامه مشترک ما با عنوان زنان و صنایع دستی با محوریت زنان ایران در سال آینده میلادی برگزار گردد.

معاون صنایع دستی کشور توضیح داد: این پروژه به صورت تحقیقاتی خواهد بود و خروجی های این پروژه به صورت تعیین اعلام می گردد و البته متعاقبا کارگاه های آموزشی و هنری نیز خواهیم داشت.

او درباره اهداف و ثمرات این تفاهم و همکاری تشریح کرد: با این اقدامات ما زمینه گفت وگو و تجمیع و انتقال تجربه ها را فراهم می کنیم و نتایج این پروژه فتح بابی برای همکاری های تخصصی آینده با محوریت زنان خواهد بود.

محمودیان یادآور شد: چون صنایع دستی، صنعتی سبز به حساب می آید، شاید بعدها سایر همکاری های ما به زمینه های تدوین پروژه هایی با محوریت مسائل زیست محیطی و کارآفرینی سبز گسترش یابد.

جانکو چانو مدیر اجرایی بنیاد صلح ساساکاوای ژاپن به ایرنا گفته بود این بنیاد ژاپنی مطرح که با هدف فراگیری و اشاعه صلح و حضور اجتماعی زنان شناخته شده است پیش از این با معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، وزارت امور خارجه و کتابخانه ملی ایران نیز همکاری داشته است.

منبع: میراث آریا
انتشار: 1 اسفند 1397 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: javedandld.ir شناسه مطلب: 74

به "همکاری صنایع دستی ایران با بنیاد ساساکاوای ژاپن کلید خورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همکاری صنایع دستی ایران با بنیاد ساساکاوای ژاپن کلید خورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید