شخصیت شناسی از روی دستخط با چند ترفند ساده

به گزارش مجله جاودان، شخصیت شناسی از روی دستخط درواقع از علم گرافولوژی گرفته شده است، در واقع با این عمل می توان از روی نحوه نوشتن یک فرد شخصیت او را تشخیص داد. شناسایی شخصیت از روی دستخط این امکان را به شما می دهد تا بتوانید اطرافیان خود را به راحتی تحلیل کنید. خبرنگارانمگ به صورت کوتاه بعضی از موارد را با شما درمیان میگذارد.

شخصیت شناسی از روی دستخط با چند ترفند ساده

گرافولوژی چیست؟

گرافولوژی یا علم خط شناسی، علم تجزیه و تحلیل خط و امضا است که حدود 50 سال از آن استفاده می گردد. از آن جایی که افراد از کودکی با نوشتن درگیر هستند نمی توان گفت که افراد شناختی نسبت به آن ندارند.

همان طور که در پزشکی از ابزار مختلف برای پی بردن به بیماری های گوناگون استفاده می گردد، با توجه به خط و یا نوشتن یک پاراگراف به وسیله یک فرد می توانید به هزاران خصوصیت در خصوص فرد نویسنده پی بررید.

چگونه می توان از روی دستخط شخصیت فرد را شناسایی کرد؟

از علم گرافولوژی به منظور شناخت بیشتر افراد در زمینه های روانشناسی، استخدام، ازدواج و … استفاده می نمایند. با توجه به گزارشات دست، مقدار فشار بر روی حروف، نحوه نوشتار یک حرف و جزئیاتی از این دست می تواند نشان دهد که فرد چه شخصیتی دارد.

در کشورهای مختلف از دستخط به اشکال مختلف استفاده می گردد، به عنوان مثال در فرانسه در روند استخدام از آن استفاه می گردد و در کشورهای دیگر به عنوان مدرک تلقی شده و اطلاعات بسیاری را در اختیار افراد قرار می دهد.

نحوه شناسایی شخصیت از روی دستخط فرد

به منظور یافتن این راز بهتر است اطلاعاتی در این زمینه داشته باشید در این قسمت به آن می پردازیم:

شیب حروف

در صورتی که شیب حروف نوشته شده بیشتر به سمت راست مایل باشد نشان می دهد که فرد دارای شخصیت قدرتمند در ارتباطات است، علاوه بر این نشان دهنده اعتماد به نفس فرد است.

مقدار حروف

بزرگ نوشتن حروف نشان از مستقل بودن فرد است و با همین منطق کوچک نوشتن حروف نشان دهدنه ضعف در شخصیت و نداشتن قدرت کافی برای انتقال مفاهیم خواهد بود. ریز یا درشت نوشتن یکی از راه های شخصیت شناسی از روی دستخط است.

پر رنگ نوشتن حروف در شناسایی شخصیت از روی دستخط

پر رنگ نوشتن حروف حالت عصبی و تنش فرد را نشان می دهد. متنی که محو نوشته می گردد، خستگی و یا احساسی بودن او را نمایش می دهد.

طول حروف در شخصیت شناسی فرد

در صورتی که حروفی مانند h,T,L را در قسمت های بالایی طویل می نویسید به معنای جاه طلبی و هدفمند بودن شما است.

شیب دار بودن حروف

شخصیت شناسی از روی دستخط به ما این امکان را می دهد تا راحت تر بتوانیم با اطرافیان خود ارتباط برقرار کنیم. در این صورت اگر حروفی مانند g.y,p را شیب دار بنویسید نشان می دهد که بی حوصله هستید. به طور کلی می توان از این موارد به منظور شناخت بیشتر اطرافیان استفاده کرد اما به طور خاص و علمی از گرافولوژی در علم جنایی و پزشکی قانونی استفاده می گردد.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 21 مرداد 1402 بروزرسانی: 21 مرداد 1402 گردآورنده: javedandld.ir شناسه مطلب: 2299

به "شخصیت شناسی از روی دستخط با چند ترفند ساده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شخصیت شناسی از روی دستخط با چند ترفند ساده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید