زمان پور: تیم بسکتبال نامی نو سطح بالایی از دفاع را نشان داد، تیم های جوان را نباید سرکوب کرد!

به گزارش مجله جاودان، سرمربی تیم بسکتبال بانوان نامی نو اصفهان معتقد است: شکست برابر گروه بهمن به موقع بود و با یک شکست چیزی را از دست نداده ایم.

زمان پور: تیم بسکتبال نامی نو سطح بالایی از دفاع را نشان داد، تیم های جوان را نباید سرکوب کرد!

آزاده زمان پور پس از شکست مقابل قهرمان سال گذشته لیگ برتر بسکتبال بانوان به خبرنگار ورزشی خبرنگاران گفت:

بازی مهمی با تیم گروه بهمن داشتیم. در کوارتر اول شاگردانم پیروز شدند اختلاف خیلی خوب 20 بر 5 ایجاد نمایند، اما در بسکتبال پیش بینی نتیجه بازی از روی کوارتر اول زود است. سه کوارتر دیگه هست و بازیکنانم باید متمرکزتر بازی می کردند که متاسفانه در کوارتر دوم نتوانستند تمرکز خوبی در حمله داشته باشند و وقتی در کوارتر دوم بازی را واگذار کردند نتوانستند تمرکز لازم را پیدا نمایند.

وی اضافه نمود: من با توجه به زمانی که با این تیم کار می کنم و تمریناتی که انجام داده ایم تقریبا از تیمم راضی هستم، چون حداقل تمام استراتژی های دفاعی و اهدافی که داشتیم را توانستند انجام بدهند و به نظر من تیم نامی نو یک سطح بالایی از بسکتبال در دفاع را نشان داد که بعید می دانم کسی از دختران دیده باشد. آنها دفاعی برنامه ریزی شده و هوشیارانه انجام دادند. من به خاطر این مسئله خوشحالم.

سرمربی تیم بسکتبال بانوان نامی نو اصفهان با اشاره به لزوم داشتن هماهنگی بین بازیکنانش ادامه داد: این تیم مسلما به هماهنگی زیادی احتیاج دارد هم بازیکنان با هم و هم بازیکنان با من باید هماهنگ شوند. به هر حال تا تفکرات مربی در یک تیم غالب شود به زمان احتیاج دارد. بازیکنانم به آنچه فکر من است نزدیکند، اما اگر بیشتر با هم باشیم به آن دست پیدا می کنیم.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

وی با بیان این مطلب که شکست شاگردانش به موقع بوده است، گفت: ما در دور اول بازی سنگینی نداشتیم که محک بخوریم و به نظر من باخت مان به موقع بود و چیزی را از دست ندادیم. اولا دور رفت است و جدای از تجربه ای که همه کسب می نمایند ضعف ها را پیدا نموده و روی آن کار می کنیم، چون دور برگشت می توانیم جبران کنیم و یک تیم با یک باخت چیزی را از دست نمی دهد و به زودی این هماهنگی ایجاد می شود.

زمان پور درباره بازی های مهم تیمش برابر مهرام و نارسینا گفت: هفته آینده با مهرام و دو هفته بعد با نارسینا رقابت خواهیم کرد به نظرم بازی های خوبی خواهد بود و دو تیم ویژگی هایی دارند که نمی توانیم بگوئیم کدام بازی سخت تر است. به نظرم برنامه ریزی کردن برای بازی مهم است و اینکه شاگردانت بتوانند به خوبی از پس بازی برآیند. من به تک تک بازیکنانم باور دارم همه توانمند هستند و دانش بسکتبال بالایی دارند. لذا با توجه به این مسئله می خواهم در سطح بالاتری از بسکتبال بازی نمایند.

وی درباره محدودیت های دو هفته ای مقابله با کرونا و اینکه شاگردانش می توانند تمرین نمایند؟ گفت: محدودیت هایی که برای شیوع ویروس کرونا ایجاد شده همه جا و برای همه است با مجوزی که گرفته ایم فکر می کنم بتوانیم تمرین نموده و در مسابقات شرکت کنیم.

سرمربی تیم بسکتبال نامی نو اصفهان اضافه نمود: نگرانی شاگردانم در بازی گذشته به خاطر تست کرونا بود چون فقط در شروع مسابقات از آنها تست گرفته شده و اگر شرایطی فراهم می شد که در هر دور از مسابقات، از تیم ها تست کرونا گرفته می شد فکر می کنم با خیال راحت تری مسابقات خود را برگزار می کردیم.

وی در سرانجام درباره فاصله امتیازی تیم های قدرتمند در مقابل تیم های جوانتر و تازه وارد به لیگ برتر گفت: این مسئله به تفکر و دید مربی برمی شود. من سعی می کنم با تیم هایی که با بازیکنان جوان وارد سوپر لیگ می شوند جور دیگری بازی کنم و از بازیکنان نیمکت بیشتر استفاده نموده و بازی را راحت تر انجام دهم، چون از این طریق می توانی تمام برنامه هایی که در آینده می خواهی برسی را اینجا آزمایش کنید. این تیم ها جوان هستند و باید باانگیزه بمانند اگر قرار باشد اینجا سرکوبشان کنیم اسپانسرها ادامه نمی دهند چون اگرچه با تیم جوان آمده و ممکن است کیفیت بالایی نداشته باشند اما به هر حال در لیگ برتر شرکت نموده است. اختلافات بالا باعث می شود اسپانسرها ادامه ندهند به نظرم بهتر است همه تیم ها هوای همدیگر را داشته باشیم، همه در یک کشتی نشسته ایم و اگر قرار باشد این کشتی غرق شود همه با هم غرق شده و اگر قرار باشد نجات یابیم همه با هم نجات پیدا می کنیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 3 دی 1399 بروزرسانی: 3 دی 1399 گردآورنده: javedandld.ir شناسه مطلب: 1358

به "زمان پور: تیم بسکتبال نامی نو سطح بالایی از دفاع را نشان داد، تیم های جوان را نباید سرکوب کرد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زمان پور: تیم بسکتبال نامی نو سطح بالایی از دفاع را نشان داد، تیم های جوان را نباید سرکوب کرد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید