علم و تکنولوژی

محل شلیک گلوله را با تلفن همراه ردیابی کنید

سروصدای زیاد در نبردهای نظامی معمولاً باعث می گردد تا سربازان نتوانند محل دقیق شلیک را تشخیص دهند. اما با استفاده از یک فناوری جدید مبتنی بر گوشی های هوشمند این مشکل رفع می گردد.

31 تیر 1398

گجتی که بدون آلت موسیقی درام می نوازد

به گزارش خبرنگاران، گجتی ابداع شده که به کاربر خود اجازه می دهد بدون هیچ آلت موسیقی درام بنوازد.

30 تیر 1398

بنچمارک گوشی ناشناخته HTC منتشر شد

در سپتامبر گذشته، HTC بیان کرد که استراتژی خود را در قبال گوشی های هوشمند در سال 2019 تغییر می دهد. بخشی از این استراتژی، افزایش عمر HTC U12 Plus و U12 Life است. همچنین بیان کرد که آن ها بیش از پیش بر گوشی های پرچم دار و میان رده تمرکز می نمایند.

25 تیر 1398

شریعتی نیاسر: پرورش افراد با توانایی مدیریت شرایط سخت ماموریت دانشگاه های بزرگ است

معاون آموزشی وزیر علوم گفت: دانشگاه های بزرگ ماموریت اصلی تری دارند که آن هم پرورش انسان هایی است که در محیط های سخت بتوانند قابلیت خود را نشان دهند.

23 تیر 1398

حس بویایی به تشخیص زودتر پارکینسون یاری می نماید

نتایج یک آنالیز جدید نشان می دهد حس بویایی به تشخیص زودتر بیماری پارکینسون و به حداقل رساندن عوارض آن یاری می نماید.

10 تیر 1398

سطح نشین اینسایت 100 روزه شد

سطح نشین اینسایت (InSight) که اوایل آذر بر سطح مریخ فرود آمد چندی پیش صدمین روز حضور در مریخ را با تماشای غروب خورشید جشن گرفت.

6 تیر 1398

نوآوری با چشمان باز؛ مالکیت فکری با چشمان بسته

مثل بسیاری مفاهیم دیگر، آنچنان که اقتضای نظام بین المللی یکی دو قرن اخیر بوده، در اطراف مفهوم حقوق مالکیت فکری نظامات و چارچوب هایی بین المللی تاسیس شد که هدف اعلامی آنها تشویق آثار خلاقانه در راستای حمایت از مالکیت معنوی در دنیا بود. انگیزه ابتدایی...

4 تیر 1398

کشف قدیمی ترین ابزار خالکوبی دنیا

محققان دانشگاه گریفیث استرالیا پیروز به کشف یک کیت خالکوبی شده اند که بیش از 2700 سال قدمت دارد و از آن به عنوان قدیمی ترین ابزار خالکوبی یاد می گردد.

2 تیر 1398

سگهای ولگرد تهدیدی جدی برای امنیت جانی ورامینی ها

فرماندار ورامین، وجود سگ های ولگرد را در شهرستان ورامین به عنوان یک تهدید یاد کردو گفت: وجود سگ های ولگرد امروز به معضلی تبدیل شده است که علاوه بر اینکه چهره شهر را زشت نموده تهدیدجدی در انتقال بیماریهاست و امنیت جانی شهروندان را به مخاطره انداخته است.

22 خرداد 1398

تیرگی فزاینده روابط تجاری چین و آمریکا

پکن - خبرنگاران - روابط چین و آمریکا که در زمینه های سیاسی و نظامی چندان خوشایند نیست حالا در بخش تجاری و مالی بیش از هر عرصه دیگری تیره شده است.

20 خرداد 1398

شروع ثبت نام متقاضیان جذب هیأت علمی از امروز

ثبت نام متقاضیان عضویت در هیات علمی دانشگاه ها بر اساس بیستمین فراخوان نیمه متمرکز جذب اعضای هیأت علمی (پیمانی و طرح سربازی) دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی از امروز (15 بهمن ماه) شروع می گردد و به مدت دو هفته ادامه دارد.

18 خرداد 1398

خاورمیانه در رشد صنعت گردگشری بین المللی در سال 2018 پیشتاز شد

خاورمیانه پیشتاز رشد گردشگریمنطقه خاورمیانه پیشتاز رشد گردشگری در سال 2018 میزان رشدی به اندازه 10 درصد را در گردشگری بین المللی نشان داده است. بر اساس گزارشات تعداد گردشگران بین المللی در سال 2018 افزایش چشمگیری را تجربه نموده است. بر اساس آنچه سازمان دنیای...

11 خرداد 1398

شگفت انگیزترین نتایج آزمایش ژنتیک سال منتشر شد ، حتی دوقلوها هم ریشه های یکسان ندارند

نتایج آنالیز ژنتیکی دوقلوهای همسان و ریشه یابی کدهای ژنتیکی آنان نشان داد که حتی دوقلوهای همسان نیز می توانند ریشه های ژنتیکی کاملا متفاوتی داشته باشند.

9 خرداد 1398

کیکاووس سعیدی: سعی می کنیم بقیه تعهدات مان را به فدراسیون ها عملی کنیم، فرجی می تواند به کاراته یاری کند

کیکاووس سعیدی، خزانه دار کمیته ملی المپیک گفت: سعی می کنیم در روزهای آینده بودجه باقی مانده کمیته ملی المپیک را بگیریم و مابقی تعهدات مان را نسبت به فدراسیون ها عملی کنیم.

6 خرداد 1398

تجمع بزرگ آموزشگاه های باشگاه مس شهربابک

تجمع بزرگ آموزشگاه باشگاه صنعت مس شهربابک در قالب کنگره فرهنگ ، وحدت، ورزش به مناسبت روز شهرستان با مشارکت بیش از 700 ورزشکار از 18 آموزشگاه برگزار گردید.

3 خرداد 1398

منچسترسیتی پیروزی هایش را از سر گرفت و به رده دوم جدول برگشت

فوتبال دنیا - آبی پوشان شهر منچستر در دیداری خارج از خانه موفق به شکست میزبان خود شدند.

26 اردیبهشت 1398

بهزاد غلامپور: با خط خوردن از تیم ملی چیزی برای حسینی تمام نشده است، کی روش نمی خواهد روی تیمش فشار و استرس باشد

بهزاد غلامپور، دروازه بان پیشین تیم ملی فوتبال ایران معتقد است که سیدحسین حسینی نباید بابت خط خوردن از تیم ملی انگیزه اش را از دست بدهد.

25 اردیبهشت 1398

استفاده از VAR، نیم فصل دوم در بعضی از استادیوم ها

با فیفا و بورد بین المللی فوتبال هماهنگی لازم انجام شده است که به احتمال زیاد بعد از تعطیلات سال نو میلادی اتفاق خواهد افتاد.

20 اردیبهشت 1398

رئیس شورای شهر تهران بیان کرد؛ 3 نقش اساسی پژوهش در مدیریت شهری

هاشمی گفت: حمایت عملی از پژوهشگران، کاربردی کردن پژوهش ها و توجه به نتایج پژوهش 3 احتیاج جدی در مدیریت شهری است.

19 اردیبهشت 1398

مسئولیت باخت به پرسپولیس با من است، زمین آزادی مثل گذشته نیست

به گزارش خبرنگاران، مهدی تاتار پس از شکست سه بر یک پارس جنوبی جم مقابل پرسپولیس در مصاحبه تلویزیونی گفت: بازی سختی مقابل پرسپولیس که فینالیست آسیا بود آنهم در استادیوم ازادی داشتیم. به پرسپولیس تبریک می گویم. تعدادی از بازیکنان ما تجربه لازم را نداشتند....

18 اردیبهشت 1398
تعداد: (37)