دبیرکل ناتو: اتحادیه اروپا نمی تواند به تنهایی از اروپا محافظت کند

به گزارش مجله جاودان، دبیرکل ناتو تأکید کرد اتحادیه اروپا به تنهایی قادر به دفاع از کشورهای اروپایی نیست.

دبیرکل ناتو: اتحادیه اروپا نمی تواند به تنهایی از اروپا محافظت کند

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از ریانووستی، ینس استولتنبرگ دبیرکل ناتو روز پنج شنبه با اعلام اینکه اتحادیه اروپا نمی تواند به تنهایی از کشورهای اروپایی محافظت کند، بر اهمیت پیمان نظامی آتلانتیک شمالی (ناتو) برای اروپا تأکید کرد.

دبیرکل ناتو در یک نشست خبری مشترک با امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه در پاریس گفت: اتحادیه اروپا نمی تواند به تنهایی از اروپا محافظت کند. اتحاد کشورهای اروپایی نمی تواند جایگزین پیمان ناتو گردد. یک ناتوی قوی و یک اتحادیه اروپای قوی، دو روی یک سکه هستند. هر دو برای حفظ آزادی و موفقیت اروپا لازمند.

وی اضافه نمود: ناتو تنها چارچوبی است که اروپا و آمریکای شمالی در آن به حل وفصل مسائل راهبردی می پردازند. ما این کار را به صورت روزمره در ناتو انجام می دهیم و به مسائلی از قبیل مبارزه با تروریسم، تصمیم گیری درباره نحوه مواجهه با بلندپروازی های روسیه و مسائل مربوط به ظهور چین به عنوان یک قدرت نوظهور رسیدگی می کنیم.

امانوئل ماکرون نیز که اظهاراتش مبنی بر اینکه ناتو در حال مرگ مغزی است، مخالفت های زیادی را در بین مقامات دیگر کشورهای عضو ناتو به ویژه آلمان به دنبال داشته، در مورد این اظهارات خود گفت: من فکر می کنم که یک هشدار در شرایط کنونی لازم بود.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 22 آذر 1398 بروزرسانی: 11 مهر 1399 گردآورنده: javedandld.ir شناسه مطلب: 526

به "دبیرکل ناتو: اتحادیه اروپا نمی تواند به تنهایی از اروپا محافظت کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دبیرکل ناتو: اتحادیه اروپا نمی تواند به تنهایی از اروپا محافظت کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید