تداوم ممنوعیت صید و شکار در استان تهران طی فصل بهار

به گزارش مجله جاودان، فصل بهار فصل زادآوری طبیعت است. در این فصل پوشش گیاهی بار دیگر جان می گیرد و نوزادان حیات وحش متولد می شوند. با نزدیک شدن به فصل بهار، فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران، از برخورد جدی با متخلفان صید و شکار و افرادی که اقدام به برداشت گونه های گیاهی می کنند، خبر داد.

تداوم ممنوعیت صید و شکار در استان تهران طی فصل بهار

فرهاد زندی در گفت و گو با خبرنگاران، ضمن بیان اینکه طبق روال همیشه پاسگاه های ما در فصل بهار و ایام نوروز فعال هستند و نیروهای محیط بان در مناطق حفاظت شده حضور فعالی دارند، اظهار کرد: نیروهای محیط بان در مناطق حفاظت شده به گشت و پایش خود ادامه خواهند داد و در صورت مشاهده هر نوع تخلف در خصوص صید و شکار یا برداشت از گیاهان و حتی زنده گیری نوزادان حیات وحش - که گاهی در فصل زادآوری حیات وحش اتفاق می افتد - با متخلفان برخورد و آنان را به مراجع قضایی معرفی خواهند کرد.

وی ادامه داد: به منظور افزایش نیروی گشت در فصل زادآوری حیات وحش و گیاهان از نیروهای همیار طبیعت نیز استفاده خواهد شد تا در صورت مشاهده هرگونه تخلف آن را فورا به همکاران ما اطلاع دهند و با متخلفان برخورد جدی شود.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران همچنین اظهار داشت: با تعدادی از نهادهایی که در برخی مناطق حفاظت شده استان تهران با ما همکاری می کنند نیز تفاهمنامه هایی را داریم تا در صورت مشاهده تخلفات در زمینه برداشت از تنوع زیستی آن را اطلاع دهند تا نیروهای محیط بان به سرعت وارد عمل شوند.

زندی با بیان اینکه برداشت گونه های گیاهی در مناطق حفاظت شده استان تهران ممنوع است، گفت: طبق ضوابط و قوانین برداشت گونه های گیاهی که به صورت رسمی در مناطق خاصی کشت می شوند ممنوع است. همچنین جمع آوری و برداشت بی رویه از گونه های گیاهی و گونه های دارویی به منظور فروش باعث نابودی آن ها می شود.

وی ادامه داد: برخی افراد در زمینه برداشت گونه های گیاهی به منظور فروش آن ها فعالیت می کنند اما این کار غیرقانونی است بنابراین لازم است هر فردی در صورت مشاهده متخلفانی که نسبت به جمع آوری گونه های گیاهی جهت فروش آن اقدام می کند، موضوع را فورا از طریق سامانه 1540 به ما اطلاع دهند تا نیروهای محیط بانی که در منطقه حضور دارند با این متخلفان برخورد و آنان را به مراجع قضایی معرفی کنند. تخلف برداشت از گونه های گیاهی شامل جریمه نیز می شود.

زندی در پایان توصیه کرد: افرادی که قصد بازدید از مناطق حفاظت شده دارند یا به منظور تفرج در این مناطق و حاشیه آن حضور پیدا می کنند از برداشت گونه های گیاهی و نزدیک شدن به نوزادان حیات وحش خودداری کنند.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 فروردین 1400 بروزرسانی: 8 فروردین 1400 گردآورنده: javedandld.ir شناسه مطلب: 1545

به "تداوم ممنوعیت صید و شکار در استان تهران طی فصل بهار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تداوم ممنوعیت صید و شکار در استان تهران طی فصل بهار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید