آکوامن 2؛ نکروس چیست و پادشاهی گمشده کجاست؟

به گزارش مجله جاودان، با شروع فراوری و فیلم برداری آکوامن 2، هواداران برای به دست آوردن هرگونه سرنخ درباره طرح این فیلم مشتاق هستند و خود اسم فیلم، نکروس هم بسیاری از نکات مربوط به پادشاهی از دست رفته را فاش می نماید.

آکوامن 2؛ نکروس چیست و پادشاهی گمشده کجاست؟

هفته گذشته در یک پست اینستاگرامی، جیمز وان کارگردان فیلم اعلام کرد که اسم اصلی فیلم نکروس است که نام یک قلمرو پادشاهی بوده که در کمیک های آکوامن به صورت محدود از آن یاد شده است. آیا این اسم فیلم به پادشاهی پنهان نکروس و حاکم مستبد آن، مونگو اشاره دارد؟

قسمت اول فیلم آکوامن که در سال 2018 اکران شد، با موفقیت گسترده چه از لحاظ اقتصادی و چه از نظر منتقدان روبه رو شد و در کنار زن شگفت انگیز و شزم، برگ برنده دیگری برای DC به ارمغان آورد. این فیلم به کارگردانی جیمز وان و بازی جیسون موموآ در نقش اصلی، هواداران را به دنیای آتلانتیس و دیگر پادشاهی هایی که در زیر سطح اقیانوس های زمین قرار دارند، می برد. این فیلم، داستانی را روایت می نماید که در آن آکوامن و مرا با بازی امبر هرد برای جلوگیری از حکمران اقیانوس، پاتریک ویلسون متحد می شوند تا جلوی حمله گسترده او به دنیای روی سطح آب را بگیرند. در انتها فیلم، آکوامن به اسم حاکم قانونی آتلانتیس منصوب می شود و صلحی موقت را برپا می نماید.

تاریخچه نکروس در کمیک بوک ها می تواند به چندین سؤال مطرح شده پاسخ دهد و با حدس و گمان درباره اتفاقات احتاقتصادی، می توان نگاهی اجاقتصادی به مسائل این فیلم داشت. کاوش بیشتر درباره پادشاهی گمشده نکروس می تواند به آشکار شدن رازهای فیلم کمک کند و ما را برای کسب اطلاعات بیشتر کمک نماید.

تاریخچه نکروس در کمیک ها

نام نکروس برای اولین بار در شماره 30 کمیک آکوامن در دسامبر 1966 مطرح شد تا دومین شهر زیر آبی باشد که پس از آتلانتیس از آن صحبت می شود. با این حال، برخلاف شهر آتلانتیس، نکروس شرایط بسیار ناپایداری دارد. این شهر به لطف ورود یک ماهواره بیگانه به مدار زمین، وجود مادی دارد. میدان مغناطیسی زمین دستگاهی را تحریک می نماید تا سوراخی در فضای چند بعدی باز کند که از آن نکروس خارج می شود. موقعیت این شهر در اقیانوس هم به موقعیت ماهواره بستگی دارد و می تواند در هر نقطه از زمین ظاهر شود. به همان راحتی که نکروس از یک سوراخ چند بعدی ظاهر می شود، می تواند ناپدید شود.

نکروس به وسیله یک پادشاه ظالم به نام مونگو اداره می شود. جامعه نکروس مانند خود این پادشاهی که یک قلمرو جنگ سالار و نظامی است، تا حد زیادی از این الگو پیروی می نماید و ذاتا نظامی است. آخرین باری که نکروس به لطف ماهواره ای بیگانه روی زمین ظاهر شد، مردم آن، یک ایستگاه روی سطح آب را که در دست ساخت بود، نابود کردند. در پی این عمل خشونت آمیز، اقوام آتلانتیس به جنگ با مردم نکروس رفتند و ادامه این نبرد، داستانی است که آکوامن 2 می تواند به آن بپردازد. اگرچه نکروس پادشاهی محبوبی نیست اما بارها در کمیک های DC ظاهر شده و خار چشم آکوامن بوده است.

شخصیت شرور نکروس

با توجه به برجسته بودن صندلی مونگو در سلسله مراتب اجتماعی نکروس، این احتمال وجود دارد که شخصیت شرور فیلم اول آکوامن، باز هم در قسمت دوم حضور داشته باشد؛ تا به امروز شایعه های اندکی در این باره اسم شده اما بازی در نقش مونگو به شخصی نیاز دارد که بتواند ترس را تحمیل کند و بعلاوه تهدیدی فیزیکی برای آکوامن باشد. بازیگر فیلم بازی تاج و تخت، پیلو آسباک به خوبی می تواند این نقش را ایفا نماید.

مونگو نسبت به ساکنان سطح آب احترامی قائل نیست و بعلاوه علیه همه کسانی که زیر آب قدرت نمایی نمایند، موضع تهاجمی می گیرد. مونگو معتقد است که اقیانوس های کره زمین فقط به کسانی تعلق دارند که قادر به نفس کشیدن در زیر آب هستند و همه افراد دیگر را یک نیروی مهاجم می داند که باید با خصومت با آن ها برخورد شود. تجاوزات مونگو به سطح زمین به قدری گسترده است که حتی یک بار سعی کرد با آتلانتیس متحد شود تا علیه دنیای سطح آب بجنگد. در این قسمت داستان، آکوامن از اتحاد با مونگو خودداری کرد و او، مرا و ارتش آتلانتیس از خود دفاع کردند و متعاقبا به وسیله مونگو زندانی شدند. در نهایت، این شخصیت شرور، تنها لحظاتی قبل از این که یک بار دیگر محو شود، به شهر سیاه خود عقب نشینی کرد.

آیا نکروس همان پادشاهی گمشده آکوامن 2 است

بر اساس تاریخچه نکروس در کمیک ها، به احتمال زیاد این شهر سیاه، همان پادشاهی گمشده باشد. با توجه به شرایط خاص نکروس و عبور و مرور ماهواره ای آن، مقابله با این شهر، یک آزمون سخت برای آکوامن است. انگیزه سرنگونی آکوامن و آتلانتیس می تواند راه را برای بازگشت حکمران اقیانوس، پاتریک ویلسون هموار کند تا با مانتای سیاه متحد شود که او هم مشتاق انتقام گیری است.

در نهایت، تقریبا غیرممکن است که بدانیم نکروس در قسمت دوم چه تأثیری خواهد داشت، هرچند به نظر می رسد که با توجه به اسم فیلم، صندلی این شهر چیزی بیش از یک حضور کوتاه یا یک پیغام ساده باشد. به هر صورت هواداران باید تا انتها ساخت فیلم و اکران آن منتظر بمانند.

منبع: Screenrant

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 4 مرداد 1400 بروزرسانی: 4 مرداد 1400 گردآورنده: javedandld.ir شناسه مطلب: 1751

به "آکوامن 2؛ نکروس چیست و پادشاهی گمشده کجاست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آکوامن 2؛ نکروس چیست و پادشاهی گمشده کجاست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید