هنرپیشه های تراز اولی که به بدلکار اعتقادی ندارند!

به گزارش مجله جاودان، خبرنگاران - ترجمه از محمد کاملان: مدتی است فیلم های ابرقهرمانی گل نموده اند و هنرپیشه های ترازاول هالیوود هرکدام یکی از نقش های این ابرقهرمان ها را به عهده گرفته اند، برای نمونه رابرت داونی جونیور، آیرون من شده است و جیسون موموآ به آکوامن دنیای فیلم های دی سی کامیکس تبدیل شده. هنرپیشه های ترازاول دیگری را نیز سراغ داریم که ممکن است در فیلم های ابرقهرمانی حضور نداشته باشند، اما باز هم یدطولایی در فیلم های پر زد و خورد دارد برای نمونه می توان به تام کروز و مجموعه فیلم های ماموریت غیرممکن یا کیانا ریوز و فیلم های جان ویک اشاره نمود.

هنرپیشه های تراز اولی که به بدلکار اعتقادی ندارند!

انصافاً هم باید گفت فیلم های امروزی زد و خورد های بسیار هیجان انگیزی دارند و شخصیت اول این فیلم ها، صحنه های هیجان انگیز و پرخطری را پیش روی مخاطب رقم می زند. در این بین همانگونه که شما بهتر از ما می دانید در بسیاری از این موارد بازیگر نقش اول فیلم از انجام صحنه های زد و خورد سر باز می زند و تمامی زحمات این صحنه ها به دوش بدلکاران می افتد. در این بین بازیگران حرفه ای نیز هستند که ترجیح می دهند برای بالاتر رفتن کیفیت فیلم ها، شخصاً صحنه های هیجان انگیز و پر زد و خورد را بازی نمایند.

به همین منظور در ادامه قصد داریم ببینیم کدامیک از هنرپیشه های معروفی که می شناسیم بدلکاری ها را خودش انجام می دهد و کدامیک از هنرپیشه ها برای انجام صحنه های پر زد و خورد دست به دامان بدلکار می گردد.

تام کروز

سالی نیست که دست کم یک فیلم پر زد و خورد را از تام کروز شاهد نباشیم و جالب است بدانید تام کروز به رغم اینکه 56 سال دارد و سن و سالی از او گذشته است ترجیح می دهد صحنه های اکشن فیلم هایش را شخصاً بازی کند و تاجایی که ممکن است کمتر از بدلکار یاری می گیرد.

تعهد تام کروز به فیلم هایش باعث شده تا صدمه های زیادی نیز در صحنه فیلم برداری متحمل گردد که در این زمینه می توان به شکستگی قوزک پا در فیلم ماموریت غیرممکن: فال آوت اشاره نمود. در این فیلم صحنه ای را شاهد هستیم که تام کروز از یک ساختمان با سرعت زیاد به ساختمان دیگری می پرد و قوزک پایش می شکند، اما به رغم این شکستگی باز هم از بازی دست بر نمی دارد و با همان پای شکسته از ساختمان بالا می آید و چندین قدم می دود تا ثابت کند بی دلیل نیست که بیشترین دستمزد را در میان سایرهنرپیشه ها دریافت می نماید.

جالب است بدانید نزدیک به دو دهه است که تام کروز در فهرست دریافت بیشترین دستمزد در میان هنرپیشه های ترازاول مرد هالیوود قرار گرفته است و ثروت خالص او چیزی نزدیک به 570 میلیون دلار برآورد می گردد. جوی باکس (Joey Box)، یکی از بدلکارانی که گاهی اوقات به جای تام کروز بدلکاری می نماید در مورد این هنرپیشه پرتلاش گفته است تام کروز به اندازه ای به انجام بدلکاری علاقه دارد که گاهی اوقات تیم بدلکاران فکر می نمایند او یکی از آن ها است.

کامرون دیاز

اگر از هواداران کامرون دیاز باشید حتماً در جریان هستید که کامرون جوان تر که بود در مجموعه فیلم های اکشن فرشتگان چارلی حضور پیدا کرد و صحنه های پر زد و خورد زیادی را از این هنرپیشه در کنار درو بریمور و لوسی لی شاهد بودیم، از آن زمان سال ها گذشته است و این روز ها کامرون دیاز را کمتر در فیلم های پر زد و خورد می بینیم.

حدود 9 سال پیش کامرون دیاز و تام کروز در فیلم شوالیه و روز (Knight and Day) ایفای نقش کردند و این دو هنرپیشه تراز اول بیشتر صفحه های زد و خورد این فیلم را خودشان بازی کردند و هیچ یاریی از بدلکاران ندریافتد. اگر فیلم شوالیه و روز را دیده باشید حتماً به خاطر دارید که در این فیلم کامرون دیاز و تام کروز غوغا به پا کردند و صحنه های هیجان انگیز زیادی را از اتومبیل سواری و موتورسواری در این فیلم شاهد بودیم که کامرون دیاز تمامی این صحنه ها را شخصاً بازی کرد.

مارک والبرگ

مارک رابرت مایکل والبرگ که در دنیای هالیوود او را با نام مارک والبرگ می شناسیم یکی دیگر از هنرپیشه های ترازاول مردی است که درآمد چشمگیری دارد و بر اساس گزارش مجله فوربز در سال 2017 چیزی نزدیک به 68 میلیون دلار درآمد داشت و توانست عنوان پردرآمدترین هنرپیشه مرد تاریخ را بدست بیاورد.

جالب اینجاست مارک والبرگ گه گفته می گردد ثروت خالص او از مرز 225 میلیون دلار نیز تجاوز می نماید، باز هم ترسی از حضور در صحنه های پر زد و خورد ندارد و تاجایی که می تواند در فیلم های اکشن بدون یاری بلدکار بازی می نماید. والبرگ در چیزی نزدیک به 50 اثر بلند سینمایی حضور پیدا نموده و بیشتر این فیلم ها نیز اکشن و پر زد و خورد هستند.

در این زینه می توان به مجموعه فیلم های تبدیل شوندگان اشاره نمود که در صحنه ای از یکی از این فیلم ها نزدیک بود از جایگاه یک شورولت به بیرون پرت گردد. اما مارک والبرگ که پدر چهار فرزند نیز هست هیچ ترسی از بدلکاری ندارد و ترجیح می دهد در بیشتر صحنه های پر زد و خورد، شخصاً حضور پیدا کند.

زویی بل

زویی بل را بیشتر با فیلم بازی با مرگ و ضد مرگ می شناسیم، اما جالب است بدانید زویی بیشتر بدکار است تا هنرپیشه و به غیر از فیلم ضد مرگ که در این فیلم هنرپیشه و بدلکار بود و صحنه های فراموش نشدنی را از خود به جای گذاشت در بیشتر فیلم ها به جای بازیگری، بدلکاری نموده است.

کوئینتین تارانتینو در فیلم معروف بیل را بکش از زویی بل برای بدلکاری به جای اوما ترومن یاری گرفت و زویی در این فیلم به اندازه ای از خودش مایه گذاشت که باعث شد تارانتینو برای فیلم ضد مرگ پیشنهاد بازی به او بدهد. اگر این فیلم را دیده باشید حتماً صحنه ای را که در آن زویی از کاپوت یک خودروی دوج چلنجر در حال حرکت، آویزان شده بود را به خاطر دارید. جالب است بدانید تمامی این صحنه های نفس گیر را زویی بل شخصاً بدلکاری کرد.

پل واکر

پل واکر را با سری فیلم های سریع و خشن شناختیم و حتماً در جریان هستید که این هنرپیشه خوش تیپ در سال 2013 زمانی سوار بر خودروی پورشه کاررا جی. تی دوستش شده بود با تیر چراغ برق برخورد می نمایند و پل واکر نازنین در آتش می سوزد و جان می دهد.

پل واکر اکنون در میان ما نیست، اما هنرنمایی های او در فیلم های سریع و خشن را هرگز از یاد نمی بریم، جالب اینجاست که پل از آن دسته هنرپیشه هایی بود که عقیده ای به استفاده از بدلکار نداشت و بیشتر صحنه های اتوموبیل سواری در این فیلم ها را شخصاً انجام داد.

اصرار پل واکر برای انجام بدلکاری در فیلم هایش به اندازه ای بود که جوئل کرامر (Joel Kramer) مدیر بدلکاری فیلم های سریع و خشن در مصاحبه ای گفته بود بدون شک پل واکر از عهده تمامی بدلکاری های این فیلم ها بر می آید، اما بنا به دلایل امنیتی و بیمه ای برخی از مواقع مجبور می شویم پل واکر را وادار کنیم تا جایش را به بدلکار بدهد.

جیسون استاتهام

فیلم اکشنی را سراغ نداریم که جیسون استاتهام در آن بازی نموده باشد و این فیلم به فروش خوبی نرسیده باشد. جیسون استاتهام در کنار تسلطی که در بازیگری دارد، ورزشکار کهنه کاری است که کاراته و کیک بوکسینگ را بلد است و حدود 12 سال عضو تیم ملی شیرجه انگلیس بود. کاملاً معین است هنرپیشه ای با این پشتوانه ورزشی، بیشتر بدلکاری های فیلم هایش را خودش انجام می دهد و تقریباً تمامی صحنه های رزمی که در فیلم های استاتهام می بینیم توسط خودش بدلکاری شده است.

اگر از هواداران استاتهام باشید حتماً به خوبی می دانید که با فیلم مامور انتقال (Transporter) حسابی گل کرد و در این فیلم شاهد صحنه های هیجان انگیزی از اتوموبیل رانی بودیم که تمامی این صحنه ها را جیسون استاتهام شخصاً بدلکاری نموده است.

جیسون استاتهام نه تن ها بدلکاری های فیلم هایش را شخصاً انجام می دهد بلکه به سایر اعضای تیم بدلکاران هر فیلم نیز می گوید تا چه کار هایی را انجام بدهند. به این ترتیب می توان گفت استاتهام در کنار چهره سینمایی و تن صدا و لهجه زیبایی که دارد به خوبی از عهده بدلکاری ها نیز برمی آید.

وین دیزل

زمانی که وین دیزل تنها 17 سال بیشتر نداشت به بدنسازی رو آورد و در آن زمان حتی خوابش را نمی دید که به یکی از گران قیمت ترین بازیگران هالیوود تبدیل گردد. خوشبختانه بخت با وین دیزل یار بود و حضور در فیلم های سریع و خشن او را به بازیگری سرشناس و خو ش آوازه تبدیل نموده است. وین دیزل که در کنار فیلم های سریع و خشن، نزدیک به 20 فیلم دیگر را نیز در کارنامه اش دارد بیشتر صحنه های پر زد و خورد فیلم هایش را شخصاً انجام می دهد.

این موارد باعث شده تا بیشتر صحنه های فیلم های سریع و خشن و سری فیلم های سه ایکس که وین دیزل در آن ها بازی می نماید توسط این هنرپیشه خوش تیپ و جسور بدلکاری گردد.

اسکارلت جوهانسون

این روز ها فیلم های پر زد و خورد زیادی را سراغ داریم که نقش اول آن ها زن است و اگر به فیلم های ابرقهرمانی علاقه داشته باشید به احتمال زیاد هنرنمایی اسکارلت جوهانسون در مجموعه فیلم های انتقام جویان را دیده اید و حسابی لذت برده اید.

اسکارلت در مجموعه فیلم های انتقام جویان در نقش بیوه سیاه ظاهر شده است و از آن دسته بازیگرانی است که تا حد امکان صحنه های بدلکاری در فیلم ها را شخصاً انجام می دهد. جوهانسون در این زمینه مدتی پیش گفت که از بدلکاری خوشش می آید، اما از توانایی های خودش باخبر است و تنها زمانی بدلکاری انجام می دهد که مطمئن است از عهده انجام آن بر می آید. به این ترتیب صحنه هایی اتوموبیل سرواری با نهایت سرعت که از بیوه سیاه در فیلم ها دیده اید کار خود اسکارلت جوهانسون بوده است، اما صحنه های پرش با خودرو و حرکات خطرناک تر را بلدکاران انجام داده اند.

کیانو ریوز

ناف کیانو ریوز با فیلم های پر زد و خورد بسته شده و با فیلم های هیجان انگیزی مانند سرعت و ماتریکس به شهرت دنیای رسید. این روز ها کیانو ریوز 54 سال سن دارد و به رغم این سن و سال هنوز هم از فیلم های پر زد و خورد دست بر نمی دارد و چند سالی است حضور درخشان او در فیلم های جان ویک را شاهد هستیم که انصافاً هم باید گفت با فیلم های بسیار هیجان انگیزی طرف شده ایم.

کیانو ریوز علاقه زیادی به انجام بدلکاری در فیلم هایش دارد و تقریباً تمامی صحنه های پرهیجانی که از اتومبیل سواری از کیانو ریوز در فیلم ها می بینیم توسط خودش صورت گرفته است. ناگفته نماند کیانو ریوز برای بدلکاری با خودرو در فیلم هایش به صورت خصوصی دوره های ویژه ای دیده است و از این لحاظ از یک بلدکار حرفه ای چیزی کم ندارد. در این زمینه می توان به صحنه ای که کیانو ریوز سوار بر یک جگوار در حال حرکت روی اتوبوس می پرد اشاره نمود که تمام این صحنه هیجان انگیز شخصاً توسط کیانو ریوز بدلکاری شد.

مت دیمون

مت دیمون را اولین بار در فیلم های ویل هانتینگ خوب و نجات سرباز رایان دیدیم، این فیلم ها به لحاظ سینمایی آثار بسیار درخشانی بودند، اما خمیرمایه اکشن این فیلم ها کم بود و صحنه های پر زد و خورد زیادی از مت دیمون ندیدیم تا اینکه پای او به مجموعه فیلم های معروف بورن باز شد و با روی دیگر مت دیمون آشنا شدیم.

مت دیمون که این روز ها بنا به گزارش مجله فوربز به یکی از پول سازترین چهره های هالیوود تبدیل شده است ترسی از بدلکاری ندارد و به اصرار خودش، اجرای تمامی صحنه های پر زد و خورد فیلم هایش را بر عهده می گیرد. نقطه اوج بدلکاری های مت دیمون را می توانید در مجموعه فیلم های بورن مشاهده کنید. جالب است بدانید تمام صحنه های بدلکاری با خودرو و مشاخصه های رزمی که در این فیلم دیده اید را مت دیمون بدون یاری دریافت از بدلکار اجرا نموده است.

جکی چان

جکی چان را چندین دهه است که می شناسیم و خاطرات خوبی با فیلم هایش داریم، این هنرپیشه کهنه کار که این روز ها 64 سال سن دارد همچنان پرکار و فعال است و همانند جوانی هایش در فیلم های پر زد و خورد بازی می نماید. جکی چان ید طولایی در هنر های رزمی دارد و به هاپکیدو و ووشو کاملاً مسلط است. این هنرپیشه هنگ کنگی هیچ عقیده ای به استفاده از بدلکار ندارد و تاکنون چندین و چند بار در صحنه فیلمبرداری دچار حوادث و آسیب های زیادی شده و شکستگی و کبودی های مختلفی برداشته است، اما هرگز از بدلکاری دست برنداشته و هنوز هم بدلکاری های فیلم ها را شخصاً انجام می دهد.

جکی چان نزدیک به 80 فیلم بلند سینمایی دارد و به اندازه ای بدلکاری نموده که نمی توان به اثر خاصی از جکی چان برای بدلکاری هایش اشاره نمود، اما باز هم در میان تمامی این فیلم ها صحنه های پرهیجان اتومبیل سواری با سرعت زیاد در فیلم داستان پلیس را می توان از هیجان انگیزترین بدلکاری های جکی چان نام برد. جالب است بدانید جکی چان از دهه 80 گروه بدلکاری خاص خودش را نیز راه اندازی نموده است و این گروه در حال حاضر به عنوان یکی از بهترین تیم های بدلکاری دنیا شناخته می گردد.

دنیل کریگ

دنیل کریگ ششمین هنرپیشه ای است که ایفای نقش جیمز باند را بر عهده گرفته است و انصافاً هم باید گفت فیلم های جیمز باندی که از دنیل کریگ شاهد هستیم به لحاظ هیجان و صحنه های پر زد و خورد با فیلم های قبلی جیمز باند تفاوت های زیادی دارد. جالب اینجاست که این هنرپیشه انگلیسی اصرار ویژه ای دارد تا بیشتر صحنه های پر زد و خورد فیلم های جیمز باند را خودش ایفا نماید و تاجایی که می تواند از بدلکار یاری نمی گیرد.

به این ترتیب می توان دنیل کریگ را یکی از سرسخت ترین جیمز باند های تاریخ نام برد و به همین دلیل نیز هست که فیلم های اخیر جیمز باند با هنرنمایی دنیل کریگ هیجان بیشتری دارد. صحنه هایی که در این فیلم ها جیمز باند شخصاً با تبهکاران درگیر می گردد و مشاخصه فیزیکی بین آن ها در میگیرد را بیشتر بدلکاران بر عهده دارند، اما اغلب صحنه های اتوموبیل سواری در فیلم های جیمز باند توسط دنیل کریگ صورت گرفته است.

دنیل کریگ از آن دسته هنرپیشه های عاشق سرعت است و در کنار رانندگی با سرعت زیاد در فیلم هایش، در زندگی شخصی نیز هر وقت که چشم پلیس را دور ببیند تا جایی که می تواند سریع رانندگی می نماید.

هریسون فورد

ایندیانا جونز دنیای هالیوود به 76 سالگی رسیده و این روز ها دیگر خبری از فیلم های پر زد و خورد هریسون فورد نداریم، اما این هنرپیشه کهنه کار که نقش هان سولو در فیلم های جنگ ستارگان را نیز در کارنامه اش دارد در طول 4 دهه حضور پیروز خود در سینما، فیلم های پر زد و خورد زیادی را بازی کرد و بیشتر این صحنه ها را نیز شخصاً انجام داده و یاریی از بدلکار نگرفته است.

تاکنون نزدیک به 5 فیلم از مجموعه فیلم های ایندیانا جونز را شاهد بوده ایم و تمامی صحنه های نفس گیری که در این فیلم ها دیده ایم را هریسون فورد انجام داده است، هریسون فورد جسارت زیادی در فیلم ها داشت و حتی صحنه های خطرناک آویزان شدن از هلیکوپتر یا تصادف های اتومبیل را نیز خود هریسون فورد انجام داد.

هریسون فورد برای اینکه در این صحنه های پر زد و خورد دچار حادثه ای نگردد، دوره های بدلکاری را کامل دیده است و از یک بدلکار تمام عیار و جسور چیزی کم ندارد. جالب است بدانید ویک آرمسترانگ (Vic Armh3) که یک بدلکار بسیار مشهور است در جایی گفته بود اگر تمامی هنرپیشه ها بدلکاری را همانند هریسون فورد یاد بگیرند و انجام دهند دیگر نیازی به بدلکاران نخواهد بود و بدلکاران از نان خوردن می افتند.

سیلوستر استالونه

سیلوستر گاردنز اِستالون که با نام هنری سیلوستر استالونه او را در دنیای سینما می شناسیم، شهرت خودش را بواسطه بازی در فیلم های پر زد و خورد بدست آورد و نقش های راکی و رمبو از مهم ترین شخصیت هایی هستند که استالونه به تصویر کشید.

سیلوستر استالونه که هفتاد سالگی را پشت سر گذاشته است و هنوز هم فیلم های درخشانی را از او می بینیم در دوران جوانی فیلم های پر زد و خورد زیادی بازی کرد و در تمامی این فیلم ها اجازه ای به حضور بدلکاران ندارد و شخصاً به دل هیجان رفت و فیلم های نفس گیری را از خود به جای گذاشت که بدلکار این فیلم ها کسی نیست به غیر از سیلوستر استالونه.

استالونه دانش خوبی در زمینه بدلکاری دارد و سال ها حضور در فیلم های پر زد و خورد او را به بدلکاری تمام عیار تبدیل نموده است، اما باز هم موارد زیادی پیش آمده که استالونه در حین انجام بدلکاری در فیلم ها دچار آسیب های جدی شده است، اما این بازیگر کهنه کار، بیدی نیست که به این باد ها بلرزد و همواره بدلکاری هایی فیلم ها را خودش انجام می دهد.

استیو مک کوئین

استیو مک کوئین ممکن است برای جوان های علاقه مند به سینما چهره ای کمتر شناخته شده باشد، اما برای قدیمی ها اسطوره ای است که هرگز فیلم هایش را فراموش نمی نمایند. اگر استیو مک کوئین را می شناسید و فیلم های درخشان او مانند پاپیون، فرار بزرگ و بولیت را دیده اید، بدون شک می دانید که چرا آوازه این اسطوره بازیگری به رغم اینکه سال ها است از مرگش می گذرد همچنان جاویدان باقی مانده است.

استیو مک کوئین با فیلم های پر زد و خورد غریبه نبود و فیلم فرار بزرگ به عنوان یکی از هیجان انگیزترین فیلم ها در زمینه بدلکاری با موتورسیکلت شناخته می گردد. این فیلم استیو مک کوئین سوار بر یک دستگاه موتور سیکلت تریومف تی. آر. 6 تروفی از دست نازی ها فرار می نماید و صحنه های بسیار خاطره انگیزی را پیش روی مخاطب رقم می زند.

جالب است بدانید استیو مک کوئین بیشتر صحنه های بدلکاری در فیلم ها را شخصاً انجام می داد و در کنار اینکه به جای نقش خودش در فیلم ها بدلکاری می کرد، به اندازه ای مهارت در رانندگی داشت که در برخی از فیلم ها به جای نقش های دیگر نیز رانندگی می کرد و مهارت بدلکاری اش را به نمایش می گذاشت.

گفته می گردد هیچ بدلکاری در زمان استیو مک کوئین به لحاظ رانندگی نمی توانست به پای این اسطوره دنیای سینما برسد.

دواین جانسون

در این قسمت به دواین جانسون خنده رو و قوی هیکل رسیدیم که کاملاً معین است مرد میدان است، اما بیگدار به آب نمی زند و به جای اینکه جان خودش را به خطر بیاندازد ترجیح می دهد از بدلکار یاری بگیرد. دواین جانسون که یک ورزشکار تمام است و در مسابقات کشتی کج نیز پیش از این چندین بار قهرمان دنیا شده، دستی در فوتبال آمریکایی نیز داشته و در واقع همین کشتی کج بود که او را از هیچ به همه چیز رساند و بر اساس گزارشی که فوربز از درآمد دواین جانسون منتشر کرد، راک دنیای هالیوود در سال 2018 بیشترین درآمد را در میان سایر همقطاران خود داشته است.

جالب است بدانید بیشتر بدلکاری های فیلم های دواین جانسون را پسرعمویش تانویی رید (Tanoai Reed) انجام می دهد و دواین جانسون نیز مدتی پیش به نشانه تشکر از این بدلکار یک پیکاپ بزرگ و گران قیمت خرید.

کریستین بیل

کریستین بیل زمانی که تنها 13 سال بیشتر نداشت در فیلم امپراتوری خورشید، ساخته استیون اسپیلبرگ، نقش مهمی را بر عهده گرفت و از آن زمان به بعد شاهد درخشش بیل بر پرده نقره ای هستیم. کریستین در فیلم ماشین کار (The Machinist) چیزی نزدیک به 28 کیلو وزن کم کرد و پس از این فیلم کریستوفر نولان به او پیشنهاد بازی در نقش بتمن را داد تا مجدد با اضافه وزن در سه گانه پر زد و خورد بتمن حضور پیدا کند.

اگر بتمن های کریستین بیل را دیده باشید بدون شک با ما هم عقیده هستید که این فیلم ها صحنه های خطرناک و نفس گیر زیادی دارند، اما کریستین بیل تمامی این صحنه ها را شخصاً بازی کرد و هیچ یاریی از بدلکار نگرفت. کافی است برای یک لحظه فکرش را بکنید که کریستین بیل با لباس بتمن که لباس سنگین و دست و پاگیری نیز هست روی پشت بام یک آسمان خراش 110 طبقه ای ایفای نقش می نماید، تصور چنین صحنه ای باعث می گردد به جسارت و تعهد کریستین بیل به حرفه اش پی ببریم.

ناگفته نماند در کنار تمام صحنه های زد و خوردی که کریستین بیل در فیلم های بتمن شخصاً آن ها را انجام داد، صحنه های سواری با اتومبیل در این فیلم ها را به بدلکاران واگذار کرد.

رایان گاسلینگ

هنرپیشه ترازاول مردی را در هالیوود سراغ نداریم که در فیلم های اکشن بازی ننموده باشد و محبوبیت این ژانر باعث شده تا هنرپیشه هایی که حتی از انجام صحنه های پر زد و خورد خوششان نمی آید هم مجبور به قبول کردن چنین نقش هایی شوند.

رایان گاسلینگ یکی از همین هنرپیشه ها است که علاقه ای به زد و خورد و درگیری های فیزیکی ندارد، به همین دلیل نیز در اینگونه فیلم ها از بدلکار یاری می گیرد. اما این سکه روی دیگری نیز دارد و علاقه رایان گاسلینگ به رانندگی و موتورسیکلت سواری باعث شده تا تمام صحنه های هیجان انگیز رانندگی با اتومبیل در فیلم هایش را شخصاً خودش بر عهده بگیرد. برایان اسمیج (Bian Smyj) و ریک میلر (Rick Miller) دو نفر از بدلکارانی هستند که به رایان گاسلینگ در فیلمبرداری صحنه های پر زد و خورد یاری می نمایند.

لیام نیسون

لیام نیسون اکنون 66 سال دارد و پس از اینکه وارد میانسالگی شد پیشنهاد های زیادی برای حضور در فیلم های پر زد و خورد دریافت کرد که در میان این آثار به مجموعه فیلم های ربوده شده (Taken) می توان اشاره نمود. لیام نیسون مسئله ای با حضور در فیلم های اکشن ندارد تا زمانی که انجام صحنه های پر زد و خورد در این فیلم ها توسط بدلکار انجام گردد.

جالب است بدانید لیام نیسون برای استفاده از بدلکار در فیلم ها دلیل محکمه پسندی نیز دارد چرا که این هنرپیشه ترازاول چندین سال پیش سوار بر موتورسیکلت در جاده به یک گوزن خورد و به درخت برخورد کرد. این حادثه تأثیر زیادی بر لیام نیسون داشت و به همسرش قول داد که هرگز در فیلم های اکشن شخصاً بازی نکند و از بدلکار یاری بگیرد، شوربختانه باید گفت همسر لیام نیسون مدتی است که از دنیا رفته، اما لیام همچنان به قولی که داد وفادار مانده است.

مارک ونسلو (Mark Vanselow)، بدلکار ماهری است که به جای لیام نیسون در فیلم ها حضور پیدا می نماید و تمامی زد و خورد ها و آسیب های ناشی از این کار را به جان می خرد.

ساموئل ال جکسون

گاهی اوقات حتی اگر هنرپیشه های ترازاول تمایلی به بازی در فیلم های اکشن نداشته باشند باز هم هواداران از این هنرپیشه ها انتظار دارد تا در فیلم های پر زد و خورد بازی نمایند. مثال شاخص این قضیه ساموئل ال جکسون است که به رغم اینکه 70 سال سن دارد باز هم هوادارانش می خواهند او را در فیلم های اکشن ببینند.

به این ترتیب ساموئل ال جکسون که همین چند وقت پیش فیلم پر زد و خورد محافظ مزدور (Hitmans Bodyguard) را از دو دیدیم در هیچکدام از صحنه های خطرناک این فیلم حضور پیدا نکرد و تمامی زد و خورد ها و تعقیب و گریز ها را به بدلکاران واگذار کرد. انصافاً هم باید گفت با توجه به سن و سالی که ساموئل ال جکسون دارد بیش از این از او انتظاری نمی رود.

بروس ویلیس

امکان ندارد به فیلم های اکشن علاقه داشته باشید و فیلم های جان سخت را ندیده باشید، بروس ویلیس در این فیلم ها با ایفای نقش جان مک کلاین که یک پلیس سرسخت و تسلیم ناپذیر بود توانست خودش را به دنیای فیلم های پر زد و خورد معرفی کند و از آن زمان به بعد هم تا دلتان بخواهد در فیلم های اکشن حضور پیدا کرد.

بروس ویلیس که در چیزی بیشتر از 60 اثر بلند سینمایی حضور داشته و بیشتر این فیلم ها نیز فروش خوبی را تجربه نموده اند. همین امر باعث شده تا بروس به هفتمین هنرپیشه مرد پرفروش دنیا تبدیل گردد. با این حساب کاملاً معین است که با چنین درآمدی علاقه ای به تحمل دردسر های فیلم های پر زد و خورد نداشته باشد و در بیشتر این فیلم ها از بدلکار یاری گرفته است.

ناگفته نماند بروس ویلیس در سال 2013 اعلام نمود که دیگر حوصله بازی در فیلم های اکشن را ندارد و به این ترتیب بعید می دانید در آینده بروس ویلیس 64 ساله را در فیلم های پر زد و خورد ببینیم.

برندن فریزر

این روز ها خبری از بردن جیمز فریزر در دنیای هالیوود نیست، اما این هنرپیشه در سال 1999 در سه گانه فیلم های مومیایی حضور پیدا کرد و توانست اسم و رسم خوبی در دنیای سینمای اکشن برای خودش دست و پا کند.

اگر فیلم های مومیایی را دیده باشید حتماً به خا طر دارید که در این فیلم ها صحنه های تعقیب و گریز زیادی را با خودرو شاهد بودیم و برندن فریزر برای تمامی این صحنه ها از بدلکار یاری گرفت. ناگفته نماند برندن فریزر از آن دسته هنرپیشه هایی است که علاقه زیادی دارد شخصاً در فیلم های پر زد و خورد بازی کند و از بدلکار یاری نگیرد، اما از قرار معلوم استرس ناشی از هیجانی که در این صحنه ها وجود دارد تأثیر زیادی در بازیگری برندن فریزر می گذارد و به همین نیز سازندگان فیلم ترجیح می دهند به جای اینکه روی بدلکاری برندن فریزر در نقش خودش در فیلم ها حساب باز نمایند از بدلکار یاری بگیرند.

ساندرا بولاک

به احتمال زیاد شما هم مانند ما با ساندرا بولاک در فیلم سرعت آشنا شدید و بازی او در این فیلم به اندازه ای به دل شما نشست که تمامی فیلم های ساندرا بولاک را دنبال نموده اید. ساندرا بولاک در این فیلم پشت فرمان یک اتوبوس پرسرعت نشست و بدون اینکه خم به ابرو بیاورد نقش اش را به بهترین شکل ممکن بازی کرد.

جالب است دانید تاد لیبرمان (Todd Lieberman) یکی از تهیه نماینده های هالیوودی در جایی گفته است جسارت ساندرا بولاک با جسارت قوی ترین بازیگران هالیوود برابری می نماید. ساندرا بولاک پله های پیروزیت را یکی پس از دیگری طی کرد و بازی درخشان او باعث شده تا این روز ها بیشترین دستمزد را در میان هنرپیشه های زن هالیوود دریافت کند. اما این روز ها خبری از جسارت های ساندرا بولاک در فیلم ها نیست از زمانی که در سال 2010، پسری را به فرزندی پذیرفت، دیگر دل به خطر نمی دهد و برای حضور در فیلم های پر زد و خورد از بدلکار یاری می گیرد.

رایان رینولدز

بازی رایان در فیلم های محافظ مزدور و ددپول، او را به یکی از هنرپیشه های معروف چند سال اخیر در فیلم های اکشن تبدیل نموده است. اما این هنرپیشه 42 ساله و خو ش آتیه دل خوشی از بدلکاری ندارد چرا که در سال 2012 در فیلم خانه امن حضور پیدا کرد و بدلکاری این فیلم را شخصاً انجام داد، اما از بخت بد روزگار رایان در حین بدلکاری این فیلم آسیب جدی دید و شدیداً مجروح شد.

پزشک شخصی رایان پس از این ماجرا، او را از انجام هرگونه بدلکاری در فیلم ها منع نموده است و از آنجایی که رایان چیزی نزدیک به 75 میلیون دلار ثروت و دارایی دارد، هیچ نگران استخدام بدلکار نیست و به این ترتیب بعید می دانیم در فیلم های آینده رایان نیز شاهد بدلکاری های هیجان انگیزی از جانب این هنرپیشه ترازاول باشیم.

دنی ترخو

اگر فیلم های مخمصه (Heat)، هواپیمای محکومین و بچه های جاسوس را دیده باشید به احتمال زیاد دنی ترخو را می شناسید، چرا که ترخو از آن دسته بازیگرانی است که با یک بار مشاهده چهره او هرگز ظاهرش را فراموش نخواهید کرد. ترخو که در فیلم ماشته (Machete)، نیز بازی چشمگیری را از خودش نشان داد ظاهر خشن و باابهتی دارد و مخاطبین ممکن است فکر نمایند با توجه به چنین ظاهری، ترخو تمام بدلکاری ها در فیلم هایش را شخصاً انجام می دهد.

اما چنین باوری درست نیست و دنی ترخو تاجایی که می تواند از بدلکاران یاری می گیرد، این بازیگر 74 ساله در مصاحبه ای گفته است که هر کسی را بهر کاری ساخته اند و در دنیای هالیوود باید بازیگران جای خودشان باشند و بدلکاران نیز در جای خودشان قرار بگیرند.

در سرانجام پیشنهاد می کنیم اگر شما هم تجربه ای هیجان انگیز از انجام کاری را دارید، در قسمت نظرات برای ما و سایر کاربران از این تجربه ها بگویید.

منبع: hotcars

منبع: برترین ها
انتشار: 10 مرداد 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: javedandld.ir شناسه مطلب: 231

به "هنرپیشه های تراز اولی که به بدلکار اعتقادی ندارند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هنرپیشه های تراز اولی که به بدلکار اعتقادی ندارند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید