تور دبی: توسعه دامنه انقلاب گرسنگان در جنوب یمن؛ آیا زمان اخراج مزدوران ریاض و ابوظبی فرا رسیده است؟

به گزارش مجله جاودان، چند روزی است که اعتراضات مردمی در جنوب یمن علیه مزدوران وابسته به امارات و عربستان سعودی افزایش یافته است و بسیاری از تحلیلگران این اعتراضات را سرآغاز انقلاب عظیم مردمی می دانند.

تور دبی: توسعه دامنه انقلاب گرسنگان در جنوب یمن؛ آیا زمان اخراج مزدوران ریاض و ابوظبی فرا رسیده است؟

با تور دبی در زیباترین سواحل خلیج فارس استراحت کنید و شهری پر زرق و برق، بین‌المللی و پیشرفته را سیاحت کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، موج خشم مردم یمن در روزهای گذشته در منطقه ها اشغالی مزدوران وابسته به امارات و عربستان سعودی، هشداری مبنی بر ورود این کشور به یک مرحله سرنوشت ساز است.

پایگاه خبری البوابه الاخباریه الیمنیه گزارش داد، این اعتراضات می تواند باعث تسریع در نابودی گروههای وابسته به ائتلاف متجاوز سعودی-اماراتی گردد؛ هر چند که این مزدوران در کوشش هستند از اعتراضات مردمی، به سود درگیری خود استفاده نمایند، ولی این تظاهراتها، صادقترین نمود از بیداری مردمی در جنوب یمن است.

به گزارش این پایگاه، مردم جنوب یمن، بیش از هر زمان دیگری به سوی رهایی از ظلم و محرومیت و فشارهای هفت ساله متجاوزان سعودی-اماراتی حرکت می نمایند. به عبارتی دیگر، خشم مردمی در استانهای جنوبی، بیانگر واقعیت این منطقه و واکنش طبیعی مردم آن در قبال جنایات و تجاوزات متجاوزان است.

بنا بر این گزارش، این در حالی است که دولت مستعفی یمن در جنوب این کشور، هیچ نقشی از نظر نظامی، امنیتی و خدماتی برای مردم این منطقه ایفا نمی کند. ظاهرا تحرکات مردمی تحت لوای، انقلاب گرسنگان، بیانگر شرایط وخیم معیشتی است که مردم این منطقه از هفت سال پیش تا کنون با آن دست به گریبان هستند.

البوابه الیمنیه ادامه داد، این بار، اعتراضات مردمی، به فشارهای خارجی یا داخلی تن نخواهد داد و بار دیگر، مزدوران اماراتی و سعودی نخواهند از این اعتراضات، بهره برداری نمایند؛ چرا که هر یک از طرفین (سعودی و اماراتی) در کوشش است از این اعتراضات برای ضربه زدن به طرف دیگر استفاده کند.

به گزارش این پایگاه، گواه این مسئله، اعتراضات استان حضرموت است؛ به نحوی که گروه موسوم به شورای انتقالی جنوب -تحت حمایت امارات- در کوشش است با بهره برداری از اعتراضات، به حضور عناصر وابسته به ریاض در این منطقه خاتمه دهد، ولی تظاهرات مردمی، از کنترل این عناصر خارج شد و حتی شعله آن به عدن (محل تمرکز عناصر انتقالی)، شبوه و المهره هم رسید.

بنا بر این گزارش، تمامی توطئه های مزدوران اماراتی و سعودی به خودشان بازگشته است. به اسم مثال، مزدوران ریاض با ساقط کردن ارزش پول یمن و تزریق میلیاردها ریال بدون پشتوانه، قصد داشتند از آن به اسم اهرمی برای ضربه زدن به معیشت شهروندان یمنی استفاده نمایند، ولی دولت نجات ملی پیروز شد این مسئله را کنترل کند و بر عکس، ساکنان منطقه ها تحت اشغال عربستان به خاطر این اقدامات، دست به اعتراض زدند.

این پایگاه خبری با بیان اینکه جنگ مالی مزدوران ریاض فقط علیه یک منطقه خاص در یمن نیست، نوشت، شواهد نشان می دهد که تمامی سناریوهای ائتلاف سعودی-اماراتی برای ضربه زدن به صنعاء است و تمام مردم یمن را هدف قرار می دهد.

به گزارش این سایت یمنی، پیشروی نظامی راهبردی نیروهای یمنی در منطقه ها مختلف این کشور به ویژه در مأرب و حملات موشکی به عمق عربستان، موازنه را در ائتلاف متجاوز به هم زده و محاسبات ریاض را به هم ریخته است؛ به همین علت، عربستان سعودی برای حفظ منافع فردی و امنیت داخلی خود، آماده است تا دولت مستعفی و تمامی مزدوران خود را قربانی کند.

بنا بر این گزارش، انتظار می رود که در جنوب یمن، دامنه انقلاب گرسنگان علیه ائتلاف سعودی توسعه پیدا کند؛ به ویژه اینکه سقوط ارزش پول ملی ادامه دارد، شرایط معیشتی مردم، بسیار وخیم است و رخدادهای امروز، سرآغاز شعله ور شدن انقلاب مردمی است.

این پایگاه خبری در خاتمه نوشت، موج خشم مردمی در منطقه ها تحت اشغال مزدوران سعودی و اماراتی، آخرین زنگ خطری برای تولد یک انقلاب عظیم و نجات یافتن از شرایط وخیم معیشتی است.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 5 مهر 1400 بروزرسانی: 5 مهر 1400 گردآورنده: javedandld.ir شناسه مطلب: 1827

به "تور دبی: توسعه دامنه انقلاب گرسنگان در جنوب یمن؛ آیا زمان اخراج مزدوران ریاض و ابوظبی فرا رسیده است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور دبی: توسعه دامنه انقلاب گرسنگان در جنوب یمن؛ آیا زمان اخراج مزدوران ریاض و ابوظبی فرا رسیده است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید