وزارت دفاع هلند تحقیق درباره جنایت جنگی نظامیانش در افغانستان را به دادستانی سپرد

به گزارش مجله جاودان، وزارت دفاع هلند از دادستانهای این کشور خواست درارتباط با گزارش یکی از کهنه سربازان که ادعا می نماید بسوی غیرنظامیان افغانستانی آتش گشوده است، تحقیقاتی را شروع نمایند.

وزارت دفاع هلند تحقیق درباره جنایت جنگی نظامیانش در افغانستان را به دادستانی سپرد

با تور هلند از کشور آسیاب های بادی دیدن کنید و در شهر زیبای آمستردام گشت و گذار کنید.

به نقل از رویترز، این کهنه سرباز هلندی می گوید بدستور فرماندهانش در ولایت اوروزگان افغانستان در سال 2007 به سوی غیرنظامیان آتش گشوده و امکان دارد که آنها را کشته باشد.

این کهنه سرباز شهادت داد که بسوی چندین خانه در دره چورا شلیک نموده چرا که فرماندهانش براین باور بوده اند که کانون گردهمایی اعضای طالبان در ولایت اوروزگان است.

این نظامی در تبادل نظر با روزنامه تراو هلند گفته زمانی که به سوی منازل شلیک نموده با هیچ اقدام متقابلی روبرو نشده است درصورتیکه اگر اعضای طالبان در این خانه ها حضورداشتند با سلاح های خود پاسخ می دادند.

براساس یک تعامل بین ارتش هلند و دولت افغانستان، نظامیان هلندی تنها برای دفاع اجازه تیراندازی و شلیک داشته اند.

وزارت دفاع هلند می گوید گزارش این کهنه سرباز را بسیار جدی گرفته و در حال آنالیز هر گونه حادثه خشونت آمیز شناخته شده در اوروزگان در سال 2007 است. این وزارتخانه تاکید نمود که در حال کوشش برای بهبود روشهایی است که به وسیله آن کهنه سربازان راحت تر بتوانند درباره وقایع این چنینی گزارش ارائه دهند.

در ماه نوامبر، در استرالیا تحقیقاتی منتشر شد که نشان می داد نیروهای ویژه استرالیایی 39 زندانی غیرنظامی را بین سالهای 2009، 2012 و 2013 در افغانستان کشته اند.

مارک روته، نخست وزیر هلند، ماه گذشته گفت هیچ نشانه ای از اقدام و ارتکاب به جنایات جنگی مشابه از سوی نظامیان هلند مشاهده نشده است. با این حال وزارت دفاع تحقیقاتی مشابه با استرالیا را شروع نموده است. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 6 دی 1399 بروزرسانی: 6 دی 1399 گردآورنده: javedandld.ir شناسه مطلب: 1366

به "وزارت دفاع هلند تحقیق درباره جنایت جنگی نظامیانش در افغانستان را به دادستانی سپرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزارت دفاع هلند تحقیق درباره جنایت جنگی نظامیانش در افغانستان را به دادستانی سپرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید