ارتباط دوطرفه معلمان و دانش آموزان در فضای مجازی برقرار است

به گزارش مجله جاودان، خبرنگاران/اصفهان با آغاز دومین هفته تعطیلی مدارس استان اصفهان، رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان اصفهان، ارتباط دوطرفه معلمان و دانش آموزان در فضای مجازی را برقرار دانست و گفت: معلمان در فضای مجازی با دانش آموزان ارتباط دو سویه دارند.

ارتباط دوطرفه معلمان و دانش آموزان در فضای مجازی برقرار است

رحمت الله ممیز در گفت وگو با مجله جاودان، درباره تدابیر آموزش و پرورش برای جبران عقب ماندگی دانش آموزان از سرفصل های درسی به دلیل تعطیلات پیشگیری از شیوع بیماری کرونا، اظهارکرد: به صورت کلی، وزارت آموزش و پرورش با صدا و سیما تفاهم نامه ای امضا نموده که مطالب آموزشی دانش آموزان به صورت کلاس های مجازی در شبکه آموزش پخشگردد، البته معلمان مدارس استان ما از نخستین روز تعطیلی ارتباط خود را با دانش آموزان حفظ نموده اند و مطالب درسی را در کانال های شبکه های مجازی بارگذاری نموده و با دانش آموزان ارتباط دارند.

وی با اشاره به اعلام جدول برنامه های آموزشی شبکه سراسری آموزش در سایت وزارت آموزش و پرورش و پرتال اداره کل استان اصفهان، گفت: با توجه به این که ممکن است در روستایی شبکه آموزش نداشته باشند، اما معمولا همه جای کشور دسترسی به اینترنت دارند، خانواده ها می توانند به وسیله پرتال آموزش و پرورش، لینک آرشیو برنامه هایی که پخش می گردد را دانلود و استفاده نمایند.

مشاور مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان، درباره تفاوت سرفصل های آموزشی در مدارس و چگونگی انتخاب این مطالب درسی نیز یادآور شد: سرفصل هایی که در شبکه آموزش ارائه می گردد، به صورت هماهنگ پیش بینی شده، اما می توان گفت تقریباً تمام مدارس شهر اصفهان، کانال های ارتباطی با اولیا و دانش آموزان دارند و مدیران مدارس از همان روز نخست تعطیلات به دلیل پیشگیری از شیوع بیماری کرونا، این کار را انجام دادند و در فضای مجازی با دانش آموزان ارتباط دو سویه دارند، به طوری که اطلاعات مورد احتیاج را ارائه می دهند، بچه ها سوال می پرسند، معلمان پاسخ می دهند و ارتباط دوطرفه برقرار است.

ممیز در پاسخ به این پرسش که این شیوه یاری آموزشی برای جبران عقب ماندگی تحصیلی دانش آموزان چقدر موثر خواهد بود؟ اظهارکرد: امیدواریم این شیوه پیروز باشد، بازدهی این شیوه قطعاً مثل معلمی که رو در رو تدریس می نماید نخواهد بود، با این وجود می تواند برای جبران عقب ماندگی آموزش سرفصل های مطالب درسی به دانش آموزان یاری کند، این درحالی است که والدین به ویژه در مقطع ابتدایی نیز می توانند به آموزش بچه ها در خانه، یاری نمایند.

وی درباره احتمال تعطیلی مدارس تا سرانجام سال 1398 به دلیل خودداری خانواده ها از فرستادن فرزندانشان به مدرسه گفت: آموزش پرورش راهکارهایی برای جبران این عقب ماندگی ها در سال تحصیلی 98- 99 دارد، از جمله این که پس از رفع مشکل شیوع کرونا، معلمان و مدارس آمادگی کامل دارند که کلاس های جبرانی را در روزهای پنج شنبه ها برگزار نمایند، همانطور که در تعطیلات آلودگی بسیاری از مدارس این کار را انجام دادند.

وی اظهارامیدواری کرد که هرچه زودتر این مشکل رفع گردد و تأکید کرد: معلمان با رغبت آماده اند که برای آموزش های رو در رو در روزهای پنج شنبه کلاس های جبرانی برگزار نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 28 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: javedandld.ir شناسه مطلب: 867

به "ارتباط دوطرفه معلمان و دانش آموزان در فضای مجازی برقرار است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتباط دوطرفه معلمان و دانش آموزان در فضای مجازی برقرار است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید