ادعای عجیب مرد بازنشسته برای قتل همسرش

به گزارش مجله جاودان، تصمیم گیری درباره سرنوشت مرد میانسالی که متهم است به خاطر باز گذاشتن آب داغ در حمام باعث مرگ همسر بیمارش شده، به اعلام نظر کارشناسان پزشکی قانونی گره خورده است.

ادعای عجیب مرد بازنشسته برای قتل همسرش

به گزارش مجله جاودان به نقل از ایران، روز دهم دی سال 95 مردی 60 ساله به نام عطا با پلیس تماس گرفت و از مرگ همسر 55ساله اش به نام جمیله در خانه اش در شهرری اطلاع داد.

وقتی مأموران پلیس وارد خانه این زوج شدند جسد جمیله را در حالی مشاهده کردند که بدنش سوخته و تاول زده بود. با اعلام موضوع به بازپرس جنایی، جسد به پزشکی قانونی فرستاده شد.

مرد میانسال در تشریح ماجرا به پلیس گفت: همسرم پیوند کلیه نموده بود اما حال خوبی نداشت. چون مدتی قبل تصادف نموده و پایش شکسته بود، نمی توانست راه برود. یک روز من او را به حمام بردم و شیر آب داغ را باز گذاشتم تا شاید درد پایش بهتر گردد اما 10 دقیقه بعد صدای فریادهای همسرم را شنیدم. با عجله به حمام رفتم و دیدم داخل وان افتاده و سوخته است. خواستم او را به بیمارستان برسانم ولی قبول نکرد. خودش در خانه به سوختگی ها پماد می زد تا اینکه روز حادثه که سر کار بودم پسرم تماس گرفت و گفت حال مادرش بد شده است. وقتی به خانه رسیدم همسرم جان سپرده بود.

این اظهارات در حالی بود که پزشکی قانونی علت فوت زن میانسال را سوختگی درجه 3 و ضربه به سرش بیان کرد. بنابراین عطا بازداشت شد و پس از صدور کیفرخواست پرونده اش به دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد.

در نخستین جلسه محاکمه که در شعبه هشتم دادگاه کیفری یک استان تهران برگزار گردید نماینده دادستان به جرم قتل عمدی برای عطا اشد مجازات خواست.

سپس متهم به دفاع پرداخت و گفت: جمیله همسر دوم من بود. ما 29 سال با هم زندگی خوبی داشتیم اما سال ها صاحب فرزند نمی شدیم. تا اینکه با نذر و احتیاج و یاری پزشکان صاحب پسری شدیم که حالا 12سال دارد. رضا همه زندگی من و همسرم بود. البته جمیله هم از همسر اولش 4 فرزند دارد. من بازنشسته بودم اما حقوقم کفاف مخارج زندگی را نمی داد. به همین خاطر از صبح تا شب کنار خیابان با ترازوی وزن کشی کار می کردم.

پسرم می گفت باید به مدرسه غیرانتفاعی بروم، من هم چون عاشق پسرم بودم به خواسته هایش نه نمی گفتم اما خیلی به سختی کار می کردم و فشار زیادی بر دوشم بود. مجبور بودم تا نیمه شب در حوالی حرم شاه عبدالعظیم کار کنم تا هزینه های مدرسه غیرانتفاعی پسرم را بپردازم. ولی از این شرایط شکایتی نداشتم. تنها مشکلم با همسرم این بود که همواره بدون اجازه از جیبم پول برمی داشت. البته از مدتی قبل هم به من مشکوک شده بود و مدام دعوا می کردیم تا اینکه یک روز 800 هزار تومان را که پول شهریه پسرم بود بی اجازه برداشت به او اعتراض کردم .

عطا ادامه داد: مدتی بود به جمیله مشکوک شده بودم چون برادرش معتاد بود، فکر می کردم او را هم معتاد نموده و به همین خاطر هم پول های مرا مخفیانه برمی دارد. اما وقتی به او گفتم، عصبانی شد. دعوایمان شد و من لگدی به پایش زدم از آنجا که پایش در تصادف شکسته بود و مدتی قبل هم پیوند کلیه شده بود خیلی اذیت شد و بی تابی کرد، دلم برایش سوخت. به همین خاطر او را به داخل حمام بردم و داخل وان گذاشتم. همان موقع آبگرمکن را روشن کردم. فکر می کردم آب داغ باعث بهبود دردش می گردد اما دچار سوختگی شد و چند روز بعد هم جان باخت.

باور کنید من قصد کشتن همسرم را نداشتم و مرگ او یک اتفاق بود. در مدتی که در زندان هستم، پسرم را به خواهرم سپردم تا از او مراقبت کند اما خواهرم او را به بهزیستی سپرد. من یک خانه دارم که می توانم آن را به جای دیه به فرزندان همسرم بدهم. حتی اگر آنها تقاضای قصاص داشته باشند حاضرم اعدام شوم ولی از قضات دادگاه تقاضا دارم اجازه دهند یک روز دیگر کنار پسرم باشم.

در سرانجام جلسه قضات وارد شور شدند و عطا را برای آنالیز سلامت روان به پزشکی قانونی معرفی کردند. همچنین قرار شد قیمی برای پسر 12ساله قربانی معین گردد و خواسته اش را درباره مرگ مادرش پیگیری نمایند. با اظهارنظر کمیسیون پزشکی قانونی و معین قیم برای فرزند متهم و مقتول، قضات برای عطا حکم صادر خواهند کرد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 8 خرداد 1399 بروزرسانی: 8 خرداد 1399 گردآورنده: javedandld.ir شناسه مطلب: 965

به "ادعای عجیب مرد بازنشسته برای قتل همسرش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادعای عجیب مرد بازنشسته برای قتل همسرش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید