اخبار اقتصادی

کرونا عامل کاهش تاریخی زاد و ولد و افزایش نابرابری های شغلی در ایتالیا

اداره آمار ایتالیا پیش بینی نموده که میزان زاد و ولد در این کشور در امسال میلادی به دلیل بحران کرونا به نقطه بسیار پایینی برسد و نابرابی های شغلی هم افزایش چشمگیری یابد.

6 آذر 1399

دستورالعمل قیمت گذاری دستوری فولاد منتفی شد

عضو هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد گفت: در جلسه غیرعلنی صبح امروز مجلس با وزیر صنعت، دستورالعمل وزارت صنعت برای قیمت گذاری دستوری فولاد و مشخص سقف قیمتی در بورس کالا منتفی شد.

3 آذر 1399

خبرنگاران شروع بارش باران از روز سه شنبه در استان های ساحلی خزر

تهران- خبرنگاران- کارشناس سازمان هواشناسی اطلاع داد: از بعد از ظهر سه شنبه با نفوذ جریانات شمالی در غرب سواحل خزر، بارش در گیلان و اردبیل شروع می گردد.

2 آذر 1399

وزیر تعاون: حقوق یک میلیون و 500 بازنشسته همسان سازی شد

وزیر تعاون گفت: به طور متوسط 77 درصد افزایش حقوق، در سال 99 نسبت به سال قبل در جریان افزایش و همسان سازی رخ داد

30 آبان 1399

کلی کرافت: باید ایران را وادار به اجرای قطعنامه های شورای امنیت کرد

نماینده آمریکا در سازمان ملل، ضمن رد پیشنهاد روسیه، جلسه شورای امنیت پیرامون خلیج فارس را با ادعا های بی اساس علیه ایران به حاشیه کشاند.

29 آبان 1399

ابهامات تخصیص 120میلیاردی نوبخت ، ماجرای تأیید روحانی برای پرداخت از حساب خاص چیست؟

رئیس سازمان برنامه و بودجه ابلاغیه نخست خود برای تخصیص 120میلیارد تومان از منابع یک میلیارد یورویی صندوق توسعه برای احداث یک دانشکده در تهران را اصلاح نموده است، در این بین ابهامات فراوانی ایجاد شده که ضروری است هرچه سریع تر شفاف سازی لازم انجام گردد....

29 آبان 1399

بهترین دانشکده های کسب و کار جهان معرفی شدند

نظام رتبه بندی آموزش عالی رتبه بندی جهانی دانشکده های کسب و کار و MBA جهان را برای سال 2021 منتشر کرد.

27 آبان 1399

فراخوان سازمان منطقه آزاد انزلی بری جذب سرمایه گذار

سازمان منطقه آزاد انزلی با انتشار فراخوانی، جذب سرمایه گذار برای حضور در سومین شهرک صنعتی خود را وارد مرحله عملیاتی نمود

26 آبان 1399

خبرنگاران برقراری عدالت و اجرای قوانین، خواسته پرستاران قزوین

قزوین - خبرنگاران - پرستاران قزوین که در خط مقدم مقابله با تهدیدهای سلامت شهروندان و جامعه به ویژه کرونا قرار دارند خواهان برقراری عدالت و اجرای قوانین مصوب در این حوزه هستند.

26 آبان 1399

جمعیت سالمندان ایران تا 20 سال دیگر 2 برابر می گردد

شرکت های بیمه گر به ویژه شرکت های دارای سطح بالای توانگری و ترکیب بهینه بیمه گری نظیر بیمه آسیا این فرصت را به ارمغان آورده اند که جمعیت جوان و البته رو به سالمندی ایران از هم اکنون برای آینده خود برنامه ریزی نمایند.

25 آبان 1399

پمپئو: ترامپ کاری می نماید که چین بهای شیوع کرونا را بپردازد!

به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا مدعی شد که دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور در حال آنالیز گزینه هایی است تا چین را از بابت شیوع ویروس کرونا به حساب پس دادن وادار کند.

25 آبان 1399

فاسدترین انتخابات تاریخ آمریکا؛از سلاح کرونا بهره ببرید!

در تازه ترین خبرهای انتخاباتی و نظرسنجی های اخیر جو بایدن نامزد دموکرات ها همچنان پیشتاز است به طوری که ترامپ نظرسنجی ها دروغین می داند. استراتژیست های جمهوری خواه نیز پیشنهاد نموده اند که از کرونا به عنوان یک سلاح سیاسی استفاده گردد.

20 آبان 1399

آخرین تغییرات بهای چای در بازار

خبرنگاران : شرایط تغییر قیمت چای خارجی حاکی از آن است که فرایند افزایش قیمت آن در ماه گذشته ادامه داشته و بالغ بر 24 درصد گران شده است، این در حالی است که شرایط تجاری چای نشان دهنده افزایش صادرات و کاهش واردات در پنج...

19 آبان 1399

شرط دختر جوان برای پس دریافت شکایت تعرض

مرد جوان که با ادعای رابطه با برخی افراد بانفوذ دختری را اغفال کرده و مورد آزار و اذیت قرار داده است، با حکم دادگاه بازداشت شد و شاکی گفت به شرط ازدواج حاضر به گذشت از پسر جوان است.

18 آبان 1399

پر بارترین نهال گردو و نهال بادام ایران را بشناسید

هنگامی که صحبت از معرفی پر بارترین نهال گردوی ایران به میان می آید ، اولین تصور ما رسیدن به سودهی زیاد است ، که تصور اشتباهی هم نمیتواند باشد زیرا اگر در خرید نهال گردو خود دقت و تحقیق خوبی را به عمل اوریم میتوانیم پر بار ترین درختان گردوی ایران را در باغ...

17 آبان 1399

گردآوری اطلاعات جدید اسنادی در حوزه تاریخ نفت ایران

تهران (پانا) - ربابه معتقدی عضو هیات علمی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران از گردآوری اطلاعات جدید اسنادی در حوزه تاریخ نفت ایران در پژوهشکده بین المللی تاریخ اجتماعی هلند اطلاع داد.

16 آبان 1399

دلایل برکناری مدیرعامل باشگاه استقلال اعلام شد

به گزارش خبرنگاران، هیات مدیره باشگاه استقلال امروز با صدور بیانیه ای، خبر از برکناری احمد سعادتمند مدیرعامل باشگاه استقلال داد.

14 آبان 1399

انتصاب پویا جبل عاملی به سرپرستی روابط عمومی بانک مرکزی

خبرنگاران: عبدالناصر همتی رییس کل بانک مرکزی طی حکمی دکتر پویا جبل عاملی را به عنوان سرپرست روابط عمومی این نهاد پولی منصوب کرد.

13 آبان 1399

ونزوئلا برای مقابله با تحریم های آمریکا طرح جدید آماده می کند

رئیس جمهوری ونزوئلا گفت، کاراکاس در حال تدوین قانون جدیدی است که به غلبه بر تاثیرات تحریم های آمریکا علیه این کشور کمک خواهد کرد.

13 آبان 1399

رده بندی شغلی در کانادا (NOC)

در کانادا سازمانی وجود دارد به نام (National Occupational Classification) یا NOC که جهت طبقه بندی مشاغل در گروه هایی از 0 تا D میباشد . NOC یک چارچوب استاندارد برای این طبقه بندی دارد . NOC توسط برنامه ریزان، اقتصاددانان بازار کار، متخصصان توانبخشی و سایر افراد در بخش خدمات بهداشتی...

10 آبان 1399
تعداد: (329)