اخبار اقتصادی

پیگیری مجلس برای قانونمند کردن رمزارزها در کشور

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان این که مجلس به دنبال قانونمند کردن رمزارز ها در کشور است گفت: در شرایط تحریمی یکی از راه های خنثی سازی تحریم ها از جهت تخصصی، می تواند موضوع رمزارز ها باشد.

19 اردیبهشت 1400

قیمت مصوب زولبیا و بامیه در قم چقدر است؟

معاونت امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صمت قم قیمت زولبیا و بامیه درجه یک و دو را بیان کرد.

18 اردیبهشت 1400

کاهش 25 تا 30 درصدی اجاره بها در بهار 1400، بازار مسکن در بهار آرام است

خبرنگاران- خسروی، رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور گفت:

13 اردیبهشت 1400

یوزپلنگ ایرانی در اسارت آینده ای دارد؟

یک کارشناس حیات وحش گفت که احتمال موفقیت پروژه تکثیر در اسارت یوزپلنگ ها در ایران کم و حذف یک یوزپلنگ نر بالغ و سالم از طبیعت کار اشتباهی بوده است.

11 اردیبهشت 1400

برقراری صلح در افغانستان تنها با موضوع گفتگوی افغانستانی ها ممکن است

خبرگزاری خبرنگاران- وزیر امور خارجه کشورمان در نهمین اجلاس قلب آسیا؛ بر ضرورت برقراری صلح پایدار درافغانستان و مشارکت ایران در مین روبی مناطق آزاد شده جمهوری آذربایجان تاکید نمود.

10 اردیبهشت 1400

میرسیلم: ریاست طلبان و وزارت خواستار وارد میدان انتخابات نشوند

تهران (پانا) - رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با بیان اینکه کسانی که در فکر ریاست طلبی و وزارت خواهی هستند وارد میدان انتخابات نشوند، تاکید نمود انقلاب در شرایط امروز در همۀ سطوح جانباز احتیاج دارد.

9 اردیبهشت 1400

جریمه سنگین در انتظار استخراج کنندگان رمز ارز خانگی

تهران (پانا) - سخنگوی صنعت برق از مشخص جریمه سنگین برای استخراج کنندگان رمز ارز در منازل مسکونی علاوه بر ضبط این دستگاه ها و تحویل به مراجع قضایی خبرداد.

7 اردیبهشت 1400

تازه ترین پیش بینی محققان از آینده کرونا، واکسنها چقدر نویدبخش اند

به گزارش خبرنگاران، اندکی بیش از یک سال از شیوع کووید 19 در سراسر جهان می گذرد. کم و بیش تمام کشورهای جهان به این بیماری آلوده شده اند، در نتیجه قرنطینه، دورکاری و استفاده از ماسک و فاصله گذاری اجتماعی به هنجاری در زندگی امروز تبدیل شده اند. طی یک سال گذشته...

1 اردیبهشت 1400

قیمت کالاهای اساسی در 4 سال بین 2.5 تا 4.5 برابر شد

آمار منتشر شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) نشان می دهد که از بین انواع برنج، گوشت و شکر که شرایط قیمت آن ها در بهمن ماه سال 1399 منتشر شده، قیمت تمام کالاها بین 35 تا 122.5 درصد نسبت به بهمن سال 1398 افزایش داشته و قیمت همین کالاها نسبت به بهمن سال 1396 بین...

31 فروردین 1400

چرا تظاهر می کنیم بیش از حد واقعی خود می دانیم؟

چرا مردم تظاهر به دانستن می نمایند؟ چرا میزان اعتماد به نفس اغلب متناسب با میزان نادانی است؟ استیون اسلومان، استاد علوم شناختی در دانشگاه براون، پاسخ هایی قانع نماینده برای این پرسش ها دارد.

30 فروردین 1400

کاهش 35.4 درصدی درآمد شرکت های بزرگ نفتی در 2020

درآمد شرکت های بزرگ نفتی در سال 2020، 35.4 درصد کاهش یافته است.

29 فروردین 1400

خیلی زود به حسابتان می رسیم!

در دنیای امروز که فناوری حرف اول و آخر را می زند، موفقیت یک شرکت در حوزه طراحی و ساخت نرم افزار شاید خیلی عجیب به نظر نرسد؛ اما وقتی به پیشینه این شرکت نگاه می کنیم و زمان شروع فعالیت آن را می بینیم، باید اعتراف کنیم ایده راه اندازی یک کسب وکار در زمینه...

28 فروردین 1400

مرغ بیش از نیاز در بازار موجود است

خبرنگاران/خراسان جنوبی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: مرغ گرم تا سه برابر نیاز مردم در حالت عادی تأمین شده و در حال توزیع و عرضه در مراکز فروش است.

27 فروردین 1400

رشد فعالیت تجاری منطقه یورو برای اولین بار در نیمسال اخیر خبرنگاران

فعالیت های تجاری منطقه یورو در ماه مارس برای اولین بار در 6 ماه اخیر رشد کرد و بیشترین جهش از ماه جولای تا کنون را به ثبت رساند.

25 فروردین 1400

امکان استعلام چک های جدید با اتصال به سامانه

خبرگزاری خبرنگاران- امکان استعلام شرایط اعتباری چک های صیادی جدید به وسیله بارکد فراهم شده است.

25 فروردین 1400

اولتیماتوم دولت به دارندگان خانه های خالی ، مالیات چه کسانی 2 برابر است؟

به گزارش خبرنگاران، محمود محمودزاده، معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: بهترین روش برای اینکه دستگاه های حقوقی و شرکت های دولتی اقدام به نگهداری واحدهای خالی نکنند، اعمال جرایم متعلقه در ماده 54 الحاقی قانون مالیاتهای مستقیم است. در ماده 54 اشاره شده...

22 فروردین 1400

راهنمای سفر نوروزی به گیلان؛ استانی سرسبز و رویایی

با رسیدن نوروز، همه بار و بندیل سفرها بسته شده و تصمیم برای سفرهای نوروزی هم گرفته شده است. بازار سفرهای نوروزی این روزها حسابی داغ داغ بوده و درصد بالایی از مردم تصمیم دارند که سفر نوروزی به گیلان را تجربه کنند. با ما همراه باشید که قصد داریم راهنمای...

21 فروردین 1400

کرونا در اروپا، از مشاهده عوارض بعد از تزریق آسترازنکا در فرانسه تا اعمال قرنطینه ها هم زمان با عید پاک

کشورهای اروپایی هم زمان با تعطیلات عید پاک قرنطینه و محدودیت های سختگیرانه ای را برای مهار کرونا اعمال نموده اند و نهادهای بهداشتی فرانسه هم از 3 مورد دیگر عارضه لخته شدن خون بعد از تزریق واکسن آسترازنکا خبر داده اند.

20 فروردین 1400

اجاره یک شب اتاق در روستا 500 هزار تومان؟!

اجاره یک شب اتاقی در خانه ای روستایی برای تعطیلات نوروز تا 500 هزار تومان می رسد، قیمت این خانه های روستایی در شهر های شمالی و جزایر جنوبی با وجود ممنوعیت سفر، بیشتر از این است، گاهی چند میلیون تومان! اما آنچه این ماجرا را عجیب نموده، رواج این قیمت ها در...

19 فروردین 1400

مدت زمان اظهار گمرکی تا ترخیص، از 30 روز به 3 روز رسید خبرنگاران

وزیر امور مالی و دارایی گفت: در دو سال گذشته، مدت زمان اظهار گمرکی تا ترخیص از 30 روز به 3 روز کاهش پیدا نموده است.

17 فروردین 1400
تعداد: (421)