چگونه 2022 را به سال کسب و کار خود تبدیل کنیم؟

به گزارش مجله جاودان، مدیران شرکت ها در سال نو میلادی کوشش می نمایند نسخه برترین از خود و کسب و کارشان ارائه نمایند. یک مطالعه درباره رفتاری که می تواند به ظهور متفاوت مدیران در محیط کار و بازار 2022 منجر گردد، 6 مرحله را نشان می دهد. یکی از مهم ترین گام ها در این راستا، فاصله گرفتن از اخبار منفی در شبکه های اجتماعی است. گام مهم دیگر به سمت همکاران و افرادی است که باعث رشد مثبت می شوند.

چگونه 2022 را به سال کسب و کار خود تبدیل کنیم؟

به گزارش فوربس، نخستین روز سال تازه می تواند یک روز عادی یا آغاز مرحله ای کاملا تازه باشد. انتخاب با شماست، این روز می تواند سرآغاز تغییر و یک نقطه عطف باشد. روزی که در آن گذشته را پشت سر می گذارید و فقط به آینده می پردازید. اگر سال 2021 سال شما نبود، شاید 2022 سال شما باشد. تفاوت بین 12 ماه معمولی و سال رویا های شما می تواند به سادگی طی کردن شش مرحله ای که در ادامه می خوانیم، باشد. مهم نیست که در حال حاضر در چه وضعیتی هستید، در این مقاله نحوه تبدیل کردن سال 2022 به برترین سال خود در کسب و کار، ارائه شده است.

به سمت نسخه ای تازه از خود گام بردارید

تا زمانی که چیزی را تغییر ندهیم، شاهد تغییر نخواهیم بود. نسخه ای از شما که تا به این حد رسیده است برای دسترسی به سطح بعدی موفقیت، احتیاج به ارتقا دارد. درباره ویژگی های شخصی که به اهداف مورد نظر شما رسیده است، بیندیشید. حرف حساب آن ها چیست؟ به چه چیز هایی فکر می نمایند؟ با چه کسانی رفت و آمد دارند؟ چگونه هر روز بدون شکست، عمل می نمایند؟ خود محوری شما در گذشته شما را به جایی که امروز هستید راهنمایی کرد، اما نسخه تازهی از شما قرار است کنترل را از اینجا به بعد به دست بگیرد و به شخصی تازه تبدیل گردد. از خود قدیمی خود خارج شوید و به آینده و برترین نسخه خود مبدل شوید. از همین امروز آغاز کنید.

به اخبار اعتنا نکنید

مرور کردن سرفصل های اخبار روز چیزی جز ترس را نمی پروراند. ترس از آنچه بیرون است، ترس از آینده، ترسی که باعث می گردد توان خود را از دست بدهیم و تردید کنیم. به جای شایعه پراکنی، فکر و خیال، ورودی مغز خود را از رسانه های مختلف کنترل کنید. برنامه های خبری را حذف کنید، اشتراک به روزرسانی ها را لغو و حافظه پنهان خود را پاک کنید. اگر خبر مهمی باشد، فردی از اطرافیان خبر را به شما خواهد گفت. اگر خبر ضروری و مورد احتیاج شما باشد، راه خود را به فکر خودآگاه شما پیدا می نماید. تمرکز بر آنچه در کنترل شماست به معنای رها کردن مسائل کم اهمیت است. برای سال جاری و برای همواره با خروج از سیستم های کم اهمیت و بیرون ماندن از آنها، ژرف بیندیشید.

بزرگ بیندیشید

چه کسانی باعث می شوند شما نسخه بهتری از خود را به نمایش بگذارید؟ چه مکان هایی به شما احساس زنده بودن می دهند؟ چه فعالیت ها و تمرین هایی، ایده های تازه را به همراه می آورند و حس کنجکاوی شما را برمی انگیزند؟ عادات برترین نسخه شما چیست؟ چه کاری انجام می دهید که بدون شک برای شما خوب است؟ بیشتر به مسائلی بپردازید که باعث رشد شما می گردد. اجازه دهید تعداد بیشتری از آن افراد، مکان ها و تمرینات عالی وارد زندگی شما شوند. فعالیت های خود را توسعه دهید. آنالیز کنید که چگونه به برترین شکل به دنیا خدمت می کنید و بیشتر به آن بپردازید. بیشتر بنویسید، بیشتر خلق کنید، بیشتر انگیزه ببخشید. ارتباط موثر با مخاطبان خود را به بخشی از دنیای تازه خود تبدیل کنید و فرصتی را که به ارمغان می آورد کشف کنید. دانش، تجربیات و همکاری های تازهی که باعث پیشرفت کسب وکار شما می گردد، ممکن است در گوشه و کنار باشد.

تمرکز بی وقفه

تعقیب جریان های درآمدی متعدد به نفع یک شرکت تحول آفرین، چیزی نیست که عظمت یا ثروت واقعی از آن ساخته شده است. در عوض، تمرکز، انرژی و توجه خود را به یک مکان واحد راهنمایی کنید و تا زمانی که به نتیجه برسید، ادامه دهید. برترین اسب خود را انتخاب کنید و وارد مسابقه شوید. زمانی که دودستگی و سردرگمی ندارید، شانس بیشتری برای برنده شدن دارید. زمانی که به طلا رسیدید متنوع سازی می تواند منطقی باشد، اما قبل از آن اقتصاد کاذب (False economics) محسوب می گردد. دید تونلی و قرار دادن کار در آن ابزار هایی هستند که باید به آن ها دست یافت. هدف گیری صحیح داشته باشید، بی هدف تیری در تاریکی رها نکنید. از اصل مطلب فاصله نگیرید تا به حاشیه بپردازید.

متحدان را دریابید نه حریفان

شما بیشتر از آنچه فکر می کنید با رقبای خود وجه اشتراک دارید. شاید سال 2022 سالی باشد که به نیرو ها می پیوندید، جذب می کنید یا جذب می شوید. شاید سال 2022 سالی باشد که شما در سکوت برای رقبای خود آرزوی موفقیت می کنید قبل از اینکه کاملا آن ها را نادیده بگیرید. وسواس نسبت به کار هایی که دیگران انجام می دهند باعث می گردد که شما ریسک نکنید. دقت، وسواس و سختگیری بی مورد و بیش از حد در انجام کاری به این معنی است که فرصت های معتبر را برای توسعه از دست می دهید.

خودتان را اولویت قرار دهید

در سال 2022، خودتان را در اولویت قرار دهید. آنچه را که می خواهید در نظر بگیرید و بیش از گذشته نه بگویید.

رد دعوت های عادی فضا را برای ناشناخته های شگفت آور باز می نماید. خودتان را اولویت قرار دهید و دیگرانی را که شما را تشویق می نمایند، تحسین کنید.

سوال بپرسید، درخواست کنید، خود را در کانون توجه قرار دهید. هر وقت خواستید بدون هیچ نگرانی و احساس گناهی صحنه را ترک کنید. از حدس زدن نظر دیگران دست بردارید و انتخاب ها و نظرات خود را در اولویت قرار دهید. در درجه اول از خود مراقبت کنید. نقد را رها نکنید که نسیه را بچسبید.

خبر ها و تحولات این احساس را نشان می د هد که سال 2022 سال شما خواهد بود. شما هم با این احساس همراه شوید. تصمیم بگیرید که سال جاری را به برترین سال کسب و کار خود تبدیل کنید. چشمان خود را ببندید، سر خود را تکان دهید و با اعتماد به نفس به خودتان بله بگویید. زندگی تازه شما ممکن است قابل مقایسه با گذشته شما نباشد، اما برای تغییر آماده باشید.

منبع: فرارو
انتشار: 19 اسفند 1400 بروزرسانی: 19 اسفند 1400 گردآورنده: javedandld.ir شناسه مطلب: 2002

به "چگونه 2022 را به سال کسب و کار خود تبدیل کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه 2022 را به سال کسب و کار خود تبدیل کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید