چگونگی تبدیل آدرس فارسی به انگلیسی

به گزارش مجله جاودان، نوشتن آدرس به صورت انگلیسی دقیقا برعکس نوشتن آدرس در زبان فارسی است. بهتر است برای تبدیل آدرس فارسی به انگلیسی مخفف کلمات و عبارات را نوشت.

چگونگی تبدیل آدرس فارسی به انگلیسی

اگر برای نوشتن آدرس در نامه های بین المللی یا ثبت نام های اینترنتی احتیاج به تبدیل آدرس فارسی به انگلیسی دارید بهتر است ادامه این مقاله را دنبال کنید تا با نحوه نوشتن آدرس به انگلیسی و نکات مربوط به آن آشنا شوید.

چگونگی تبدیل آدرس فارسی به انگلیسینوشتن آدرس در زبان انگلیسی برعکس فارسی از پلاک آغاز می گردد و به کشور ختم می گردد. به این صورت که ابتدا باید نام و نام خانوادگی را بنویسید بعد شماره پلاک یا شماره طبقه را بنویسید. سپس نام کوچه و پس از آن کدپستی و نام شهر، نام استان و نام کشور را بنویسید.

عظیمراه همت، خیابان انقلاب (اصلی)، میدان آزادی، خیابان کارگر جنوبی (اصلی)، خیابان مرتضی نژاد (فرعی)، بلوارنوری، کوچه یاس 15، پلاک 81

معادل آدرس به انگلیسی:

No 81,Yas15 Alley, Noori Blvd, Mortezanejad St, South Kargar Av, Azadi Sq, Enghelab Av, Hemmat Highway

در نوشتن آدرس باید توجه داشت، ترجمه اسامی خاص و عبارات ، کار صحیحی نیست و کلمات را به انگلیسی بنویسید. به عنوان مثال اگر اسم کوچه ای شهید آذری می باشد باید به صورت Shahid Azari نوشته گردد و کلمه شهید را نباید ترجمه کرد و به صورت Martyr نوشت. در این قسمت به کلماتی که معمولا در نوشتن آدرس ها کاربرد دارند، اشاره می کنیم:

واحد: Unit

طبقه: Floor

شماره (پلاک): No

کوچه: Alley

بلوار: Blv

خیابان: St

میدان: Sq

عظیمراه: Free Way

چهار راه: Cross

بعد از: After

قبل از: Before

جاده: Rd

خیابان عظیم: Ave

روبروی: In Front of

جنب(نزدیک): Near

طبقه اول: First Floor

طبقه همکف: Ground Floor

ابتدای: First of

انتهای: End of

بن بست: Dead End

ساختمان: Building

توجه: هنگام نوشتن آدرس به انگلیسی در خیلی از موارد شکل اختصاری اسامی باید به کار برود. برای مثال شکل اختصاری st باید به جای Street بکار برده گردد. همچنین حرف اول اسامی خاص (کشورها، استان ها، شهرها…) و شکل های اختصاری باید با حروف عظیم نوشته گردد.

اگر می خواهید آدرس را روی پاکت نامه بنویسید باید هم آدرس فرستنده را روی پاکت بنویسید و هم آدرس گیرنده را. ابتدا آدرس فرستنده را در گوشه بالا سمت چپ بنویسید و سپس آدرس گیرنده را پایین آن سمت راست بنویسید. از قلم نیاندازید که برای این کار حتما باید اسم شخص یا شرکت/سازمان فرستنده را به ابتدای آدرس فرستنده و اسم شخص یا شرکت/سازمان گیرنده را به ابتدای آدرس گیرنده اضافه کنید.

مجله خبرنگاران

منبع: setare.com
انتشار: 12 آذر 1399 بروزرسانی: 12 آذر 1399 گردآورنده: javedandld.ir شناسه مطلب: 1315

به "چگونگی تبدیل آدرس فارسی به انگلیسی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونگی تبدیل آدرس فارسی به انگلیسی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید