جزئیات محدودیت تردد در 25 استان از فردا تا آدینه

به گزارش مجله جاودان، تهران (پانا) - نشست کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا عصر روز یکشنبه 11 آبان ماه، به ریاست حسین ذوالفقاری معاون وزیر کشور و دبیر این کمیته برگزار گردید.

جزئیات محدودیت تردد در 25 استان از فردا تا آدینه

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ در این نشست با اشاره به شیوع فزاینده ویروس کرونا در کشور در هفته های اخیر و مصوبه ابلاغی از سوی از سوی ستاد ملی کرونا در مورد اعمال محدودیت در شهرهای با شرایط قرمز، درخصوص اعمال محدودیت تردد در روزهای آینده آنالیز و تصمیم گیری شد.

در این نشست، مقرر گشت در 25 شهر مرکز استان که شرایط قرمز داشته و پیش از این محدودیتهایی از سوی ستاد ملی کرونا در این شهرها اعمال شده است، خروج خودروهای شخصی با پلاک بومی و ورود خودروهای غیربومی ممنوع باشد. این محدودیت ها شامل موارد ضروری، کالاهای مایحتاج مردم و موارد اضطراری نمی شود.

همچنین مقرر شد مجموعه استان تهران و البرز به صورت یکپارچه شامل این محدودیت تردد واقع شود.

براساس مصوبه کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی کرونا، از 12 ظهر فردا دوشنبه 12 آبان ماه این محدودیتها در مبادی ورودی و خروجی شهرهای مراکز استان و مجموعه استان تهران و البرز اعمال خواهد شد.

همچنین محدودیت ها تا 12 شب روز آدینه 16 آبان ماه ادامه خواهد داشت.

گفتنی است؛ در صورت عدم توجه به محدودیت تردد و اخطار پلیس، متخلفان 500 هزار تومان جریمه خواهند شد.

این کمیته همچنین تاکید نمود؛ ستادهای استانی مدیریت بیماری کرونا با مسئولیت استانداران باید به فوریت ضمن هماهنگی حوزه های مختلف در راستای اعمال محدودیتها نسبت به اطلاع رسانی کافی و به موقع اقدام کنند. همچنین کمیته اطلاع رسانی ستاد ملی کرونا بایستی نسبت به اطلاع رسانی و قانع کردن موضوع در افکارعمومی اقدام کند.

گفتنی است؛ مصوبات امروز کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی کرونا در قالب اطلاعیه منتشر و اطلاع رسانی خواهد شد.

بر این اساس اطلاعیه این کمیته به توضیح زیر است:

اطلاعیه کمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا

نظر به برگزاری چهل و دومین جلسه کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا در مورد چگونگی محدودیت ها در تعطیلات پیش رو، تصمیمات کمیته به توضیح ذیل اعلام می شود:

1- از ساعت 12 روز دوشنبه مورخ 12-8-1399 خروج خودروهای شخصی با پلاک بومی و ورود خودروهای شخصی با پلاک غیربومی از/به 25 مرکز استان، به توضیح مندرج در بند 2 ، ممنوع است.

2- مراکز استان های دارای ممنوعیت عبارتند از: تهران، البرز، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، فارس، خوزستان، کردستان، اصفهان، قم، مرکزی، خراسان جنوبی، اردبیل، کرمانشاه، بوشهر، هرمزگان، یزد، لرستان، خراسان شمالی، ایلام، چهارمحال و بختیاری، همدان، زنجان، سمنان و کرمان.

3- اعمال ممنوعیت ها در استان های تهران و البرز از انتهای حوزه استحفاظی آنها شروع و به صورت یکپارچه، ورود پلاک غیر بومی و خروج پلاک بومی ممنوع می شود.

4- زمان شروع اجرای طرح ساعت 12:00 روز دو شنبه مورخ 12-8-1399 می باشد.

5- زمان سرانجام طرح ساعت 24 روز آدینه مورخ 16-8-1399 می باشد.

6- پلیس هدایت و رانندگی نسبت به اعمال جریمه 500 هزار تومانی برای متخلفان بر اساس کد تعریف شده قبلی، اقدام می کند.

7- ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا ضمن تشکیل جلسه با دستگاه های متولی نسبت به هماهنگی و پشتیبانی جهت اجرای محدودیت های ابلاغی اقدام نماید. در این راستا ضروری است ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان نسبت به انسداد معابر غیر اصلی با هماهنگی پلیس راهور استان اقدام کنند.

8- کمیته اطلاع رسانی نسبت به انجام اقدامات تبیینی و انعکاس تصمیمات در رسانه های کشور اعم از صدا و سیما و مطبوعات، اقدام مستمر و موثر معمول نماید. در این راستا تنظیم اطلاعیه های لازم و انجام مصاحبه های تخصصی مد نظر و اقدام قرار گیرد.

9- خودروهای عمومی، انتظامی، امدادی، درمانی، خدماتی، حمل کالاها و مواد اساسی مشمول اعمال ممنوعیت های مشخص شده نمی گردند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 11 آذر 1399 بروزرسانی: 11 آذر 1399 گردآورنده: javedandld.ir شناسه مطلب: 1314

به "جزئیات محدودیت تردد در 25 استان از فردا تا آدینه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات محدودیت تردد در 25 استان از فردا تا آدینه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید