ارز دیجیتال بیبی دوج چیست؟

به گزارش مجله جاودان، بیبی دوج به وسیله جامعه آنلاین هواداران ارز محبوب دوج کوین ساخته شده است. اما برخلاف دوج کوین که توکن بومی شبکه خودش است، بیبی دوج یک توکن است.

ارز دیجیتال بیبی دوج چیست؟

خبرنگاران: بیبی دوج کوین با نماد BABYDOGE، توکن ساخته شده به وسیله جامعه آنلاین هواداران دوج کوین است.

بیبی دوج از ژانویه 2021 که معرفی شده تا کنون، فراز و نشیب های قیمتی بسیار داشته است. در طی دو هفته اول 1,050 درصد رشد را تجربه کرد. بعد از ثبت قیمت $0.000000002014 در 24 ژانویه روز بعد قیمت بیبی دوج تا 60% ریزش ناگهانی را تجربه کرد.

ارز دیجیتال بیبی دوج چیست؟

بیبی دوج به وسیله جامعه آنلاین هواداران ارز محبوب دوج کوین ساخته شده است. اما برخلاف دوج کوین که توکن بومی شبکه خودش است، بیبی دوج یک توکن است که هیچ تکنولوژی اساسی یا هیچ گونه کاربردی ندارد و روی شبکه بایننس اسمارت چین اجرا می گردد. سیستم استیکینگ بیبی دوج طوری طراحی شده تا از کارمزد هر تراکنشی که کاربرهای این ارز دیجیتال انجام می دهند، پاداشی به کیف پول هولدرهای آن واریز گردد.

ارز دیجیتال بیبی دوج هیچ استفاده ای در جهانی واقعی ندارد اگرچه که درخواست برای این رمز ارز، از تمرکز آن بر امور خیریه نشأت می گیرد. در وایت پیپیر بیبی دوج ذکر شده که این ارز دیجیتال در پی تحقق مأموریت نجات سگ های نیازمند است. یک کیف پول با موجودی 2.2 درصد از عرضه کل بیبی دوج به امور خیریه اختصاص پیدا نموده است. هر تراکنش بیبی دوج 5% کارمز د دارد که به کیف پول هولدرها اختصاص دارد و از این مبلغ، 2.2% به والت امور خیریه تخصیص می یابد. ولت ذکر شده کاملاً به شرکای خیریه Baby Doge Coin وقف شده است. این تیم تا به امروز مبلغ 75 هزار دلار را به یک سازمان غیرانتفاعی واقع در واشنگتن، به نام Paws With Cause، اختصاص داده است که این سازمان پناهگاه های محلی برای یاری به سگ ها را اداره می نماید.

بنیانگذاران بیبی دوج

بر اساس وب سایت بیبی دوج، جامعه آنلاین هواداران دوج کوین، بیبی دوج را پایه گذاری نموده اند. اما این هواداران چه کسانی هستند؟ منابع غیر رسمی ادعا می نمایند مؤسس این میم کوین Christian Campisi، یک هوادار محیط زیست و حامی سگ ها است. ولی از آنجایی که در وب سایت رسمی بیبی دوج، اسمی از این شخص نیست، نمی توانیم به صورت قاطعانه کریستین را مؤسس BABYDOGE اعلام کنیم.

عملکرد بیبی دوج (BABYDOGE)

هدف مؤسسان بیبی دوج این است که هولدرها برای مدت طولانی تری آن را نگه دارند و شبکه هم فعال بماند. آن ها 10% کارمزد برای تراکنش فروش در نظر گرفتند، این طرح که با سیستم استیکینگ طراحی شده، برای سود دهی به هولدرها یکپارچه شده است؛ بنابراین به صورت اتوماتیک تعداد بیشتری بیبی دوج به کیف پول هولدرها واریز می گردد. 5% از این کارمزد هم بین هر دارنده بیبی دوج توزیع می گردد. 5% درصد دیگر نیز به دو قسمت مساوی تقسیم و یک بخش با BNB مبادله می گردد، به عنوان استخر نقدینگی و 2.5% دیگر نیز برای بیبی دوج باقی می ماند. استخر نقدینگی توکن ها را در دسترس نگه می دارد تا معامله گرها به راحتی بیبی دوج و باینس کوین را به هم تبدیل نمایند.

مقایسه بیبی دوج با دوج کوین

بیبی دوج و دوج کوین هردو، ارزهای دیجیتالی هستند که معروفیت خوبی دارند. دوج کوین یکی از ارزهای برتر مارکت از لحاظ حجم بازار و کریپتوی برجسته تر از نظر تاریخچه است، چراکه در سال 2013 ساخته شده است. در حالی که ارز دیجیتال بیبی دوج کوین در ابتدای عرضه خود گرفتار یک بدنامی (به علت هویت میم کوین ها) شده بود که منجر به یک ریزش سهمگین قیمت شد، اما به خوبی از پس آن شوک ناگهانی برآمد.

بیشتر بخوانید تفاوت دوج کوین، بیبی دوج و شیبا اینو

از نظر کاربرد دوج کوین یک ارز پایدار است که با بهره مندی از فناوری بلاک چین یک مدل غیر متمرکز را ارائه می دهد. اما بیبی دوج هیچ کاربرد عملی را ارائه نمی دهد. اگرچه ارزش اصلی آن به وسیله عرضه و تقاضای بازار معین می گردد.

بیبی دوج برخلاف دوج کوین محدودیت عرضه دارد که این موضوع باعث تورم زدایی فوق العاده می گردد. 35 درصد از عرضه کل ارز دیجیتال بیبی دوج نیز به وسیله تیم BABYDOGE سوزانده شده و از چرخه حذف شده است.

محبوبیت بیبی دوج

محبوب شدن میم کوین ها از ابتدای سال 2021 بعد از اعلام حمایت ایلان ماسک از اولین آن ها، سبب افزایش تعداد این دسته ارزهای دیجیتال و بالا رفتن اندازه محبوبیتشان شد، اما فقط تعداد انگشت شماری نظیر بیبی دوج کوین حجم خرید و فروش بالایی به دست آوردند و میلیون ها کاربر کسب کردند.

سخن آخر

بیبی دوج یک ارز دیجیتال تقریباً تازه وارد به جهانی رمز ارزها است. هولدرهای این میم کوین از توجه اخیر جهان به این ارز دیجیتال، سودهایی کسب کردند اما آینده این توکن هنوز به شکل فرضیه است. این خبر در مجله خبری نیپوتو منتشر شده است.

منبع خبر: https://nipoto.com/mag/what-is-babydoge

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 8 آذر 1402 بروزرسانی: 8 آذر 1402 گردآورنده: javedandld.ir شناسه مطلب: 2320

به "ارز دیجیتال بیبی دوج چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارز دیجیتال بیبی دوج چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید