وضعیت فوق العاده در سودان به مدت 3 ماه تمدید شد

شورای حاکمیتی سودان از تمدید وضعیت فوق العاده در این کشور به مدت سه ماه اطلاع داد.

وضعیت فوق العاده در سودان به مدت 3 ماه تمدید شد

به گزارش خبرنگاران، به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، محمد سلیمان، سخنگوی شورای حاکمیتی سودان در سخنانی بر اجرایی شدن فرمان ریاستی مبنی بر تمدید وضعیت فوق العاده در سراسر این کشور برای سه ماه دیگر تأکید کرد.

وی در این باره گفت: طبق مفاد ماده 40 سند قانون اساسی سودان، شورای وزیران طی اجرای وضعیت فوق العاده می تواند تدابیر بی قید و شرطی را اتخاذ کند و یا بخشی از آن را لغو و اثرات این سند را محدود کند.

سلیمان اضافه نمود: با این وجود چنانچه وضعیت استثنایی به حدی برسد که امنیت را تهدید کند، شورای وزیران می تواند با مشورت شورای حاکمیتی بخشی از لایحه حقوقی مندرج در این سند را به حالت تعلیق درآورد. اما ممکن نیست حق زندگی، عدم تبعیض بر اساس نژاد، جنسیت، اعتقاد مذهبی و معلولیت و همچنین حق دادرسی عادلانه کاهش یابد.

یک منبع عالی رتبه سودانی اخیرا گزارش داد که نشستی بین دولت سودان به نخست وزیری عبدالله حمدوک و شورای حاکمیتی این کشور برگزار گردید و طی آن حمدوک خواهان تمدید وضعیت فوق العاده در کشور به مدت شش ماه شد. اما شورای حاکمیتی با تمدید سه ماهه موافقت کرد.

همچنین ائتلاف گروه های موسوم به آزادی و تغییر نیز با تمدید وضعیت فوق العاده موافقت نموده اند.

در پی عزل عمر البشیر، رئیس جمهوری برکنار شده سودان در آوریل گذشته، شورای نظامی این کشور به مدت شش ماه وضعیت فوق العاده در سراسر سودان بیان کرد که این وضعیت امروز (آدینه) به سرانجام رسید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 آبان 1398 بروزرسانی: 29 آبان 1398 گردآورنده: javedandld.ir شناسه مطلب: 474

به "وضعیت فوق العاده در سودان به مدت 3 ماه تمدید شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وضعیت فوق العاده در سودان به مدت 3 ماه تمدید شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید