سلامتی و پزشکی

کمیسیون اروپا از اقدام توئیتر در برابر ترامپ حمایت کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از آر تی ای، ورا ژورُوا (Věra Jourová) معاون رئیس کمیسیون اروپا امروز چهارشنبه در سخنانی اظهار داشت که از اقدام رسانه اجتماعی توئیتر در مورد راستی آزمایی پیغام های دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا حمایت می نماید.

16 مرداد 1399

افزایش شمار مبتلایان به کرونا در ازبکستان به 3463 نفر

وزارت بهداشت ازبکستان از افزایش تعداد مبتلایان به کرونا در این کشور به 3463 نفر خبر داد.

15 مرداد 1399

خبرنگاران بیش از هفت تن فرآورده دامی غیر قابل مصرف در ایرانشهر معدوم شد

زاهدان- خبرنگاران- رییس اداره دامپزشکی ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: هفت تن و 400 کیلوگرم فرآورده خام دامی غیر قابل مصرف در یک ماه اخیر در این شهرستان جمع آوری و معدوم شده است.

11 مرداد 1399

ساخت سامانه مبتنی بر اینترنت اشیا برای کنترل عفونت در بیمارستان ها

محققان یکی از شرکت های دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران پیروز به طراحی و ساخت سامانه مکان یابی و هوشمندسازی بیمارستانی مبتنی بر اینترنت اشیا با قابلیت کاهش عفونت های بیمارستانی با نظارت دقیق بر بهداشت دست و افزایش دقت و سرعت پایش تماس...

11 مرداد 1399

تماس تلفنی روحانی با رئیس جمهور سوئیس

رئیس جمهور با استقبال از اقدام سوئیس در راه اندازی سازوکار مالی، بر لزوم فعال تر شدن این سازوکار مالی تاکید کرد و اضافه کرد: انتظار داریم با فعال تر شدن این سازوکار مالی، مواردی از منابع مالی ایران در برخی کشور ها از این راستا عملیاتی شود.

5 مرداد 1399

راهکارهایی برای حفظ روابط در دوران قرنطینه؛ چگونه با فاصله گذاری اجتماعی کنار بیاییم؟

در این مطلب چند راه چاره به منظور تحکیم روابط برای افرادی که از نظر جسمی به دلیل کروناویروس از یکدیگر فاصله گرفته اند، وجود دارد.

21 تیر 1399

مکمل ها را خودسرانه مصرف نکنیم

یک متخصص داخلی گفت: مصرف مکمل های پروتئینی اگر خودسرانه باشد، مشکلاتی ایجاد می نماید، زیرا بار زیادی به کبد و کلیه تحمیل شده و منجر به تضعیف سیستم ایمنی بدن خواهد شد.

19 تیر 1399

ثبت ملی 14 بنای تاریخی تهران، از ساختمان های فورد و انستیتو پاستور تا هتل لاله لاله زار

مدیرکل دفتر ثبت آثار وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: 27 اثر تاریخی و فرهنگی غیرمنقول از استان های تهران، گیلان، یزد، فارس، سیستان و بلوچستان و مرکزی در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسید و 19 اثر نیز واجد ارزش تاریخی و فرهنگی شناخته شد.

19 تیر 1399

بی کفایتی ترامپ ممکن است جمهوری خواستار را از سنا بیرون کند

ایسنا نوشت: جمهوری خواستار نگران از دست دادن اکثریت خود در سنا در پاییز پیش رو همزمان با مسائل مالی، مدیریت نامطلوب بحران کرونا از سوی دونالد ترامپ و اشتیاق رو به افزایش رای دهندگان دموکرات هستند.

18 تیر 1399

اخبار ضد و نقیض از مرگ ولیعهد سابق عربستان در زندان

اداره کل زندان های عربستان سعودی خاطرنشان کرد که محمد بن نایف دچار حمله و به بخش مراقبت های ویژه بیمارستان منتقل شده است.

17 تیر 1399

کرونا در اروپا، از اعلام آمادگی آلمان برای پذیرش بیماران روس تا نقض محدودیت ها از طرف مهمترین مشاور جانسون

جدیدترین اخبار کرونایی از اعلام آمادگی ایالت زاکسن آلمان برای پذیرش بیماران کرونایی از روسیه و نقض محدودیت های ضد کرونایی از طرف مهمترین مشاور دولت انگلیس حکایت دارد.

15 تیر 1399

تهران هنوز به شرایط مطلوب نرسیده است، هر حضوری در سطح شهر یک خطر محسوب می گردد

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با بیان اینکه هنوز در تهران به شرایط مطلوب نرسیده ایم، گفت:هرگونه حضور در سطح شهر می تواند یک خطر محسوب گردد.

14 تیر 1399

علت افزایش بیماران کرونایی بدحال در تهران

پیمان صابریان رئیس اورژانس تهران در نشست خبری ویدیوکنفرانسی که از وزارت بهداشت برگزار گشت، افزود: ماموریت های اورژانس پیش بیمارستانی شامل سکته های قلبی و مغزی و تروما ها و تصادف ها همچنان وجود دارد و با کرونا، بار اضافه ای به اورژانس تحمیل شد. در نتیجه...

12 تیر 1399

نقش فضای مجازی در غائله کرونا

به لطف و مدد الهی... ایران در برابر این بلا کرونا بر اساس الگوی اسلامی و انقلابی و اخلاقی و بر پایه شکیبایی و بردباری و حکمت و عقلانیت و معنویت و عدالت ازخود تاب آوری و استواری خوبی نشان داد و به همدلی و همبستگی و هم افزایی و سرمایه اجتماعی بالایی دست یافت.

12 تیر 1399

شیوه جدید استیو بانون برای پخش ویروس سیاسی

به دنبال شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان، گویا استیو بانون مشاور سابق و افراطی ترامپ شیوه جدیدی برای پخش ویروس سیاسی پیدا کرده است.

10 تیر 1399

کرونا ، افزایش تلفات انگلیس به 32 هزار نفر؛ مبتلایان ایتالیا به 220 هزار نفر رسید

تلفات ویروس کرونا در اروپا از 150 هزار نفر گذشته و شمار مبتلایان این بیماری در کشورهای مختلف این قاره از جمله انگلیس و آلمان، علی رغم نزولی شدن نمودار ابتلای روزانه، همچنان رو به افزایش است.

9 تیر 1399

پکن: آمریکایی ها درباره کرونا وقیحانه دروغ می گویند

به گزارش خبرنگاران به نقل از اِس بی اِس، جنگ شوانگ سخنگوی وزارت خارجه چین امروز سه شنبه با شرکت در یک نشست خبری به اتهامات بی اساسِ دولت آمریکا علیه کشورش پیرامون شیوع ویروس کرونا اینگونه پاسخ داد: سیاستمداران آمریکایی در مورد شیوع بیماری کرونا وقیحانه...

8 تیر 1399

حمایت قاطع پکن از سازمان بهداشت جهانی

وزیر خارجه چین با رد ادعاهای بی پایه و اساس آمریکا علیه سازمان بهداشت جهانی بر لزوم حمایت از این سازمان به عنوان اساسی برای چندجانبه گرایی تاکید نمود.

7 تیر 1399

خرید اوراق کرونا در فرابورس یک ماه دیگر تمدید شد

فرابورس ایران که برای مقابله با ویروس کرونا، پروژه تامین مالی جمعی با کمک ظرفیت های بازار سرمایه را آغاز کرده بود، مهلت مشارکت در این پروژه را تا پایان اردیبهشت تمدید کرد.

6 تیر 1399

مشاور کاخ سفید اقتصاد آمریکا را وخیم اعلام کرد

تسنیم نوشت: مشاور ارشد کاخ سفید هشدار داد که چشم انداز مالی آمریکا که به شدت تحت تاثیر ویروس همه گیر کرونا قرار گرفته دریک شرایط واقعاً وخیم قرار گرفته است.

3 تیر 1399
تعداد: (219)