گزینه نظامی برای اخراج آمریکا از عراق مطرح است

به گزارش مجله جاودان، فارس نوشت: نماینده کمیسیون امنیت و دفاع مجلس عراق گفت که در صورت پافشاری آمریکایی ها بر باقی ماندن در این کشور، گزینه نظامی برای اخراج آنها مطرح است.

گزینه نظامی برای اخراج آمریکا از عراق مطرح است

کریم علیوی عضو کمیسیون امنیت و دفاع مجلس عراق گفت که در صورت اصرار واشنگتن بر ابقای نیروهایش در عراق، گزینه نظامی مطرح می گردد.

وی در گفت وگو با پایگاه خبری بغداد الیوم توضیح داد: دولت عراق می بایست فورا تصمیم مجلس مبنی بر اخراج کلیه نیروهای خارجی از کشور را اجرایی کند. این تصمیم از حمایت سیاسی و مردمی زیادی برخوردار است ودولت ملزم به اجرای آن است.

علیوی شرح داد: در صورت پافشاری آمریکا به باقی ماندن در عراق، چندین راه برای اخراج نیروهای آمریکایی از کشور وجود دارد و در صورت شکست راه های دیگر در اخراج اشغالگران که آدینه پیش مرتکب حمله وحشیانه ای به نیروهای عراقی شدند، گزینه نظامی مطرح می گردد.

وی پیشتر درباره حمله راکتی اجرا شده علیه پایگاه التاجی بغداد - محل حضور نیروهای ائتلاف آمریکایی ضد داعش- که به ادعای واشنگتن، نیروهای الحشد الشعبی این حمله را انجام داده اند، گفته بود: در حال حاضر سناریوی آمریکا این است که اوضاع داخلی عراق را متشنج کند و با بحران آفرینی اوضاع را برهم بزند.

وی هدف قرارگرفتن نیروهای آمریکایی در بعضی پایگاه های این کشور در عراق و از جمله پایگاه التاجی را شیوهشناخته شده آمریکا برای بحران آفرینی توصیف کرد و گفت که طرف های نزدیک به آمریکا از جمله بقایای رژیم بعث و بعضی طرف های داخلی که کوشش می نمایند اوضاع داخلی عراق را به هم بزنند، مسئول این حمله راکتی هستند هرچند که در نهایت پشت پرده همه این امور، خود آمریکاست.

312 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 14 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 14 اردیبهشت 1399 گردآورنده: javedandld.ir شناسه مطلب: 903

به "گزینه نظامی برای اخراج آمریکا از عراق مطرح است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گزینه نظامی برای اخراج آمریکا از عراق مطرح است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید