رشد 46 درصدی گردشگران خارجی در استان سمنان

به گزارش مجله جاودان، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان از رشد 46 درصدی گردشگران خارجی این استان اطلاع داد و گفت: بازدید از جاذبه های گردشگری استان سمنان در تیر و مرداد سال جاری و در مقایسه با سال قبل 23 درصد افزایش یافته است.

رشد 46 درصدی گردشگران خارجی در استان سمنان

به گزارش مجله جاودان، مهدی جمال در جلسه ستاد هماهنگی خدمات سفر استان سمنان، اظهار کرد: در این دو ماه 289 هزار و 949 گردشگر از جاذبه های استان سمنان بازدید کردند.

وی با اشاره به اقامت 120 هزار مسافر در استان سمنان در این ایام گفت: میزان بازدید گردشگران خارجی از استان 46 درصد افزایش یافته است.

وی از بازدید یک هزار و 25 گردشگر خارجی از استان سمنان در دو ماهه تیر و مرداد سال جاری اطلاع داد و اضافه نمود: در این مدت 8 4 مورد بازدید نظارتی از تاسیسات گردشگری استان سمنان انجام شد.

جمال با اشاره به افتتاح هشتاد و یکمین اقامتگاه بوم گردی استان سمنان در هفته دولت، اظهار کرد: ظرفیت اقامتی این اقامتگاه ها در استان سمنان، یک هزار و 575 نفر است.

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان با اشاره به افزایش زیرساخت های گردشگری در این استان اضافه نمود: ظرفیت اقامتی هتل های استان نیز یک هزار و 5 17 نفر است.

دبیر دبیرخانه ستاد خدمات سفر استان با اشاره به برگزاری جشنواره ملی عشایر ایل سنگسر در آبان ماه سال جاری، گفت: این جشنواره بهترین فرصت برای معرفی استان سمنان است

مدیر کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان سمنان از فعال بودن دبیرخانه دائمی ستاد خدمات سفر در طول ایام سال در اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اطلاع داد و اضافه نمود: به همین دلیل و به منظور توسعه گردشگری اقداماتی از قبیل برگزاری فم تور مدیران دفاتر خدمات گردشگری تهران جهت آشنایی با استان، معرفی جاذبه های گردشگری با نصب بنر در ورودی شهرستان ها، مشارکت در برگزاری جشنواره های داخلی ملی، نظارت بر تاسیسات گردشگری در استان صورت پذیرفته است.

.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 11 مهر 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: javedandld.ir شناسه مطلب: 322

به "رشد 46 درصدی گردشگران خارجی در استان سمنان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رشد 46 درصدی گردشگران خارجی در استان سمنان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید