گرجی: رکابی سهمیه بازی های المپیک را کسب کند، کار بزرگی کرده است، توانایی جسمانی او کمتر از حریفانش نیست

نایب رئیس بانوان فدراسیون کوهنوردی گفت: درست است که الناز رکابی حریفان بسیار قدری دارد، اما از لحاظ توانایی جسمانی چیزی کم ندارد.

گرجی: رکابی سهمیه بازی های المپیک را کسب کند، کار بزرگی کرده است، توانایی جسمانی او کمتر از حریفانش نیست

منصوره گرجی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران، درخصوص راهیابی الناز رکابی به مسابقات انتخابی المپیک گفت: الناز رکابی در آخرین مسابقات جام جهانی که در کشور چین برگزار شد، توانست به مسابقات انتخابی المپیک راه یابد که با توجه به اینکه سنگ نوردی برای نخستین بار در بازی های المپیک برگزار می شود، موفقیت بسیار بزرگی است. من این موفقیت را به رکابی و جامعه زنان بویژه کسانی که در رده المپیکی فعالیت می کنند، تبریک می گویم.

وی اضافه کرد: از سه سال پیش که زمزمه های المپیکی شدن این رشته به صورت قطعی به گوش می رسید، همیشه می گفتم الناز، تو می توانی و حتما می توانی وارد این مسابقات شوی. توانایی جسمانی الناز خیلی خوب است و تلاش خوبی هم کرده است و امیدوارم نتیجه کارش را ببیند. درست است که حریفان بسیار قدری دارد، اما از لحاظ توانایی جسمانی چیزی کم ندارد و همین که بتواند برای نخستین بار سهمیه بازی های المپیک را کسب کند و در بازی های المپیک توکیو حاضر شود، به نظر من کار بسیار بزرگی کرده است.

نایب رئیس بانوان فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی درباره برنامه های رکابی برای شرکت در مسابقات انتخابی المپیک گفت: الناز در این مدت در اردو بوده و در اتریش اردوهایی را برگزار کرده است و فدراسیون و کمیته ملی المپیک نیز در حد توان به وی کمک کرده اند و فکر می کنم یک مدت کوتاهی به ایران بازگشته و سپس در مسابقات انتخابی المپیک فرانسه حضور پیدا می کند.

وی در سرانجام بیان کرد: برای تمام زنان سرزمینم که سختکوشی می کنند، آرزو می کنم که به تمام آرزوهای قشنگ شان برسند. الناز رویای کودکی اش بود و همیشه دوست داشت، ولی برای این دوست داشتنش سخت تلاش کرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 30 آذر 1398 بروزرسانی: 30 آذر 1398 گردآورنده: javedandld.ir شناسه مطلب: 549

به "گرجی: رکابی سهمیه بازی های المپیک را کسب کند، کار بزرگی کرده است، توانایی جسمانی او کمتر از حریفانش نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گرجی: رکابی سهمیه بازی های المپیک را کسب کند، کار بزرگی کرده است، توانایی جسمانی او کمتر از حریفانش نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید