جلوگیری از متروکه شدن روستایی زرتشتی نشین با گردشگری

به گزارش مجله جاودان، ایسنا/ براساس آخرین اخبار واصله، جلوگیری از متروکه شدن روستایی زرتشتی نشین با گردشگری امکانپذیر هست.

جلوگیری از متروکه شدن روستایی زرتشتی نشین با گردشگری

برای سفر با تور پوکت ارزان بهار 1400 همراه ما باشید. هیچ جا بهتر از سواحل زیبای تایلند نمیتواند خستگی را از تن شما بدر کند و تجربه آرامش را به شما بدهد.

قضیه چیست؟

سید مصطفی فاطمی در مراسم افتتاح یک طرح گردشگری در روستای زرتشتی نشین مبارکه، با بیان اینکه دهیاری این روستا کوشش زیادی برای پیگیری و ایجاد زیرساخت های گردشگری روستا انجام داده، گفت: بازسازی و بازسازی سازه هایی مانند آسیاب مبارکه، مدرسه روستا، دخمه و آتشکده و بومگردی ها به همت دهیاری و با کوشش قابل توجه در این زمینه اجرا شده است.

وی با بیان اینکه روستای مبارکه از مقاصد مهم گردشگری استان بشمار می رود، گفت: هر چند این روستا دارای مجموعه کاملی از آثار تاریخی است، اما مدتی پیش، به سمت مخروبه شدن بخشهایی از بافت تاریخی روستا پیش می رفت که به همت دهیاری و برنامه های مربوط به حوزه گردشگری و اقداماتی مانند آسفالت این روستا، کاملا حفظ و احیا و به روستای کاملا هدف گردشگری تبدیل شد.

مدیر کل میراث فرهنگی یزد با تاکید بر اینکه با تقویت روستاهای هدف گردشگری، می توانیم به ترویج سفر مسئولانه در کشور نیز یاری کنیم، گفت: البته همه خدمات دهندگان حوزه گردشگری و همه مسافران در قبال سفر خود مسئول هستند و باید با ترویج سفر مسئولانه این مسئله را فرهنگسازی کنیم.

در این مراسم یک اقامتگاه بومگردی در روستای گردشگری مبارکه تفت با اعتبار 700 میلیون تومان که 250 تومان آن به وسیله تسهیلات صندوق کارآفرینی امید تامین شد، با حضور جمعی از مسئولان مورد بهره برداری نهاده شد.

منبع: همگردی
انتشار: 15 آبان 1399 بروزرسانی: 15 آبان 1399 گردآورنده: javedandld.ir شناسه مطلب: 1257

به "جلوگیری از متروکه شدن روستایی زرتشتی نشین با گردشگری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جلوگیری از متروکه شدن روستایی زرتشتی نشین با گردشگری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید