خداحافظی با رئال، چه طور همه چیز را در زندگی یک فوق ستاره تغییر داد؟

به گزارش مجله جاودان، بعد از جداشدن کریستیانو رونالدو از رئال مادرید، شاید خیلی چیز ها در زندگی حرفه ای او تغییر کرد.

خداحافظی با رئال، چه طور همه چیز را در زندگی یک فوق ستاره تغییر داد؟

در تاریخ 10 ژوئیه 2018، با جدایی رونالدو از رئال مادرید او با قراردادی به ارزش 112 میلیون یورو به باشگاه یوونتوس پیوست. قرارداد او با این باشگاه او را به گران قیمت ترین بازیکن بالای 30 سال دنیا تبدیل کرد. پیش از این هیچوقت یک باشگاه ایتالیایی برای هیچ بازیکنی، اینقدر هزینه ننموده بود.

بیشتربخوانید

رفتن رونالدو از رئال البته حواشی زیادی داشت. او پس از اینکه پنجمین لیگ قهرمانانش را به دست آورد گفت به زودی درباره آینده اش با هواداران این تیم حرف خواهد زد. او گفت: آینده ام؟ الان زمان لذت بردن از این قهرمانی است. اما در چند روز آینده با هواداران که همواره کنارم بودند درباره آینده ام حرف خواهم زد. ما تاریخ سازی کردیم و آینده من فعلا اهمیتی ندارد. چند روز دیگر در این باره حرف خواهیم زد. بازی برای رئال مادرید در این سال ها لذت بخش بود.

او به این حرفش عمل کرد و چند وقت بعد مقابل هواداران از ترک رئال گفت: پس از آنچه با رئال مادرید بردم به انگیزه نوی احتیاج داشتم. به تغییر احتیاج داشتم تا فوتبالم را نشان دهم، زیرا فکر می کنم هنوز توانایی بالایی دارم. من هنوز احساس می کنم انگیزه بالایی دارم. قطعا بردن جام ها را دوست دارم. سال گذشته به لطف خدا سه جام بردم: سوپرجام ایتالیا، سری آ ایتالیا و لیگ ملت های اروپا و سال خوبی داشتم.

او در ادامه گفت: 9 سال در مادرید زندگی کردم، من بخش بزرگی از زندگی ام را اینجا بودم، تنها از فوتبال صحبت نمی کنم و صحبت من کلی است. گذشته پاک نمی شود و برای همین من هنوز در مادرید یک خانه دارم و به اینجا سر می زنم. اینجا دوستانی دارم. مادریدی شهری است که عاشقش هستم

همه چیز قرار بود تغییر کند، بازیکنی که بیشترین افتخاراتش را با رئال بدست آورده بود، با آن خداحافظی کرد و یک ماجراجویی نو را در فوتبال خود شروع کرد.

زمانی که رونالدو از رئال مادرید رفت، همه معتقد بودند دوران اوج رئال تمام شده. خیلی ها معقتد بودند تمام افتخارات رئال در این سال ها، به واسطه ابر ستاره اش بوده. اما این طور نشد.

رئال همان، رئال مادرید همواره ماند، رونالدو هم مسیری را شروع کرد که شاید هیچکدام از هم سن و سال هایش جرات امتحانش را نداشتند.

مدار پیروزیت های رئال مادرید به عنوان پرافتخارترین تیم اسپانیا و اروپا، بدون رونالدو هم ادامه داشت. قهرمانی لالیگا در فصل های، 2019-2020، 2021-2022، فتح سوپرجام اسپانیا در دو سال 2019 و 2021، از آن طرف کسب چهاردهمین قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا در فصل 22 - 2021. رئالی ها در 2018 بعد از جدایی رونالدو، حتی پیروز شدند برای چهارمین بار جام باشگاه های دنیا را بالای سر ببرند.

درست بعد از رفتن رونالدو در سال 2018 بود که لوکا مودریچ توانست با عملکردی درخشان در رئال، توپ طلا را از دست او و مسی بیرون بکشد و از آن خود کند. البته که عملکرد درخشان او در جام دنیای هم در بردن این توپ طلا بی تاثیر نبود.

نمی توان گفت، چیزی از وسعت بازیکنی مثل رونالدو کم شده، اما می توان با اطمینان گفت جدایی اش از رئال او را از افتخارات بزرگتری که می توانسته در کارنامه اش ثبت کند محروم نموده.

زمین یوونتوس یا منچستر، هیچکدام به میزان رئال برای رونالدو بزرگ نبود. می شود شجاعت تغییر تیم در بازیکنی که از مرز 30 سالگی گذشته تحسین کرد، اما با یک دو دو تا چهارتای ساده می شود فهیمد ماندن در رئال او را در قهرمانی های بیشتری شریک می کرد.

پسر بچه هشت ساله ای که یک روز فوتبال را در آندورنیها، تیمی که پدرش در آن مسئول تدارکات بود شروع کرد و امروز به یکی از بزرگترین بازیکنان تاریخ فوتبال دنیا تبدیل شده است، شاید این روز ها پر فراز و نشیب ترین دوران فوتبالی اش را پشت سر می گزارد.

حضور رونالدو در یوونتوس حواشی خاص خودش را داشت. او با مکس آلگری مربی این تیم رابطه خوبی نداشت و خیلی ها علت جدایی او از یووه در سال 2019 را، رونالدو می دانستند.

تیکه و ها کنایه هایی که از سمت آلگری به طرف رونالدو می آمد تقریبا تمامی نداشت. حتی بعد از اینکه خود او خبر جدایی رونالدو از یوونتوس را داد، باز در مصاحبه های مختلف سعی داشت مستقیم یا غیرمستقیم به این ماجرا اشاره کند که رونالدو برترین بازیکن تیمش نبوده و او راهنمایی بازیکنان بهتری را بر عهده دارد.

وقتی ولاهوویچ، مهاجم جوان این تیم را با رونالدو مقایسه کردند او گفت: ولاهوویچ یا کریستیانو رونالدو؟ فکر نمی کنم بتوانید آن ها را با هم مقایسه کنید. شماره هفت سابق یوونتوس پنج بار برنده توپ طلا شد، اما ولاهوویچ در ابتدای کار خود است. یک بازی خوب کافی نیست، شما به قدرت ذهنی فوق العاده ای احتیاج دارید و او در شروع ماجراجویی خود است.

شاید نارضایتی فوق ستاره پرتغالی از آلگری یکی از مهم ترین دلایل او برای جدایی از یوونتوس بود. نمی توان گفت یوونتوس برای رونالدو افتخاری نداشت، او جوایز مورد توجهی را با پیراهن این تیم کسب کرد، اما قطعا این همه چیزی که نیست که او از پسش بر می آید. عنوان دومی جوایز توپ طلا در 2018 و عنوان سومی همین جوایز در 2019، مقام دومی بازیکن سال دنیا در 2018 و سومین بازیکن سال دنیا در 2019، عنوان سومی برترین بازیکن مرد فیفا در 2019، جایزه بازیکن سوم سال اروپا در فصل 2018-2019، بازیکن سال سری آ ایتالیا در سال 2019 و جایزه پای طلایی در 2020 افتخاراتی بود که او در ایتالیا کسب کرد.

اما می توان با نگاهی کلی فهمید که این ها برای بازیکنی مثل او کافی نیست.

جدایی از یوونتوس با همه حواشی که داشت انجام شد و او در انتها به منچستریونایتد بازگشت. رونالدو در سال 2021 پس از ناکامی در یوونتوس با قراردادی دو ساله با بند تمدید یک ساله با مبلغ 15 میلیون یورو به علاوه 8 میلیون یورو بند پاداش به منچستر برگشت. اولین حضور او در این تیم به سال های 2003 تا 2009 برمی شود. آن موقع رونالدو با مبلغ 12 میلیون پوند به منچستر پیوست.

او گران ترین بازیکن تاریخ منچستریونایتد بود و هواداران این تیم او را برترین بازیکن دنیا می دانستند. حالا او به تیمی بازگشته است که برای اولین بار در آن پیراهن شماره 7 را پوشید.

حضور او در منچستر اصلا شبیه چیزیز که کر می کرد نبود. تیمی که خاطرات بزرگی در او داشت در عملکردی ضعیف علی رغم شروعی خوب با راهنمایی اوله گنار سولسشر و رالف رانگنیک نتایج بسیار ضعیفی گرفت و حتی نتوانست سهمیه لیگ قهرمانان را کسب کند.

همه چیز برای رونالدو آنقدر کابوس وار پیش رفت که او قصد جدا شدن از منچستر را داشت. اما نه، نه مدیران بااشگاه اقدامی برای فروش او انجام دادند، نه تیمی آمادگی خود را برای داشتن این ستاره پرتغالی بیان کرد.

رونالد خودش از این بلاتکلفی و نیمکت نشینی کلافه است، اما خیلی ها معتقدند او شرایط را برای سرمربی این تیم بسیار سخت نموده.

اینکه از هر طرف می شنویم که هیچ تیمی رونالدو را نمی خواهد نشان از این نیست که از کیفیت کار او کم شده، هنوز هم او یک ابرستاره است، بخش زیادی از ماجرا به این برمیشود که این روز ها فوتبال یک تجارت بزرگ است.

نام کریستیانو رونالدو برای هر تیمی یک برند است.

او هنوز هم آنقدر توانایی دارد که بتواند در کنار تیم مناسب، افتخاراتی که با رئال داشته را تکرار کند، اما موضوع اینجاست که، چه تیمی می تواند هزینه بازیکنی مثل او را بپردازد؟

سرآخر همه این فراز و نشیب هایی که اون این روز ها پشت سر می گزارد، باید دید پرنده شانسش بعد از یک پرواز طولانی تصمیم دارد کجا بنشیند.

منبع: خبرآنلاین

خبرنگاران وب گردی وبگردی

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 21 مرداد 1401 بروزرسانی: 21 مرداد 1401 گردآورنده: javedandld.ir شناسه مطلب: 2137

به "خداحافظی با رئال، چه طور همه چیز را در زندگی یک فوق ستاره تغییر داد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خداحافظی با رئال، چه طور همه چیز را در زندگی یک فوق ستاره تغییر داد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید