طرح هر کارمند، حامی فرزند معنوی در هرمزگان اجرایی می شود

به گزارش مجله جاودان، خبرنگاران/هرمزگان معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری هرمزگان گفت: طرح هر کارمند، حامی یک فرزند معنوی با هدف مشارکت کارکنان دستگاه ها و اداره های دولتی و خصوصی برای حمایت از فرزندان ایتام و محسنین نیازمند در استان هرمزگان همزمان با پویش ایران مهربان اجرا می شود.

طرح هر کارمند، حامی فرزند معنوی در هرمزگان اجرایی می شود

نازنین شیبانی تذرجی در نشست ستاد اجرایی طرح هر کارمند یک حامی فرزند معنوی با عنایت به اجرای طرح پویش ایران مهربان با اشاره به تاکید استاندار هرمزگان مبنی بر اکرام و ایتام محسنین اظهار کرد : طرح حمایت از فرزندان یتیم و محسنین در استان در قالب هر کارمند حامی یک یتیم به مرحله اجرا درآمده که در این طرح هر کارمند می تواند حمایت یک یا چند فرزند یتیم را برعهده بگیرد.

وی با بیان اینکه اجرای این طرح چندان هزینه بر نیست گفت: با حداقل 10 هزار تومان تا حداکثر 50هزارتومان در هر ماه می توان در این طرح مشارکت کرد. وی شرح داد : موضوع حمایت از بچه ها یتیم یک اقدام خداپسندانه و انسان محبت آمیز است که قطعاً مشارکت در این طرح، آجر و پاداش دنیوی و اخروی را به دنبال خواهد داشت.

شیبانی طرح اکرام ایتام را مردمی ترین طرح دانست و اضافه کرد: سامانه اکرام در سایت کمیته امداد به صورت شفاف فرایند تحت پوشش قراردادن هر یتیمی را مشخص کرده و کارمندان می تواند با ورود به این سامانه مبلغ واریزی را به صورت مستقیم به حساب ایتام واریز کند.

وی با بیان اینکه این طرح اجباری و دستوری نیست، گفت: ما این کار را یک اقدام خداپسندانه و انسان محبت آمیز می دانیم و این اقدام در استانداری، با مشارکت استاندار، معاونین و مدیران ستادی استانداری شروع خواهد شد و همه با هدف کمک به ایتام در اجرای آن مشارکت خواهیم کرد.

شیبانی بیان کرد: دستگاه های اجرایی می توانند با درخواست خود به عنوان مشخص اقتصادی، طرح های محرومیت زدایی در برخی روستاها یا شهرهای کوچک استان را پشتیبانی کنند.

وی بر لزوم بهره گیری از ظرفیت خیران در زمینه اکرام ایتام و فرزندان محسنین اشاره کرد و گفت: اگر این فرهنگ را در جامعه نهادینه کنیم و در این زمینه گام برداریم برکات آن جزو باقیات صالحات خواهد شد.

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری هرمزگان، با بیان اینکه کارکنان استان در کار خیر همواره پیشگام بوده و در رزمایش مواسات و همدلی خوش درخشیدند، اظهار امیدواری کرد مجموعه کارمندی هرمزگان در اجرای طرح حمایت از بچه ها یتیم مشارکت خوبی داشته باشند.

به گزارش خبرنگاران، حامیان نیکوکار می توانند با مراجعه حضوری به دفاتر کمیته امداد در استان و یا سایت الکترونیکی emdad.ir فرزند معنوی مورد نظر خود را انتخاب و ماهانه کمک های خود را به این فرزندان اهدا کنند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 آذر 1399 بروزرسانی: 23 آذر 1399 گردآورنده: javedandld.ir شناسه مطلب: 1339

به "طرح هر کارمند، حامی فرزند معنوی در هرمزگان اجرایی می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح هر کارمند، حامی فرزند معنوی در هرمزگان اجرایی می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید