گران فروشی اینترنت اپراتورهای تلفن همراه زیر ذره بین رگولاتوری

به گزارش مجله جاودان، سازمان تنظیم مقررات و رسانه های صوت و فراگیر (رگولاتوری) بیان نمود: گران فروشی ترافیک اپراتور های تلفن همراه زیر ذره بین رگولاتوری قرار خواهد گرفت.

گران فروشی اینترنت اپراتورهای تلفن همراه زیر ذره بین رگولاتوری

از پروفایل ما وبلاگ بخار دیدن نمایید.

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران، پیرو انتشار اخباری مبنی بر محاسبه ترافیک اینترنت با تعرفه بین الملل توسط برخی اپراتور های تلفن همراه در پلتفرم های داخلی، سازمان تنظیم مقررات رسانه های صوت و تصویر فراگیر، طی نامه ای و به صورت رسمی توقف تضییع حقوق کاربران را مطالبه کرد.

ساترا با ارسال نامه به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، تخلف های اپراتور های تلفن همراه را در این زمینه تضییع حقوق کاربران دانست و خواستار برخورد و جلوگیری از ادامه این تخلفات شد.

طبق گزارش های به دست آمده از شکایت های کاربران رسانه های صوت و تصویر فراگیر در هفته های اخیر، برخی اپراتور ها با همکاری با یک پلتفرم اینترنتی اقدام به تبلیغات وسیع در سطح شهر مبنی بر استفاده رایگان از برنامه های نمایشی ایرانی کرده اند، در حالی که پیگیری های ساترا نشان می دهد رایگان بودن فقط در مورد حق اشتراک صدق می کند و اپراتور با محاسبه هزینه ترافیک اینترنت کاربران پلتفرم مذکور بر مبنای تعرفه اینترنت بین الملل، حقوق کاربران را نقض کرده است.

این در حالی است که بر اساس مصوبه 237، 248، 251 سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، اپراتور ها موظف هستند هزینه ترافیک محتوای داخلی روی پلتفرم های داخلی را با تعرفه حداکثر نصف تعرفه بین الملل محاسبه کنند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 اسفند 1399 بروزرسانی: 23 اسفند 1399 گردآورنده: javedandld.ir شناسه مطلب: 1512

به "گران فروشی اینترنت اپراتورهای تلفن همراه زیر ذره بین رگولاتوری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گران فروشی اینترنت اپراتورهای تلفن همراه زیر ذره بین رگولاتوری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید