خرید گندم در کشور از مرز یک میلیون تن گذشت

به گزارش مجله جاودان، مرتضی سعادتی کیا، مدیرکل هماهنگی خرید داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران با اعلام اینکه سال جاری، گندم به قیمت هر کیلوگرم 10 هزار و 500 تومان به صورت تضمینی خریداری می گردد و علاوه بر آن جایزه 1000 تومانی برای هر کیلوگرم گندم تحویلی پرداخت می گردد، گفت: ارزش گندم های خریداری شده تا به امروز 13 هزار و 117 میلیارد تومان است.

خرید گندم در کشور از مرز یک میلیون تن گذشت

وی با بیان اینکه خرید تضمینی گندم از چهارم فروردین ماه امسال در کشور شروع شده است، اظهار کرد: استان های سیستان و بلوچستان، خوزستان، هرمزگان، بوشهر، کرمان، فارس، کهگیلویه و بویراحمد، خراسان جنوبی و ایلام تا به امروز وارد عملیات خرید این محصول شده اند.

سعادتی کیا با اشاره به اینکه خوزستان پیشتاز تحویل گندم در کشور است، توضیح داد: در این استان، 680 هزار تن گندم خریداری شده و پس از آن، استان های کرمان با 88 هزار تن، فارس با 74 هزار تن و ایلام با 58 هزار تن در رتبه های بعدی قرار دارند.

مدیرکل هماهنگی خرید داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: بعلاوه در این مدت نسبت به خرید تضمینی 67 هزار تن دانه روغنی کلزا به ارزش 970 میلیارد تومان در استان های ایلام، بوشهر، خوزستان، سیستان و بلوچستان، فارس، کرمان و کهگیلویه و بویراحمد اقدام شده است.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 31 خرداد 1401 بروزرسانی: 31 خرداد 1401 گردآورنده: javedandld.ir شناسه مطلب: 2089

به "خرید گندم در کشور از مرز یک میلیون تن گذشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خرید گندم در کشور از مرز یک میلیون تن گذشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید