پرداخت تسهیلات به باشگاه های ورزشی

به گزارش مجله جاودان، وزیر ورزش و جوانان گفت: به باشگاه های خصوصی به میزان هر پرسنلی که دارند و حق بیمه پرداخت می کنند تا سقف 16 میلیون تومان برای سه ماه اسفند، فروردین و اردیبهشت وام تعلق می گیرد که 8 میلیون برای حقوق و 8 میلیون برای هزینه باشگاه ها خواهد بود.

پرداخت تسهیلات به باشگاه های ورزشی

به گزارش مجله جاودان و به نقل از وزارت ورزش و جوانان، مسعود سلطانی فر در نشست با فعالان اقتصادی بخش ورزش و سازمان های مردم نهاد جوانان که عصر امروز برگزار شد، اهمیت سلامت و معیشت مردم را مورد توجه قرار داد و اظهار کرد: نمی توان در خصوص شرایط کرونا نظر قطعی داد چرا که این ویروس رفتار غیر قابل پیش بینی داشته و تا آنجا پیش رفته که اقتصاد دنیا در مقابل این ویروس میکرونی زمینگیر شده و دنیای پسا کرونا دنیای جدیدی خواهد بود که باید با شرایط جدید برنامه ریزی کنیم .

وی تصمیمات عرصه ورزش را متاثر از مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا دانست و شرح داد: بر همین اساس فعالیت باشگاه های خصوصی تا 15 اردیبهشت و کلیه مسابقات نیز تا سرانجام اردیبهشت ماه تعطیل شده است و تصمیمات جدید نیز با توجه به شرایط شیوع این ویروس در ادامه اتخاذ خواهد شد.

سلطانی فر اهمیت فعالیت باشگاه های خصوصی را که متاثر از بیماری کرونا دچار مسائل اقتصادی شدند مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: در خصوص 4300 مکان ورزشی که در اختیار داشتیم و به بخش خصوصی اجاره داده شده بود، آنها را مشمول بخشودگی اجاره ها در دو ماه کردیم و اگر این شرایط استمرار یابد، بخشودگی نیز ادامه خواهد داشت. از طرفی بیمه کارفرمایان و برق و گاز را هم استمهال (مهلت) کردیم.

وزیر ورزش و جوانان فعالیت های حدود 28 هزار باشگاه خصوصی در سراسر کشور را مهم برشمرد و گفت: در این زمینه در دولت تسهیلاتی مصوب شده بطوریکه به میزان هر پرسنلی که باشگاه ها دارند و حق بیمه پرداخت مَی کنند تا سقف 16 میلیون نفر برای سه ماه اسفند، فروردین و اردیبهشت وام 12 درصد تعلق می گیرد که 8 میلیون برای حقوق و 8 میلیون برای هزینه باشگاه ها خواهد بود .

سلطانی فر میزان تنفس این تسهیلات برای باشگاه های خصوصی را 4 ماه و مدت پرداخت آن را 2 سال عنوان و زمان ارائه آن را از حداکثر هفت تا ده روز آینده اظهار داشت .

وزیر ورزش و جوانان در سرانجام اراده دولت را علیرغم تحریم های ظالمانه آمریکا و کمبود منابع کاهش فشارها برای مردم و فعالان اقتصادی دانست و اظهار کرد: اراده وزارت ورزش و جوانان هم کمک به فعالان اقتصادی در ورزش است تا حداقل بتوانند با حفظ وضع موجود اشتغال، شرایط را مدیریت کنند .

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 28 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: javedandld.ir شناسه مطلب: 1005

به "پرداخت تسهیلات به باشگاه های ورزشی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرداخت تسهیلات به باشگاه های ورزشی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید