بازگشت اریکسن به فوتبال منتفی است؟، پزشک سابق کریستین شرح می دهد

به گزارش مجله جاودان، پزشک سابق ستاره تیم ملی دانمارک اعتراف کرد با اتفاق ناگواری که برای کریستین اریکسن رخ داد، خیلی سخت می توان تصور کرد که او بتواند به فوتبال بازی کردن ادامه دهد.

بازگشت اریکسن به فوتبال منتفی است؟، پزشک سابق کریستین شرح می دهد

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، دکتر شانجای شارما متخصص قلب و عرق و پزشک سابق کریستین اریکسن در لندن، می گوید با توجه به رخ دادن ایست قلبی برای این بازیکن دانمارکی، بعید است که شانس زیادی برای از سر گرفتن دوران بازی اش در فوتبال داشته باشد. اریکسن در دقیقه 43 بازی شنبه شب تیمش برابر فنلاند در روز دوم بازی های یورو 2020 دچار ایست قلبی شد، اما اقدامات به موقع هم تیمی اش سیمون کائر و پزشکانی که 14 دقیقه عملیات احیا را انجام دادند، سبب شد که هافبک اینتر جان سالم به در ببرد. با این وجود پزشک سابق این بازیکن 29 ساله معتقد است که شاید برای اریکسن بهتر باشد که دیگر قید فوتبال بازی کردن را بزند.

شانجای شارما گفت: من فکر می کنم که تمام جهان شادمان و شکرگزار هستند که یک ورزشکار نخبه و جوان که هنوز چند دهه دیگر از عمرش به جای مانده است، جانش را از دست نداد و هنوز زنده است. خب من فکر می کنم که در حال حاضر دغدغه اصلی پزشکان به خصوص پزشکان تیم ملی دانمارک این باشد که آیا مشکل اریکسن چیزی هست که قابل رفع شدن باشد یا نه. آنها باید ابتدا علت رخ دادن این اتفاق را پیدا نمایند. بعد از آن باید به این پی برد که آیا این خطر وجود دارد که این اتفاق تکرار گردد. بنابراین، من می گویم که محتمل است که همکارانم به او توصیه نموده باشند که دیگر رقابت نکند. چیزی که قطعی است، این است که پزشکان پیش از هر چیزی، از نظر کیفی و کمی باید مراقب جان و سلامتی بازیکنان باشند. وقتی ما شاهد آن هستیم که چنین اتفاقی در بحبوحه یک بازی سنگین فوتبال رخ می دهد، اولین هدفی که دنبالش خواهیم بود اطمینان از عدم تکرار آن است.

شارما اضافه نمود: من نمی خواهم بگویم که حرفه فوتبالی اریکسن به انتها رسیده است، اما او می تواند مربیگری کند، سفیر فوتبال باشد یا کارشناس گردد. او شاید هنوز هم بتواند در خدمت تیم ملی دانمارک باشد اما خب همانطور که می دانید بسیاری از کشورها قوانین بسیار سختگیرانه ای برای حفظ سلامت بازیکنان دارند تا مطمئن شوند اتفاقی نظیر آنچه برای اریکسن رخ داد در آنجا تکرار نگردد. شاید آنها تازه فهمیده باشند که چه اتفاقی افتاده است. من اما همچنان فکر می کنم که شاید واقعاً هنوز به طور جدی به این موضوع فکر نشده است که از این پس او چه راهی را باید در پیش بگیرد. قوانین سختگیرانه بعضی از کشورها و تیم ها که بدون شک تیم فعلی او اینترمیلان هم جزوشان است، برای اریکسن بعد از اتفاقی که رخ داد ادامه دادن به فوتبال بازی کردن را سخت خواهد نمود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 29 تیر 1400 بروزرسانی: 29 تیر 1400 گردآورنده: javedandld.ir شناسه مطلب: 1739

به "بازگشت اریکسن به فوتبال منتفی است؟، پزشک سابق کریستین شرح می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازگشت اریکسن به فوتبال منتفی است؟، پزشک سابق کریستین شرح می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید